Skocz do zawartości
Helmut

Energylandia dla dzieci w Zatorze

Rekomendowane odpowiedzi

agrest2104

Przy okazji zwiedzania małopolski polecam zajechać do parku rozrywki Energylandia. W zależności od kolejek w środku w parku można by spędzić od 5 do 10h :) Teraz mają otwarte tylko do 18, ale przy aktualnej pogodzie to wystarczające. Kolejek we wrześniu i październiku nie dostrzegliśmy [byliśmy po 1 września i w ten weekend -11.10] dltego do każdej atrakcji mieliśmy wolny dostęp. Polecam szczególnie atrakcj eSpace booster i Aztec Swing której za pierwszym razem nie było i nie oszukuję, że to dla niej wybraliśmy się drugi raz. I nie żałujemy - aztec swing naprawdę najlepsza atrakcja parku!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Sluger

Widzialem reklame w internecie. Ale chyba juz nie zdąze :)

Edytowane przez Sluger

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Bianka

Byliśmy raz z dziećmi, w wakacje. Bardzo fajne miejsce ale dla trochę większych dzieci, zdecydowanie. Bardzo dużo atrakcji, niezliczona ich ilość. Trzeba liczyć na pewno cały dzień, żeby się tam pobawić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Mandarynka

Czy sa tam akrakcje dla 5latkow?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Voku
Napisano (edytowane)

Znajdzie się coś dla każdego. Zjeżdżalnie, karuzele, atrakcje wodne też się nadają ale musi być ciepło inaczej żadna przyjemność. Oczywiście jeśli mówimy o energylandi

Edytowane przez Voku

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
witus
http://www.legendia.pl/aktualnosci/otwarcie-sezonu-2017/ w Chorzowie też już ruszyła alternatywa. Dobry kemping w Katowicach. Największy w Europie rollercoaster rusza w lipcu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
reflexes

W Śląskim Wesołym Miasteczku byłem z 3-4 lata temu. Było fajnie ale to jednak lekki old school. Wtedy niestety kilka atrakcji było zepsutych, co niektóre nawet były zamykane gdy staliśmy w kolejce. Niestety wiele rzeczy trącało tam starociem i nie do końca budziło moje zaufanie. Może po remoncie będzie lepiej. W czerwcu jadę do Energylandii, dzieciaki już nie mogą się doczekać. Zobaczy, porównamy. Na Śląsku mamy rodzinę więc spora szansa, że Chorzów odwiedzimy w jakimś niedługim czasie ponownie. Fajnie, że takie rzeczy się w tym kraju buduje. Czekam na Park of Poland. Mam nadzieję, że nie podzieli losów Adventure World Warsaw. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
witus

W Śląskim Wesołym Miasteczku byłem z 3-4 lata temu. Było fajnie ale to jednak lekki old school. Wtedy niestety kilka atrakcji było zepsutych, co niektóre nawet były zamykane gdy staliśmy w kolejce. Niestety wiele rzeczy trącało tam starociem i nie do końca budziło moje zaufanie. Może po remoncie będzie lepiej. W czerwcu jadę do Energylandii, dzieciaki już nie mogą się doczekać. Zobaczy, porównamy. Na Śląsku mamy rodzinę więc spora szansa, że Chorzów odwiedzimy w jakimś niedługim czasie ponownie. Fajnie, że takie rzeczy się w tym kraju buduje. Czekam na Park of Poland. Mam nadzieję, że nie podzieli losów Adventure World Warsaw.

Kolega był z dziećmi dwa tygodnie temu. Otworzyli je od nowa, jest nowy inwestor.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
reflexes

Ale z tego co widzę na stronie to część atrakcji jest tych samych, trochę odświeżonych i stuningowanych ale jednak tych samych. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
bartosz_b

Właścicielem wesołego miasteczka w Chorzowie jest teraz grupa posiadająca Besenova i Tatralandie. Jest szansa ze Słowacy coś użytecznego z tego.zrobią, ale i tak wolę Energylandie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
blumore

Energylandia bardzo fajna sprawa jak chcesz poczuć trochę mocnej adrenaliny - jest tam kilka pozycji które naprawdę robią wrażenie (np. obrotowe wachlujące koło, nie wiem czy się skusze jeszcze raz :) )

Byliśmy na weekendzie majowym, ludzi full swoje trzeba było odstać ale na wakacjach w normalnym dniu pracy jest tam ponoć dużo luźniej.

Przy okazji czas spędziliśmy na polu kempingowym Molo w Osieku.

Kemping super bezpieczny, czysty (jedyny minus to trochę za mało jak dla mnie kabin prysznicowych bo tylko 2 męskie na tyle parcel)

Fajna baza wypadowa bo do 15-30 minut można dojechać do Energylandii, Oświęcimia, Wadowic i innych.

Jest co pozwiedzać.

Podsumowując jak z dzieciakami to najlepiej tak od 10 lat w górę, wtedy na maxa wszystko obskoczą.

Ale nasza 8 letnia (jest wysoka) córka zaliczyła rollercoastera choć ja połowę trasy to nie wiedziałem co się ze mną dzieje :)

Jak ktoś wybiera się tam więcej niż 2 razy w roku polecam bilet całoroczny - wtedy się opłaca bo jedziesz np. na kemping na tydzień i już 3 wejścia przewyższą cenę całorocznego biletu.

Chętni na zwiedzenie Obozu w Oświęcimiu z przewodnikiem muszą brać pod uwagę, że są tam rezerwacje. i np. jak my byliśmy to były zarezerwowane wejścia już na cały maj.

Rano i po południu mają pewną pulę biletów które wydają od ręki ale to już bez przewodnika.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
bartosz_b

Tak w tygodniu tam jest pusto byłem z dzieciakiem już dwa razy w środku tygodnia, to karuzele włączali dla nas jak podeszliśmy do bramki danej atrakcji. Rollercostery są mega szczególnie dragon i speedrollercoster są fajne. Formuła przereklamowana, za krótko zdecydowanie jedzie ;]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
blumore

Formułą za krótko ale ten start rozbraja 100km na godzinę i od razu pętla

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi