Skocz do zawartości

Na którym biegu?


Marcin

Rekomendowane odpowiedzi

Ja na razie jeszcze nie mam duzego doswiadczenia w ciaganiu :] . do tej pory poruszalem sie z nia z predkościami około 80-100km/h. Moj holownik to 2.0l benzyniak zagazowany o mocy 133KM. Na gazie spala jakies 14l a benzyny to jeszcze nie sprawdziłem. Widać jednak roznice pomiędzy benzyna a gazem, np. dluzej się na gazie rozpędza niż na benzynie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym to podsumował delikatnie -> dla większości aut z ogonem prędkość 5 biegu(czy tam nawet 6 który często odpowiada takiej samej prędkości obrotowej 5) to minimum 80/90 km/h na prostych dla utrzymania prędkości.

I czy to diesel czy benzyna to poniżej 80 km/h na ostatni biegu auto sie zdecydowanie meczy i nie jest to także bardziej ekonomiczne :]

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że własnie wróciłem :bzik: coś napiszę.

Asterka 1.4 i tylko 60 KM + przyczepa DMC 850. Jeździ się bezproblemowo - spokojnie można zapinać 5 bieg i pędzić licznikowe 90. Niestety na piątce czuć nawet niewielkie wzniesienia i wtedy czeba redukować. Jeśli chce jechać spokojnie to wtedy 4 bieg i prędkość około 80 km - jedzie się naprawdę przyjemnie.

 

Mam taką samą astre na lpg i u mnie nie jest tak dobrze

ciężko jest utrzymać prędkość na 5 biegu, więc pozostaje jazda na 4

wtedy obroty są rzędu 3000-3400 (jechałem do 100km/h)

okupione niestety spalaniem ok 14L lpg :bzik:

 

na 5 biegu udało mi się tylko jechać za ciężarówką :bzik:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taką samą astre na lpg i u mnie nie jest tak dobrze

ciężko jest utrzymać prędkość na 5 biegu

 

Podróżujemy zawsze w dwie osoby :bzik:. Przy pełnym załadowaniu (dwa rowery, pełny przedsionek) na 5 biegu nie dało się jeździć.

 

Jedyny miarodajny pomiar jaki zrobiłem jeśli chodzi o spalanie wyszedł na poziomie 11,2 litrów LPG/100 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taką samą astre na lpg i u mnie nie jest tak dobrze

ciężko jest utrzymać prędkość na 5 biegu

 

Podróżujemy zawsze w dwie osoby :bzik:. Przy pełnym załadowaniu (dwa rowery, pełny przedsionek) na 5 biegu nie dało się jeździć.

 

:bzik: wcześniej pisałeś że

Asterka 1.4 i tylko 60 KM + przyczepa DMC 850. Jeździ się bezproblemowo - spokojnie można zapinać 5 bieg i pędzić licznikowe 90

 

dlatego mnie zdziwiło, a niewiadówka jest lżesza, tyle że mniej opływowa :bzik:

 

Jedyny miarodajny pomiar jaki zrobiłem jeśli chodzi o spalanie wyszedł na poziomie 11,2 litrów LPG/100 km.

 

tankowałem na różnych stacjach, ale poniżej 14L nie zszedłem ;)

ciekawe skąd taka różnica ?

 

i potwierdzam co było już napisane - opór powietrza jest większym "balastem" niż sama masa

jeździłem z bagażówką ok 1T i spokojnie się rozpędzałem, a to prawie 2x więcej jak niewiadówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja to nawet na 6 jeżdże

auto to ford galaxy 2.8 204 konie więc idzie bez problemu ale 6 to tak powyżej 100 km/h bo inaczej niema przyspieszenia przyczepa ma 8 metrów

a i jeżdże na gazie normalne spalanie bez przyczepy to 15 l na 100 km przy prędkościach tak 120-160 km/h

a z przyczepą to 16 l na 100 km przy prędkościach 80-120-w porywach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.