Skocz do zawartości

Dethleffs C'GO 495 QSK vs Adria Altea 472 PK


Fikander

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Lunarii napisał(a):

Biorę pod uwagę odległość do Dealera, opinie o serwisie,  rozpatruje konkretne oferty na konkretne przyczepy. Weź jednak pod uwagę, że te przyczepy, które wymieniłeś są wydatnie droższe i  nie jest to kwestia kilku procent.

Dla mnie nowy Dethleffs to już niestety i tak duży wysiłek finansowy.  Zasadnicze pytanie więc czy różnica w jakości jest na tyle duża, że warto dopłacać. Ja nie będę się obrażał, że mam niezamaskowaną śrubkę, ale jak po trzech latach ma wszystko się tam psuć to może warto się wstrzymać i zbierać dalej...?

Generalnie z opinii osób postronnych nie słyszałem nic złego o tym modelu, ale opinii było niewiele. W tym samym czasie słyszałem mam wrażenie utartą opinie na temat renomowanego Hobby, które w ostatnich latach straciło jakości.

Dethleffs C'GO - ktoś ma i mógłby się wypowiedzieć?

Mam C'Joy, półka niżej. Bieda aż piszczy, ale wydaje się solidna. Doświadczenia z nią dużego nie mam, nie więcej niż 10tys km i z 50 nocy, ale do tej pory nic nie musiałem poprawiać ani naprawiać. A z reguły jeździmy z czwórką dzieci, więc ścieżkę zdrowia miała.

Ciasna, ale wlasna. I nikt na mojej desce nie siedział i na materacu nie spał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 109
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

52 minuty temu, rolf napisał(a):

Mam C'Joy, półka niżej. Bieda aż piszczy, ale wydaje się solidna. Doświadczenia z nią dużego nie mam, nie więcej niż 10tys km i z 50 nocy, ale do tej pory nic nie musiałem poprawiać ani naprawiać. A z reguły jeździmy z czwórką dzieci, więc ścieżkę zdrowia miała.

Ciasna, ale wlasna. I nikt na mojej desce nie siedział i na materacu nie spał :)

50 nocy z czwórką dzieci to już miarodajna opinia:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Lunarii napisał(a):

Wczoraj zaglądałem do środka C'joy i nie stwierdzam tam "biedy aż piszczy"

Wszystko zależy jakie kto ma potrzeby. My, oglądając detka z tej serii uznaliśmy, że dwa gniazdka na całą przyczepę to nieco za mało. Brak gniazdka w łazience - powiedz to żonie :] Bezsensownie zaprojektowana kuchnia, łóżko z materacem na poziomie "parapetów" okien, ogrom śrub wkręconych krzywo, byle jak no i szczyt oszczędności i - obudowa kasety wc, a w zasadzie jej brak.

Pewnie, wszystko można przerobić, dorobić, ale pytanie czy po to kładziemy kilkadziesiąt tysięcy monet, aby wszystko rozbebeszać. Na jej plus jest szerokość i waga. Są ludzie, którzy sobie przede wszystkim to chwalą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie miarodajna:) Który model C'joy. Wczoraj zaglądałem do środka C'joy i nie stwierdzam tam "biedy aż piszczy". Jedyne co tamten model był węższy, miał 21x CM szerokości.
Niestety piszczy. CJoy to wg mnie najbardziej budżetowa buda spośród renomowanych producentów. Jej wykonanie stawiam na ciut wyższym poziomie niż Niewiadów N-Cross. Taka Aviva, która też jest budżetowa jest IMO półkę wyżej niż C-Joy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jacek00 napisał(a):

No to spore przegięcie. Taniej wyszedł mnie Sudwind w 2021 roku. Poszaleli z cenami.

Chyba nie ma az takiej tragedii. Ceny poszly o ok 10-15%, wiec wzrost tyle co inni producenci. Natomiast w zamiar chociaz cos "dali", bo u niektorych tylko podwyzka a w ofercie to samo, albo i mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Analog82 napisał(a):

Chyba nie ma az takiej tragedii. Ceny poszly o ok 10-15%, wiec wzrost tyle co inni producenci. Natomiast w zamiar chociaz cos "dali", bo u niektorych tylko podwyzka a w ofercie to samo, albo i mniej.

Nie ma tragedii? Właśnie mi @Gizbern wysłał swoją ofertę z Elcampu z 2020 roku na tą samą Avivę, tyle, że dość dobrze wyposażoną. Wtedy taką przyczepę można było mieć za 16900 eu brutto... czyli w 2-3 lata mamy wzrost o 50%!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jacek00, ech czytanie jednak ma przyszlosc, bylem pewien ze chodzi o Altee, a Aviva raczej nie przeszla zadnych wiekszych zmian jak patrze na model tegoroczny i ten sprzed 3 lat. Ale z drugiej strony jak sprawdzilem ceny Hobby, a dokladniej 545kmf, bo takiej szukalem 2 lata temu, to cena skoczyla prawie 30%. Zakladam ze w okresie 3 lat to pewnie ten wzrost jest bliski 40%. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=19021]jacek00[/mention], ech czytanie jednak ma przyszlosc, bylem pewien ze chodzi o Altee, a Aviva raczej nie przeszla zadnych wiekszych zmian jak patrze na model tegoroczny i ten sprzed 3 lat. Ale z drugiej strony jak sprawdzilem ceny Hobby, a dokladniej 545kmf, bo takiej szukalem 2 lata temu, to cena skoczyla prawie 30%. Zakladam ze w okresie 3 lat to pewnie ten wzrost jest bliski 40%. 
Altea to całkowicie nowy model. Aviva od prezentacji nowego modelu w 2016 roku nie zmieniła się w zasadzie nic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 hours ago, jacek00 said:
7 hours ago, Ciornyj said:
Aviva 522 PT kosztuje 25 150 Eurasów brutto - info z 25.01 od dilera default_smile.png

No to spore przegięcie. Taniej wyszedł mnie Sudwind w 2021 roku. Poszaleli z cenami.

To ile dokładnie Sudwind 500 bez dodatków kosztował w 2021 roku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 hours ago, jacek00 said:
9 hours ago, abak said:
To ile dokładnie Sudwind 500 bez dodatków kosztował w 2021 roku?

Bez dodatków? Ok 24k eu

Teraz Sudwind 500QDK od 28.5k, a 60y od ok. 31k EUR.

Jeśli Twoja wersja to 60y to ceny poszły w górę o jakieś 23%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.