Skocz do zawartości

Kiedy można stosować te światła.


marek

Rekomendowane odpowiedzi

adi, no i o to wlasnie chodzi... awaria nie polega tylko na tym ze odczepisz przyczepe i pojedziesz, ale tez ze pojazd samochodowy moze miec awarie elektroniki i tez brak bedzie mu swiatel. Ale wteczas stosuje sie jak napisales przepisowe znaki ostrzegawcze... obojetnie czy to jest przyczepa bez mozliwosci uzycia swiatel czy tez pojazd mechaniczny.

 

na jedno wychodzi :hehe: .... jest tylko pytanie retoryczne czy mozna zostawic awaryjna przyczepe bez ciagnika, pozbawiajac ja w ten sposob swiatel awaryjnych :hehe:

nie wyobrazam sobie zeby wszyscy kierowcy ciezarowek montowali akumulatory w przyczepach zeby przy awarii stala sama na swiatlach ... poprostu awaryjna przyczepa stoi bez swiatel i juz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 39
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

ja ogolnie przepisy nazywam prawna szachownica, albo Ty zbijesz kogos albo ciebie zbija :hehe: organy wykonawcze do takich przepisow dostaja kody zrodlowe czyli komentarze... przepisy z komentarzami moze sobie kupic organ prawny np adwokat.

I nieraz przy dwu-linijkowym paragrafie komentarz zajmuje nastepne dwie strony :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja , pomimo,że mam Hobbitkę z firmowymi obrysówkami - doświadczam boleśnie przy każdym parkowaniu tyłem - brak takich wystających obrysówek( nawet jak nimi zahaczę, to przecież tylko nimi a nie cycepką!). Dlatego, pomimo, że mam fabryczne , chyba się zdecyduję dołozyć dwie na tył przyczepy na dole, aby widzieć gdzie mi się ona kończy - to chyba tańsze od kamery cofania :hehe:

Gdzie można wyhaczyć takie obrysówki?

 

Pozdarwiam.

abart

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do świateł awaryjnych w przyczepach - porażka - jak to zrobić? Z drugiej strony jeśli by tak pomysleć - może coś w tym jest?

Ja ten problem rozwiązałem kupując latarkę z opcją świecenia światłem pulsującym - ostrzegawczym. Stawiam ją wtedy wewnątrz przyczepy przy tylnej szybie. :hehe: Nie tylko,że działa dłużej, bo nie jest narażona na deszcz/wiatr,ale i tak od razu jej nikt nie za...ukradnie :hehe:

Miałem awarię gnazda/wtyczki na trasie ( więc nie dochodził prąd z holownika nawet do awaryjek) więc ta latarka sprawdziła się znakomicie. Oczywiście piszę tu o rozwiązaniach czysto praktycznych, służących podniesieniu bezpieczeństwa ( własnego też!) a nie o przepisie :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aby widziec gdzie mi sie ona konczy - to chyba tansze od kamery cofania :hehe:

To po co kupowales takiego kloca :hehe::hehe:

A tak na powaznie...

najtansza jest obrysowka zona zwana. Kiedy pokonujesz setki kilometrow to po przyjezdzie postaraj sie wykorzystac kogos z Twojej zalogi/rodziny tylko trzeba ich przeszkolic. :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin:

Ja poszedłem dalej w sprawie obrysówek: :hehe:

Zonę wyposażyłem dodatkowo w walkie-talkie bo nie było jej nawet słychać tam gdzieś z tyłu - daleko. Poza tym, mam pewność,że jej jeszcze nie przejechałem :hehe: . Niestety mój pies nie miał krótkofalówki... :hehe::hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin:

Ja poszedłem dalej w sprawie obrysówek: :hehe:

Zonę wyposażyłem dodatkowo w walkie-talkie bo nie było jej nawet słychać tam gdzieś z tyłu - daleko. Poza tym, mam pewność,że jej jeszcze nie przejechałem :hehe: . Niestety mój pies nie miał krótkofalówki... :hehe::hehe:

 

Dokładnie to samo rozwiązanie stosuje, mam krótkofalówki. Próbowałem bez, ale ja jej nie słysze, a ona bidna często stała w miejscu gdzie ja jej nie widziałem i machała i krzyczała i jeszcze sie wkurzała, że jej nie słucham.

Jak zapominamy radiotelfonów to mamy umowę, że stoi przy lewym rogu przyczepy i pilnuje, nigdy nie cofam jak nie ma nikgo z tyłu przyczepy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.