Skocz do zawartości

prośba o opinie- zafira B czy berlingo II


Gawel79

Rekomendowane odpowiedzi

Tak diesel, ale znajdź w miarę auto, 1.8 T też jest trudne do upolowania. Wątek o galaxy 2,3 też czytałem i dlatego moje rozterki. Ciężka przeprawa z tymi autami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 89
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

My mamy benzynę 2.2 150 km już trzeci sezon ciągnie nasza Zosia przyczepę i po gorach prrzewaznie Bieszczady -Ustrzyki górne Polańczyk Zakopane pienieny i daje sobie doskonale rade

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no super ranking na podstawie wezwań pomocy drogowej. Czyli jak statystycznie więcej aut jeździ tym statystycznie więcej razy wzywana będzie do nich pomoc drogowa. Do tego o czym to świadczy kiedy ktoś wezwie pomoc bo złapie gumę? Przecież to idiotyzm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ranking jeden z wielu jakie są publikowane, można go brać pod uwagę lub nie.

Jeżeli więcej aut jeździ to wynik statystyczny jest wiarygodniejszy.

Należy brać pod uwagę że na w miarę solidną statystykę ADAC patrzymy przez lekko krzywe i przymglone okulary autora  artykułu.Napisał "opracowali go w oparciu o ilość wezwań pomocy drogowej"  a wg mojej wiedzy ADAC tworzy statystyki awaryjności na podstawie ilości zgłoszeń awarii których efektem jest konieczność zholowania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pamiętam taki ranking ADAC gdzie wśród małych aut na pierwszym miejscu była Toyota Aygo. Na dużo dalszych miejscach były Citroen C1 i Peugeot 107. Taka ciekawostka bo wychodzi, że Citroen i Peugeot się bardziej psuły przez znaczki, bo przecież wszystkie auta wychodziły z tej samej fabryki i tylko znaczkami się różniły. Tyle warty jest ten ranking ile producent zapłaci. Dlatego Toyota zawsze na czele mimo, że się ostatnio sypie na potęgę ;-)

 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Powodzenia, bo będzie ciężko i nie daj się nabrać na 2,2 Pb :nono: , jak się trafi.

Co z tym motorem jest nie tak? on jest z turbo?

Proszę o opinię jeśli ktoś zna ten silnik

My mamy benzynę 2.2 150 km już trzeci sezon ciągnie nasza Zosia przyczepę i po gorach prrzewaznie Bieszczady -Ustrzyki górne Polańczyk Zakopane pienieny i daje sobie doskonale rade

Możesz podać parę szczegółów tego silnika?

Opinie są podzielone, osiołkowi w żłoby dano.... :swieca:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam się nie znam ale nie pali wcale tak dużo jak myśleliśmy za to moc ma dużą.średnie spalanie zapytam męża za chwilę bo nie chce strzelać.nie to nie jest turbo.ma opcję sport Ale to chyba coś innego niż turbo

Edytowane przez bursztynka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik jest z bezpośrednim wtryskiem paliwa, a co za tym idzie Opel go bardzo skomplikował. Jest trudny i drogi w naprawach i wcale tak mało nie pali jak obiecywano. Na rynku aut używanych to prawdziwa rzadkość.

Jeśli o tym myślisz to LPG nie wchodzi zupełnie w grę.

Nie myślę wcale o lpg, to wykluczone, a bezpośredni wtrysk paliwa jest powszechny, w każdym dieslu praktycznie, więc w benzynie jest podobnie. Chodzi mi o stosunek mocy do pojemności, wolę 2.2 i 150 km niż 1.8 i 140 km, po prostu mniej wysilona jednostka.

@Bursztynka jeździcie trzeci sezon, jak serwisujecie auto? Były jakieś kłopoty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Commander mąż nie pamięta ile obrotow Ale N 6 biegu na pewno to bylo.

 

Roczik 2006 Przez ten czas wymiana sprężyny sprężyny tym roku tylnej.zgnita chłodnica i kliny no i pompą wysokiego ciśnienia ale to jednak 10 lat M samochód Choć trafiliśmy na super wyposażenie z polskiego salonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.