Skocz do zawartości

Prośba o pomoc - zakup Kampera 8 osób


seal

Rekomendowane odpowiedzi

zwróć jeszcze uwagę czy jest homologowany na 8 miejsc do jazdy (jaki ma wpis w dowodzie), bo to że ma 8 miejsc siedzących to jeszcze nie znaczy, że w tyle można jechać. Kiedyś szukałem kampera rejestrowanego na 6 osób i nie było łatwo (choć 6 miejsc do siedzenia miało wiele z nich), a o takim rejestrowanym na 8 to nawet nie słyszałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 39
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

3lata temu miałem ten sam problem (z 8osobowym) ale i zasobność portfela miałem dużo mniejszą,kupiłem 6osobowego, ale były oferty 8 -tylko mówię o starszych rocznikach/modelach

8(a jeśli się nie myle to i 9)osobowy-przeważnie na dubel kabinie była -fajne rozwiązanie,bo opory alkowy bardzo znikome (cała leży na kabinie).

Edytowane przez polo63 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie takiego wypożyczałem i to niemal identycznego z tą różnicą, że siedzenia środkowe były odwrotnie czyli pojedyncze po prawej a podwójne po lewej.

Nie napisałeś nic o tych 8os. czy to są dzieci czy znajomi? Jeśli dzieci to ok ale ze znajomymi nawet bliskimi to urlop na kilku metrach kwadratowych to słaby pomysł. Znam to z autopsji a nas było w sumie 6os. Ciasno i ciągłe chodzenie na zgniłe kompromisy.

Co do kampera to jakiś on dziwny bo te grafiki nie mają ciągłości tu paski tam ptaszki a na przodzie brak jakiegokolwiek znaku firmowego a na tyle już owszem i odcień kolorów też różny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daję 9:1 że legalnie, zgodnie z dokumentami, tym samochodem nie może podróżować 8 osób. Poza tym tylko przy 4 - 5 małych dzieciach nie przekroczy on 3500 DMC. Jeżeli wsiądzie 8 dorosłych i weźmie z sobą choć trochę rzeczy wyjazdowych, to masz przeładowanie i to spore. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

dzięki wszystkim za odpowiedzi.

 

mam już dane,

DMC 3500

Masa własna 2480,

ładowność 1020 :)

w papierach - polskich już po przeglądzie jest 8 miejsc

Hak 750/2000

nie anglik co dla mnie ważne, markiza - a co za problem nową założyć :)

 

Pojadę na wagę przed zakupem i sprawdzimy. Jak będzie ... rozsądnie to biere.

 

Co do przyczepy - problem z prawem jazdy B+E, bo jak się zapisałem tak nie miałem czasu ani razu pójść, żona tak samo.

 

Podróżować mamy z dziećmi, mamy 2 starszych i 4 maluchów (i 500+ :) ), te starsze to już nie zawsze chcą z rodzicami na wakacje jeździć więc zakładamy że jeździmy z maluchami a okazjonalnie z młodzieżą. Z przyczepy zrezygnowaliśmy z powodu komfortu jazdy. Przyczepa miała być nowa - dość luksusowa, więc cena była ponad 100 tys, holownik jak się okazało mimo 3.5V6 benz 4x4 wcale nie jest taki mocny i zwykłe busy w dieslu mają więcej na haku. Więc mieliśmy ograniczenie DMC przyczepy i koło się zamknęło. Ponadto podróż w 8 osób jest wygodniejsza w kamperze zwłaszcza dla dzieciaków niż mielibyśmy się gnieść jak sardynki w aucie. Do tego większe opłaty viatole itp.

 

Jak ktoś napisał - jedyny taki w PL więc nie ma co za dużo wybrzydzać. Budżet mam na naprawy, więc na dzień dobry mogę sobie wymienić silnik, uszczelnić poszycie, wymienić materace, tapicerkę i co będę musiał. Chyba że na miejscu okaże się złom wtedy odpuszczę.

 

A może ktoś z okolic Chojnic mógłby pomóc obejrzeć? Ja da radę to w sobotę bym pojechał tylko wagę na sobotę muszę znaleźć.

 

TIA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz oglądał to zobacz na tą drabinkę z tyłu bo oryginalnie to nie powinna ona jak widły za wozem drabiniastym :) wystawać. Przeważnie kończą się na równo z dachem albo są połączone z relingami. Takie ustawienie jak ta na zdjęciu aż się prosi żeby ją urwać na pierwszej lepszej gałęzi. Markiza jest uszkodzona więc pewnie było tam jakieś uderzenie o coś, zobacz od środka czy mocowania nie wpadły do środka i czy nie jest tam mokro/miękko. To tyle ode mnie. Powodzenia w oglądaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie że nie kumasz o co nam chodzi z tą drabinką i markizą. Same w sobie pewnie nie są poważnym problemem, ale dokładnie obejrzyj boczną i tylną ściane i sufit od środka. Bo może się okazać że najzwyczajniej w świecie nie zmieścił się do jakiegoś garażu i wyrwał pół dachu, połamana konstrukcja może być tylko z wierzchu ulepiona żeby nie było widać, a to już będzie poważny problem. Nie mówie że tak jest, ze zdjęć nie można jednoznacznie powiedzieć, ale trzeba to dokładnie sprawdzić na miejscu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napaliłeś się już jak szczerbaty na suchary, a nawet jeszcze tego kampera nie widziałeś. Jedynie co tak naprawdę Cię interesuje to waga. A takie podejście niestety nie służy niczemu dobremu. 

Kubeł zimnej wody na głowę proponuję. Jedź raczej z nastawieniem, że to parch, a nie cud na kiju. Może to uchroni Cię od wywalenia 65k w błoto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napaliłeś się już jak szczerbaty na suchary, a nawet jeszcze tego kampera nie widziałeś. Jedynie co tak naprawdę Cię interesuje to waga. A takie podejście niestety nie służy niczemu dobremu. 

 

Kubeł zimnej wody na głowę proponuję. Jedź raczej z nastawieniem, że to parch, a nie cud na kiju. Może to uchroni Cię od wywalenia 65k w błoto.

A skąd zaraz nastawienie że to parch? Jestem optymistą życiowym więc zawsze mam takie nastawienie :) :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie tam 8 osób położysz spać, kupa śmiechu

 

Wysłane z telefonu

Przecież pisał ze 6głównie A 8sporadyczne,

. Na 2 dorosłe i 4maluchów miejsca starczy (chociaż i 5na dole +3 u góry tyż by się wyspały)-ale ja nie w tym kontekście to ogłoszenie wstawiłem ,chodziło mi bardziej o "dostępność" 8osobowych ja bym Niewiadów podczepial i tak dla 8

Edytowane przez polo63 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.