Skocz do zawartości

lodówka na 12V


Rekomendowane odpowiedzi

Mówisz, że czytasz to co napisane..... Coś kiepsko z tym czytaniem u Ciebie.

No to jeszcze raz:

Ostatnie zdanie postu #5. Cały post #12. Jak już koniecznie musisz coś czytać to czytaj dokładnie.

Struś251 jak i Haras w mig zrozumieli o co chodzi a Ty nadal swoje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 86
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ani ED, ani Ty nie czytacie ze zrozumieniem.

 

Czytaj jeszcze raz ostatnie zdanie, co Wam się tam nie podoba :niewiem: ?

 

I tu. Czy jeżeli zamiast napisać 6mm2 napisałem "grubym przewodem" , to dla Was jest to niezrozumiałe i traktujecie to jako gusła średniowieczne?

Czy gdziekolwiek jest napisane żeby podłączyć zasilanie lodówki i zasilanie przyczepy do lampy i obciążać lichą instalacje w aucie? Nie. Mowa jest o wykorzystaniu tylko i wyłącznie pinu w gnieździe! A Wy się zaparliście chyba i nie chcecie czytać ze zrozumieniem.

 

31 lat temu, w 1983 roku ktoś zbudował Adrię 305. Wyposażył ją w lodówkę zasilaną 220V, gaz, 12V. Zrobił to pewnie z zamiarem, aby pracowała ona nie zależnie od mediów. Myślicie że wtedy ktoś słyszał o połączeniu 13pin i o możliwościach rozbudowanej instalacji elektrycznej jakie mamy teraz :hmm: ?

"Nie wydaje mnie się!"

Haras napisał w pierwszym poście , że przewody do zasilania wychodzą z lodówki i znikają pod podłogą- czyżby jakieś czary?!?!

Idźmy dalej tym tropem:

Gdzie wg. Was jest koniec tych przewodów? Może powinno się je podłączyć do jakiegoś dynama? Moim zdaniem te przewody mają swój koniec we wtyczce. Dlatego zaproponowałem kol. Harasowi sprawdzenie takiej możliwości.

W starych przyczepach bardzo często można spotkać takie rozwiązanie (przykładem jest wally1978).

Rzeczywiście nie doczytałem Twojego tekstu jak należy zwracam honor i serdecznie przepraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 Mowa jest o wykorzystaniu tylko i wyłącznie pinu w gnieździe!

 

Nie zmienia to faktu , że wykorzystując ten właśnie pin tracimy św przeciwmgielne i przy kontroli dowód rejestracyjny .

Dlatego twierdze , że to jest nie dopuszczalne.

Oczywiście gniazdo 13 pin lub druga 7-demka jak najbardziej tak.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcąc, nie chcąc muszę się znów z Tobą nie zgodzić.

Kol. Haras w swojej Adrii raczej nie ma zamontowanego światła przeciwmgielnego. Jeżeli moje przypuszczenia co do wyprowadzenia zasilania przyczepy do wtyczki się potwierdzą (i tu poproszę o odpowiedź właściciela) to będzie to oznaczało że budka w takim stanie opuściła fabrykę. W aucie, instalacja w lampie będzie nienaruszona i światło będzie działać. Nie widzę powodu do zatrzymania dowodu rejestracyjnego.

Pozdrawiam  :hej:  .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat obowiązkowego światła przeciwmgielnego był już po wielokroć wałkowany na Forum. O ile dobrze pamiętam to przyczepy zarejestrowane po raz pierwszy przed 1998 nie muszą go posiadać, ale jeżeli takie światło przyczepa ma  zamontowane (zrobił to właściciel, a po 98r.  fabryka) to musi ono działać. Dowód rejestracyjny przyczepy zatrzymają wtedy gdy na drodze nie potrafisz tego światła uruchomić  (może być spalona żarówka, każą wymienić) -więc gdy na pinie 2 jest lodówka to wtedy nie zrobisz na drodze nic i dowód zatrzymany. Myślę, że Marcin ma na myśli DR przyczepy i tutaj ma rację.

Edytowane przez ed (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja przyczepa jest z 84 r i ma św przeciwmgielne które musi działać i działa oraz wygląda na fabryczne montowanie .

Poza tym nie widzę sensu zastosowania twojego pomysły , bo aby św przeciwmgielne świeciło to musi być włączony zapłon i św mijania.

Wszystko ok podczas jazdy , ale podczas jazdy w przyczepie nie wolno przewozić pasażerów więc oświetlenie przyczepy nie sprawdzi się podczas jazdy .

Lodówka wiadomo,  że nie nie może być podpięta pod instalację św przeciwmgielnego , a zastępując pin osobnym przewodem  tracimy DR przyczepy podczas kontroli.

Panowie :policja: już dawno nie nabierają się na ukryte przełączniki .

Przy włączonym św przeciwmgielnym , policjant każe włączyć św długie i przeciwmgielne musi automatycznie zgasnąć .

Edytowane przez Trafko (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu macie wykładnię przepisów w sprawie światła p-mgielnego w przyczepie

 

§ 6. Ilekroć w niniejszym dziale jest mowa o "pojeździe", rozumie się przez to pojazd samochodowy i przyczepę.

§ 12. 1. Pojazd, z zastrzeżeniem ust. 2, wyposaża się w następujące światła zewnętrzne:

13) przeciwmgłowe tylne - pojazd samochodowy, z wyjątkiem motocykla, i przyczepa;

2. Przepisów ust. 1:

1) pkt 12-15 nie stosuje się do pojazdu zarejestrowanego po raz pierwszy przed dniem 1 stycznia 1986 r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś jest zainteresowany tematem to niech poszuka mojego tematu gdzie robiłem podłączenie lodówki na czas jazdy na 12V i do tego ładowanie aku w budce Wszystko jest opisane i proste w wykonaniu, podane są też średnice przewodów, wtyczki, zabezpieczenia przed rozładowaniem itd

@kit-jak to znależć,masz milion postów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykładny Trafko ;)  szkoda że nie jesteś takim zwolennikiem jeśli chodzi o instalacje gazową :ee:  a nie jakieś pseudo kombinacje z samochodową butlą lpg :czacha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie :policja: już dawno nie nabierają się na ukryte przełączniki .

Przy włączonym św przeciwmgielnym , policjant każe włączyć św długie i przeciwmgielne musi automatycznie zgasnąć .

 

W życiu mym krótkim o takim rozwiązaniu nie słyszałem. Napiszę więcej - poszedłem do auta i sprawdziłem - przy długich przeciwmgielne nie gaśnie automatycznie.

 

Z czego wynika Twoje twierdzenie, że p-mgielne musi zgasnąć przy długich? Nie wnikając w słuszność stosowania świateł drogowych podczas mgły - jest jakiś przepis który to reguluje? Czy muszę zezłomować mojego cudownego łosia? Ratujcie - a zwłaszcza Ty Trafko, który zasiałeś we mnie niepokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W życiu mym krótkim o takim rozwiązaniu nie słyszałem. Napiszę więcej - poszedłem do auta i sprawdziłem - przy długich przeciwmgielne nie gaśnie automatycznie.

 

Z czego wynika Twoje twierdzenie, że p-mgielne musi zgasnąć przy długich? Nie wnikając w słuszność stosowania świateł drogowych podczas mgły - jest jakiś przepis który to reguluje? Czy muszę zezłomować mojego cudownego łosia? Ratujcie - a zwłaszcza Ty Trafko, który zasiałeś we mnie niepokój.

Czy kiedykolwiek policja sprawdza światła na drodze ? To chyba wspomnienia z dawnych czasów ?

 

Od sprawdzania świateł są stacje diagnostyczne chyba ?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.