Skocz do zawartości

bio diesel


szymon79

Rekomendowane odpowiedzi

Stare silniki diesla rzeczywiście były nie wymagające co do paliwa, też jeździłem na oleju z biedronki Mercedesem 240D czyli poczciwą beczką, tyle ze mieszałem go z opałowym przeważnie a to głównie dla lepszego rozruchu, co ciekawsze, ku uciesze gawiedzi tankowałem bezpośrednio pod biedronką w Darłowie, rzeczywiście nie było różnicy w dynamice, jeżeli w ogóle ona wystepowała w silniku beczki, jednak do nowoczesnego diesla nie nalałbym tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 70
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Stare silniki diesla rzeczywiście były nie wymagające co do paliwa, też jeździłem na oleju z biedronki Mercedesem 240D czyli poczciwą beczką, tyle ze mieszałem go z opałowym przeważnie a to głównie dla lepszego rozruchu, co ciekawsze, ku uciesze gawiedzi tankowałem bezpośrednio pod biedronką w Darłowie, rzeczywiście nie było różnicy w dynamice, jeżeli w ogóle ona wystepowała w silniku beczki, jednak do nowoczesnego diesla nie nalałbym tego.

 

chyba sie nie rozumiemy, tu nie chodzi o olej roslinny mieszany z opałem tylko o gotowe paliwo ze stacji benzynowej

 

a swoja droga trzeba miec fantazje zeby nalac opał i olej do diesla np. za 50 tys :look:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawiązałem do tego

testowałem też T3 czyli popularnego kanciaka na trasie wrocław-warszawa-wrocław

w jedną stronę na oleju z biedronki z powrotem na bio z petrochemii. nie zauważyłem żadnej różnicy prócz trudniejszego rozruchu na rzepakowym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Tak po dłuższym czasie wracam do tematu "bio diesel" i już pomału mam wyrobione zdanie a jednocześnie liczę się z ciekawą dyskusja i wymianą doświadczeń w tej materii...

Jak pisałem w czerwcu, też stosowałem do swojej cytrynki biodiesel z "Bliskiej", latem nie widziałem żadnej różnicy w pracy silnika i dynamice jazdy autkiem, teraz po pierwszych chłodniejszych dniach widzę już pierwsze istotne różnice:

1. Trudniejszy rozruch na zimnym silniku ( odpalało za drugim lub trzecim razem ),

2. Autko mocno kopci zaraz po odpaleniu,

3. Dopóki silnik nie "dostanie" temperatury jest mułowaty, wolny, mało dynamiczny.

Pierwotnie myślałem, że kwestia trudniejszego rozruchu wynika z prozaicznej przyczyny jaką jest akumulator, na noc go podładowałem ale rano nadal był problem z rozruchem ( jak wyżej ).

Wszelkie problemy skończyły się niezwłocznie po zmianie ON - BioDiesel z tego z "Bliskiej" na ON - nazwijmy go umownie "Normalnym lub tradycyjnym" z "BP".

Aktualnie autko mimo niskich temperatur odpala za pierwszym razem, nie kopci jak poprzednio i najistotniejsze poprawiła się dynamika jazdy.Samochód szybko przyśpiesza, jest "żywszy", nie mułowaty.

Ogólnie rzecz biorąc po powrocie do korzystania z tradycyjnego ON nie mam żadnych problemów z autem i te krótkotrwałe moje problemy szybko zniknęły a ja przestaję już eksperymentować z jakimiś wynalazkami :hop1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tankowałem kilka razy ale tylko latem i co do jazdy nie widziałem większej róznicy ale spalnie mojej skodzianki było ok. 10 % większe - co niwelowało róznicę w cenie i przestałem kupować. Przewiduję, że przy tej cenie paliw to bidiesel nie będzie wiele tańszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezdziłem na bio dieslu troche latem ale wyczytałem gdzieś że to paliwo niszczy gumowe elementy itp. przestałem tankować chodz żadnej różnicy w sumie nie widziałem

 

koledze też o tym mówiłem ale stwierdził że on ma starego passata to mu nie zależy....

 

długo nie czekałem 2-3 miesiace (ok10tys. km mniejwięcej tyle robimy w takim czasie) w passacie wyszło...

pompa zaczeła puszczać własnie na takich elementach....

 

 

ale w rodzinie mam inny przypadek

 

do auta była lana ropa V-power i Ultimate - padła pompa

w trakcie rozmowy z mechanikiem wyszło że...... to wszystko przez te dodatki co dają do paliwa :hop1:

 

a może tylko tak powiedział żeby człowiek myślał jaki to z niego fachowiec :hop1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej przez nie dodatki... ropa jest teraz taka sucha ze o smarowanie trudno :hop1: jezeli oczywiscie bierzemy pod uwage paliwo jako przyczyne.

My przy tankowaniu "chlupniemy" sobie zawsze troche oleju do baku i jest spoko :hop1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.