Skocz do zawartości

Klimatyzator przenośny do przyczepy.Jaki kupić?


Rekomendowane odpowiedzi

No to super sobie radził:)

Ja myślę, żeby do bakisty wsadzić FRAL FSC 09 i rurą doprowadzić schłodzone powietrze do przyczepy.
W przyczepie dodatkowo można zastosować Air Comfort Kit, dzięki któremu można sterować pracą klimatyzatora z przyczepy:)

http://klimasklep.pl/air-comfort-kit-panel-sterujacy-czujnikiem-temperatury-pilotem-wyswietlaczem-klimatyzatorow-przenosnych-fral-fsc-p-1866.html

 

Jedyny minus jest taki, że wylot chłodnego powietrza musiałbym zamontować nisko, pod łóżkiem, bo technicznie tak będzie najprościej. Mam nadzieję, że nie wpłynie to aż tak negatywnie na komfort w przyczepie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 79
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

No to super sobie radził :)

Ja myślę, żeby do bakisty wsadzić FRAL FSC 09 i rurą doprowadzić schłodzone powietrze do przyczepy.

W przyczepie dodatkowo można zastosować Air Comfort Kit, dzięki któremu można sterować pracą klimatyzatora z przyczepy:)

http://klimasklep.pl/air-comfort-kit-panel-sterujacy-czujnikiem-temperatury-pilotem-wyswietlaczem-klimatyzatorow-przenosnych-fral-fsc-p-1866.html

 

Jedyny minus jest taki, że wylot chłodnego powietrza musiałbym zamontować nisko, pod łóżkiem, bo technicznie tak będzie najprościej. Mam nadzieję, że nie wpłynie to aż tak negatywnie na komfort w przyczepie:)

Super sprawa ale niestety ja nie będę mógł zainstalować sobie tego panelu gdyż mam model FRAL FSC03 a on jej poprostu nie obsługuje.

http://wentsystem.com

W tej firmie zakupiłem swoją klimkę. Byla na nią wtedy  promocja 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Super sprawa ale niestety ja nie będę mógł zainstalować sobie tego panelu gdyż mam model FRAL FSC03 a on jej poprostu nie obsługuje.

http://wentsystem.com

W tej firmie zakupiłem swoją klimkę. Byla na nią wtedy  promocja 

 

 

Nie kupujcie tego g...na. Ja niestety się naciąłem - miałem kupić jakiś większy klimatyzator, no ale rozsądek - relatywnie mały, może pracować na zewnątrz, mały pobór prądu więc na większości pól kempingowych powinien działać, szczególnie że na ostanim polu kempingowym nawet przy czajniku elektrycznym światło gasło - więc fsc03 wydawał się idealny. W rzeczywistości tego rodzaju sprzęty są nic nie warte. Nie dopatruje się zalet więc wymienie same wady:

1. Wbrew pozorom urządzenie jest głośne w nocy nawet jak stoi na zewnątrz,

2. Moc chłodnicza praktycznie żadna - skonstruowałem sobie zestaw do zasysania przez układ wentylacyjny taki airmix chłodnego powietrza z klimatyzatora do przyczepy - więc ciąg był mocny - oprócz nawiewu z przyczepy, był ciąg z wentylacji i rozprowadzenie po przyczepie - mimo że wiało solidnie to i tak skuteczność chłodzenia znikoma.

3. Przy zamkniętych oknach - nawet z przesłonami odbijającymi światło w przyczepie się robi gorąco - klimatyzator nie był w stanie utrzymać nawet temperatury wyjściowej.

4. Dla ciekawostki w cieniu po godzinie pracy obniżyła się temperatura o 1 stopień przy zamknietych oknach z 25 na 24. Na dworze w tym czasie było około 22, więc wstawienie zwykłego wentylatora w okno byłoby znacznie lepsze.

5. Urządzenie wywiewa jakiś minimalny chłód - jednak sama obudowa urządzenia (w tylnej części) - solidnie się grzeje. Zrobiłem eksperyment również z pracującym urządzeniem w środku: temperatura początkowo spadała szybciej niż przy wtłaczaniu powietrza z zewnątrz, ale i tak efekt był mizerny, bo tylna część obudowy robiła się dość ciepła dodatkowo rura odprowadzająca ciepłe powietrze - choć starałem się użyć jak najkrótszego odcinka pełniła role grzejnika o mocy możliwe że przewyższającej moc chłodniczą sprzętu, pozatym poza testem nie wyobrażam sobie trzymania głośnego urządzenia w środku zajmującego kawał przyczepy.

 

Nie kupujcie tego badziewia - chyba że bardzo chcecie skonfrontować mój opis z rzeczywistością - chętenie to g.... się pozbędę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.