Skocz do zawartości

Opony całoroczne - co o tym sądzicie?


Helmut

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.apollovredestein.com/about-apollo-vredestein/history- 8 akapit.

To indyjska firma w tej chwili ;)

 

Cicho bo zaraz zacznie się, że to szmelc indyjski ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 818
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Stosunek jakości do ceny to tylko:

Opona całoroczna Nexen N`Priz - bije konkurencje na dwie głowy. 

Jak Niemcy ją testowali to nawet myśleli o założeniu tych opon do swoich "Tygrysów"  :]   takie wrażenie na nich zrobiła.

Nie rozumie tylko polityki cenowej nagle podrożały do 300 zł. a rok wcześniej 205/50 R16 były po 200 zł za sztukę.

Edytowane przez Helmut (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cicho bo zaraz zacznie się, że to szmelc indyjski ;)

hehe, no dobra. Powiem więcej, że może się okazać, że część kolegów dumnie jeżdżących niemieckimi autami, może być zawiedziona gdy sprawdzi do kogo należy korporacja je produkująca ;)

 

Jakość, IMHO zależy od standardów jakie trzyma dana fabryka a nie od nazwy marki. Zazwyczaj opony rożnych marek opuszczają tę samą fabrykę i są wykonane z tej samej gumy ;)

Edytowane przez Lza (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stosunek jakości do ceny to tylko:

Opona całoroczna Nexen N`Priz - bije konkurencje na dwie głowy.

Jak Niemcy ją testowali to nawet myśleli o założeniu tych opon do swoich "Tygrysów" :] takie wrażenie na nich zrobiła.

Nie rozumie tylko polityki cenowej nagle podrożały do 300 zł. a rok wcześniej 205/50 R16 były po 200 zł za sztukę.

Gdzie bije tą konkurencję? Poważnie pytam bo w testach różnych nie przypominam sobie aby te opony były jakoś specjalnie wysoko

 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poważnie pytam bo w testach różnych nie przypominam sobie aby te opony były jakoś specjalnie wysoko

Tak na poważnie, Opony są już parę lat na rynku i podchodziłem/podchodziliśmy do nich ostrożnie ale zdobyły swoją klientele.

 

https://www.experten-beraten.de/test/nexen-npriz-4s-ganzjahresreifen/

 

poniżej jest filmik i pełny opis

Edytowane przez Helmut (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc stanęło na całorocznych. Troche mi szkoda kasy na cc to zamówię vredesteiny, mam nadzieję że też będę z nich zadowolony. Jakby ktoś potrzebował moje półroczne michelin primacy hp 205/55r17 będą do sprzedania. Stan jak nowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jak dla mnie opcja zima i lato.

Zakładając ze na 6 lat potrzebuję 2 kpl. opon. Komplet użytkuję 3 lata.

To kupując zestaw letni i zimowy też zapewniam sobie 6 lat użytkowania. Po pól roku na zimowych i letnich.

Wychodzi to samo, a jazda na zimówkach jest sporo lepsza niż na całorocznych, moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do jazdy tylko miejskiej i do jakiegoś małego auta to ok. Trasa, góry, jak napisał Robak.

Dla mnie to trochę złudna oszczędność, pomyśl że czasem może ci zabraknąć tego 1m by nie doszło do tragedii.

Edytowane przez Voku (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w domu jest więcej niż jedno auto a każde z nich robi w roku max 10 do 15 tysięcy km to nie widzę sensu posiadania opon zimowych i letnich.

W jednym z aut spokojnie zastosowałbym całoroczne.

Generalnie przy takich przebiegach można zadać pytanie - po co 2 auta...ale to już inny temat :hmm: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Voku podpiął/eła i odpiął/ęła ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.