Skocz do zawartości

prośba o opinie- zafira B czy berlingo II


Gawel79

Rekomendowane odpowiedzi

wg netu wychodzi ok 170 cm jeśli siedzenia by max do przodu posunąć to bedzie może 10 więcej

to jak masz 170cm to dasz radę

ja mam188cm i spałem w swoim volvo z synami 9/16lat idałem rade na weekendowym wypadzie w beskidy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 89
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Wyżej wyczytałem, że do Berlingo po złożeniu siedzeń można włożyć materac, więc mam pytanie do posiadaczy Partnerów/Berlingo: Jaka jest długość całkowita paki po złożeniu tylnej kanapy? Samochód jest niewątpliwie duży, jednak długość to typowy kompakt -4,3m,  więc jak tam da sie upchać materac i na nim położyć?

 

W moim jeśli masz wzrost ok 175 to tak. Przy 180 żeby się wyprostować trzeba włożyć nogi między siedzenia przednie, kłaść się na skos lub zbudowac półkę jak to widać na Partnerach przerobionych na minikampery. Jeśli ktoś myśli na poważnie o spaniu, to powinien zrobić sobie taką półeczkę. Pod spodem bagaże a na wierzchu spanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można zrobić ze płyty sklejki składanego sandwicza i położyć go np na skrzynkach owocowych itp, jest tego sporo rodzajów, tylko nie wiem czy podł jest płaska w berl. po rozłożeniu siedzeń, sam tak zrobiłem w Volvo, proste i tanie rozwiązanie a skrzynki w gosp domowym zawsze się przydadzą po ekskursji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytałem to w wersjach 5osobowych podłoga jest płaska, więc awaryjnie można zrobić sobie sypialnię. Zawsze to będzię wygodniej niz spać na rozłożonych przednich fotelach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie z początku- berlingo

- zafira...

ale wpadł mi w oko focus c max po lfcie ale uwaga! 2.0 wolnossaca benzyna.

Spokój z dwumasą, turbiną, w ogóle benzyna jest prostsza i tańsza w obsłudze, pisałem o tym wcześniej.

ważną rzecz napisał jeden z forumowczów- przejedź sie 700km zafirą i berlingo...fakt

Prosze o opinię na temat c maxów, czy 1.8 benzyna starczy od przyczepę, czy szukać 2.0, nawet za granicą lekko stukniętego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie z początku- berlingo

- zafira...

ale wpadł mi w oko focus c max po lfcie ale uwaga! 2.0 wolnossaca benzyna.

Spokój z dwumasą, turbiną, w ogóle benzyna jest prostsza i tańsza w obsłudze, pisałem o tym wcześniej.

ważną rzecz napisał jeden z forumowczów- przejedź sie 700km zafirą i berlingo...fakt

Prosze o opinię na temat c maxów, czy 1.8 benzyna starczy od przyczepę, czy szukać 2.0, nawet za granicą lekko stukniętego?

Deko Ciebie zmartwię, ale fordowskie 1,8 i 2.0 Pb mają dwumasę. Ale na pocieszenie trwałą. Na plus też łańcuchowy bezobsługowy rozrząd. Miałem mondeo 1,8 16V 125KM z 2002 i ciągałem KIPa 1200kg DMC. Z budą dawało sobie bez problemu. Mimo, że moment w tych silnikach osiągany jest późno, niemniej przebieg siły pociągowej tego silnika jest dość dobrze rozłożony. Chciałem mieć ten silnik w obecnym focusie i takiego szukałem. Niestety znalezienie pewniaka graniczyło z cudem. Krajowych praktycznie brak. A innych nie brałem pod uwagę a było ich po kilka sztuk na cały kraj.

 

Na minus do budy - dość długa jedynka i przy manewrach po grząskim można poczuć sprzęgło. na cały okres eksploatacji raz udało mi się deko przypalić. Niemniej później ponad 20tys. zrobiłem, a auto nie rokowało by szybko miała nastąpić wymiana (mimo 200tys.km na liczniku). Spalanie z buda wahało się średnio w granicach 9,5-11l.

 

Te silniki polecam z czystym sumieniem - dla mnie to chyba najlepszy motor jaki kiedykolwiek eksploatowałem. Jego charakterystyka najbardziej mi odpowiadała.

 

 

A c-max? Rozsądne auto za rozsądne pieniądze :ok: Tylko raczej szukał bym bezwypadkowca. On ma can'a i niefachowo naprawiona elektryka po wypadku będzie się mściła. 

A mimo, że jest CAN można montować hak bez modułu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bsosieccy- dzięki za mętlik :slina: mazda 5 piękna, naprawdę ładna-odsuwane drzwi, i widać inną jakość...podoba mi się

Właśnie, za jakością idzie kasa- nie wiem czego bardziej sie bac, czy bezawaryjnego japończyka, czy psującego się forda??

fordów jeździ jak psów pełno, mechanicy też się ich nie boją, chciaż szary11 troche rozjaśnił temat w sprawie dwumasy.

mazda to mazda-jak wygląda sprawa z częsciami podstawymi (eksploatacja) klocki, filtry, amorki etc?? jednak to japończyk, wiem, wiem, polskie strachy, nie kupuj japońca, części cię zjedzą.... :ee:

 

jeszcze jedno- skoro mazda to c max to gdzie jest haczyk?silniki są forda w mazdzie, czy mazdy w fordzie bo się pogubiłem :swieca: zawieszenie z tyłu forda to wiem.

Rozsądek skłania do forda, emocje podgrzała mazda, za dużo tego wszystkigo :oslabiony:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedno- skoro mazda to c max to gdzie jest haczyk?silniki są forda w mazdzie, czy mazdy w fordzie bo się pogubiłem :swieca: zawieszenie z tyłu forda to wiem.

Rozsądek skłania do forda, emocje podgrzała mazda, za dużo tego wszystkigo :oslabiony:

Silnik jest forda, to samo co w mondeo, calkiem udana jednostka, choć lubi podpijac olej

Mam 1.8, 160kkm przebiegu z czego prawie 100kkm na lpg

Auto nie sprawia wiekszych problemów.

Łożyska, alternator, problemy z elektryka to sa takie typowe awarie z forum forda

 

Berlingo mam służbowe, 1.6 hdi, 90KM (bez dwumasy, prosta turbina)

niestety budki tym nie holowalem, ale czuć że lapie zadyszke, wiec szału nie bedzie z ogonem

 

Spałem w obu, w obu trzeba troche kombinować, tzn najlepiej pochylić przednie fotele

a spanie podnieść o ok 30-40cm nad podłogę (mamy schowek) mam ok 180cm

 

Berlingo na pewno jest praktyczniejsze, wygodnie sie wsiada, fajne schowki, duzo miejsca, przeszklone

ale komfort lepszy w fordzie, jest ciszej i lepiej sie prowadzi

Ciężko wybrać

Moze gdyby w berlingo był silnik 140-150KM ;)

 

co do mazdy, na pewno 3 miała trochę wspolnych el, ale silniki to raczej swoje wkladali

Edytowane przez konrad_b (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolego Gawel79 skoro jesteś zadowolony z Reni to może szukać w Reniach,

oczywiście benzyniaki Scenik,G.Scenik,Espace.Ja mam w lagunie 2.0T super silnik do ciągania przyczepki.

Może warto przemyśleć Renaty :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolego Gawel79 skoro jesteś zadowolony z Reni to może szukać w Reniach,

oczywiście benzyniaki Scenik,G.Scenik,Espace.Ja mam w lagunie 2.0T super silnik do ciągania przyczepki.

Może warto przemyśleć Renaty :ok:

Tak myślałem o Ranacie II, wielkość i funkcjonalność jak najbardziej, łatwo o 2.0 l benzynę wolnossaka- ale gdy czytam o tych kartach zamiast kluczyka, te czujniki deszczu czy zmierzchu, te opony z czujkami, i ten wyświetlacz podobno jest wadliwy, za dużo tej elektroniki, ale autko jak najbardziej, nie powiem, pomyśle jeszcze. Najpierw muszę przejechać się fordem 1.8 lub 2.0 PB, zobaczę jak to jedzie itp

 dobry ford g... :nono: wort!!! nie każda morda pasuje do forda :miga:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od marca ubiegłego roku jeżdżę C-Maxem 1.8 tdci z 2010 roku, w aucie są czujniki zmierzchu, deszczu i dużo innych elektronicznych gadżetów ale na razie (odpukać) wszystko fajnie działa. Samochód pochodzi z polskiego salonu i jest bezwypadkowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przez miesiac uyztkowalem berlingo 2010r 1.6hdi 90PS w wersji xtr. Auto mialo przejechane 92000km ale juz tam cos ladnie nawalalo w przodzie. Ogolnie autko fajne, zrobilem 5000km i nawet jednorazowo 1000km i wysiadalem wypoczety tyle ze auto nie mialo tempomatu i strasznie noga bolala. Spalanie zaskakuje bo ok 5l na trasie. Z przyczepa nigdy nie jechalem ale ogolnie autko samo w sobie polecam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

)

przez miesiac uyztkowalem berlingo 2010r 1.6hdi 90PS w wersji xtr. Auto mialo przejechane 92000km ale juz tam cos ladnie nawalalo w przodzie.

 

nas 90% końcówki stabilizatora, mój ma wymienione dwie strony, padły dużo wcześniej, ale auto jeździ trochę w terenie (budowy)

niestety jedynka miała ten problem a w dwójce jest nie lepiej

plus taki że podobno koszt wymiany nie jest wysoki (nie znam, bo firma płaci) ;)


Od marca ubiegłego roku jeżdżę C-Maxem 1.8 tdci z 2010 roku, w aucie są czujniki zmierzchu, deszczu i dużo innych elektronicznych gadżetów ale na razie (odpukać) wszystko fajnie działa. Samochód pochodzi z polskiego salonu i jest bezwypadkowy.

z tym nie ma problemu, jak już się sypie to cały moduł "komfortu" ;) (ale to może problem aut powypadkowych ?)

w tańszych wresjach jest problem z zegarami, robi się gdzieś przerwa i auto świruje - świecą się kontrolki, nie działają zegary itp

wersja hard to unieruchomienie auta

lekarstwem jest wymiana zegarów na te z droższego modelu, koszt ok 200zł zegary, plus programowanie ... z 400-500zł w sumie

Edytowane przez konrad_b (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byc moze i koncowki, jednak jestem przekonany ze to cos z ukladem kierowniczym poniewaz przy kreceniu kierownicą albo przejezdzaniu przez nierownosci na skreconych kołach wlasnie takie stukanie sie objawialo. 

Ogólnie tak jak pisalem auto fajne ale po przesiadce bezposrednio z bmw e60 530dA musze jednak stwierdzic ze mułowate :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.