Skocz do zawartości

Wybór auta do holowania


rafalkwiatkowski73

Rekomendowane odpowiedzi

E tam gadacie... Caddy z AB przez 3 dni w temperaturach -25 do -20 pali bez problemu za piwrwszym razem. W sobote tankowalem AB z pistoletu przy -16 i bylo wszystko ok. A zbiornik z AB jest przed lewym przednim kolem w nadkolu.

A nie masz tam webasta?

Kolega mówi ze w jego Caddym jest webasto i jak są kłopoty z niskimi temperaturami to nie jest wstanie od razu odpalić silnika tylko chodzi samo webasto nawet 2-5min...ale ze on dołożył opcje i po simie może odpalić to webasto wcześniej...

Zresztą to też bardzo ciekawy samochód i mam nadzieje ze za rok/dwa takowego do firmy kupię. :D

A co do "dobre bo niemieckie"

Jeździłem Hyundaiami, jak przesiadłem się do Renówek to niektórzy twierdzili że niżej już nie mogłem upaść (chyba ze Dacia czy Tata).

Aktualnie mam dwa Francuzy, Włocha i dwa niemieckie autka...

Aktualne moje rodzinne pali od poprzedniego blisko drugie tyle a miejsca ma połowę z tego...każdemu się gust i potrzeby zmieniają ale jeden za tym głosem pójdzie, a inny zostanie "wierny" nie ryzykując zmian na gorsze (i jedni i drudzy mają sporo racji) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fora są wypełnione użytkownikami starych samochodów, do nich auta z adBlue trafią za 10-15 lat. To nie była wina paliwa, tylko adBlue - potwierdzone nie przez Januszy z forów tylko przez ASO. Mieli kilkaset zgłoszeń tego dnia. No chyba, że ASO nie zna swoich samochodów ;)

 

Porażka. Jak potem mają być pozytywne opinie o francuskiej motoryzacji?

 

Ha hah ha... Uśmiałem się do łez...

Czyli morał z tego taki, że Ci co mają stare auta spokojnie dojechali do pracy, a Ci co mają nowe poszli na szyno-busa. Za 15 lat Ci co mają teraz stare będa mieli te nowsze co zamarzają. Jednak wtedy będą już w wiekszości na emeryturze, a wtedy wszystkie mrozy przesiedzą u domu patrząc przez okno jak Ci z tymi nowymi - mając jeszcze nowsze znów idą na szyno-busa. :] :] :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy -15 moje stare galaxy z 97r odpaliło na dotyk a nowsze z 2008 prawie aż aku prawie padł. Ale to wina na pewno spalonej/ych świeczek. Niestety dostęp do nich masakra bo za silnikiem i trzeba egr wykręcić. Dlatego musi poczekać do wiosny, a póki co na garażu albo pod domem do -12 bo przy tylu odpali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propo świec.

To ja widziałem kiedyś filmik jak chłopaki z klubu kangoo odpalili go z odpiętymi świecami żarowymi przy -15 i poza kupą dymu to wcale tak długo nie kręcił...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:] .

 

Mój somsiad ma A8 - TDI - czarne, a jak. Chodzi koło niej dumny jak paw i parę tekstów do mnie przez ostatni czas rzucił, że to fura jakich mało, kup se nie będziesz żałował, itd. W sobotę było -23. Wychodzę z łopatą na pole i co widzę? Przyjechał do niego zestaw reanimacyjny (braciak z Doblo) z "defibrylatorem". Rozciągają kable, sapią, huchają w ręce... No i się zaczyna... łił łił łił łił i nic.

Chcą się jakoś mu przypodobać na tym mrozie zapytałem z wrodzonym wdziękiem... Przerobiłeś na elektryczne że Ci tyle kabli z przodu wystaje? Grymas udający uśmiech i koniec dialogu.

 

Dobre relacje chyba trafił szlag, kiedy zaraz potem dostałem od mojej Lubawy kartkę do sklepu, skoczyłem do auta i moja "stara" Bestia ryknęła swoim zwyczajem na całą ulicę :] ... a Doblo samo miało już wtedy dosyć :yay: .

Edytowane przez Commander (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:] .

 

Mój somsiad ma A8 - TDI - czarne, a jak. Chodzi koło niej dumny jak paw i parę tekstów do mnie przez ostatni czas rzucił, że to fura jakich mało, kup se nie będziesz żałował, itd. W sobotę było -23. Wychodzę z łopatą na pole i co widzę? Przyjechał do niego zestaw reanimacyjny (braciak z Doblo) z "defibrylatorem". Rozciągają kable, sapią, huchają w ręce... No i się zaczyna... łił łił łił łił i nic.

Chcą się jakoś mu przypodobać na tym mrozie zapytałem z wrodzonym wdziękiem... Przerobiłeś na elektryczne że Ci tyle kabli z przodu wystaje? Grymas udający uśmiech i koniec dialogu.

 

Dobre relacje chyba trafił szlag, kiedy zaraz potem dostałem od mojej Lubawy kartkę do sklepu, skoczyłem do auta i moja "stara" Bestia ryknęła swoim zwyczajem na całą ulicę :] ... a Doblo samo miało już wtedy dosyć :yay: .

Dobre...Prawie z krzesla spadlem :laugh:  :laugh:  :laugh:

A8 e-tron rocznik 1999

:yay:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli morał z tego taki, że Ci co mają stare auta spokojnie dojechali do pracy, a Ci co mają nowe poszli na szyno-busa. Za 15 lat Ci co mają teraz stare będa mieli te nowsze co zamarzają. Jednak wtedy będą już w wiekszości na emeryturze, a wtedy wszystkie mrozy przesiedzą u domu patrząc przez okno jak Ci z tymi nowymi - mając jeszcze nowsze znów idą na szyno-busa. :] :] :]

 

No nie do końca, jednak trzeba uczciwie przyznać że większość problemów z pracą na mrozach jednak generują auta wysokoprężne, jeśli nie przez rozseparowane paliwo, to przez adBlue... Słyszałem jednak że diesle są w regresie i np Renault się wycofuje z produkcji aut z silnikami wysokoprężnymi i do 2020 roku ma już ich nie miec w ofercie. (https://www.google.pl/webhp?sourceid=chrome-instant&ion=1&espv=2&ie=UTF-8#q=renault%20wycofuje%20diesle). Pewnie za nimi pójdą kolejne marki.

 

Zresztą probklem nie jest tykle techniczny co mentalny. Euroipejskie koncerny motoryzacyjne sprzedają miażdżącą więkość produkcji w krajach starej EU, w której mrozy nie występują. Mają gdzieś, że kilkaset egzemplarzy parę razy w roku nie odpali gdzieś na zacofanych rubieżach wschodnich.

Edytowane przez Lza (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

No i na koniec - dziś kumplowi Sharan zamarzł podczas jazdy... a było rano ledwo -10.

 

 

 

Co znaczy Sharan zamarzł? Bo jestem pewien że ropa "zamarzła".

 

 

E tam gadacie... Caddy z AB przez 3 dni w temperaturach -25 do -20 pali bez problemu za piwrwszym razem. W sobote tankowalem AB z pistoletu przy -16 i bylo wszystko ok. A zbiornik z AB jest przed lewym przednim kolem w nadkolu.

 

 

Otóż to. Zamarźnięcie AdBlue nie ma wpływu na rozruch czy ruszenie dieslem z miejsca. To nie ma nic wspólnego. AdBlue jest wtryskiwane dopiero w układzie wydechowym po osiągnięciu przez cały układ temperatury roboczej. 

Utrudniony (bądź niemożliwy) rozruch na dużych mrozach wiąże się z wytrącaniem parafiny z oleju napędowego. Tym samym zapychany jest filtr paliwa. Dlatego też często uda się uruchomić diesla ale po paru kilometrach zaczyna przerywać i stop. Nie powielajmy bzdurnych teorii. 

 

Fora są wypełnione użytkownikami starych samochodów, do nich auta z adBlue trafią za 10-15 lat. To nie była wina paliwa, tylko adBlue - potwierdzone nie przez Januszy z forów tylko przez ASO. Mieli kilkaset zgłoszeń tego dnia. No chyba, że ASO nie zna swoich samochodów ;)

 

Porażka. Jak potem mają być pozytywne opinie o francuskiej motoryzacji?

 

ASO i ich wiedza... błagam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propo świec.

To ja widziałem kiedyś filmik jak chłopaki z klubu kangoo odpalili go z odpiętymi świecami żarowymi przy -15 i poza kupą dymu to wcale tak długo nie kręcił...

Czasami jeżdżę do pracy autobusem wiejskim i jak to na wsi wszyscy się znają, wszyscy znają kierowcę, kierowca zna wszystkich, wie kto na jakim przystanku wsiada i wysiada itd ;) W każdym razie można sobie pogadać z kierowcą o jego autobusie, a jest to jakiś ekstremalnie stary mercedes. (chyba z 35 lat ma). Kierowca dziś mi mówił, że ten autobus nie ma świec żarowych ani turbiny i zapala na mrozach.

Edytowane przez Lza (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:] .

 

Mój somsiad ma A8 - TDI - czarne, a jak. Chodzi koło niej dumny jak paw i parę tekstów do mnie przez ostatni czas rzucił, że to fura jakich mało, kup se nie będziesz żałował, itd. W sobotę było -23. Wychodzę z łopatą na pole i co widzę? Przyjechał do niego zestaw reanimacyjny (braciak z Doblo) z "defibrylatorem". Rozciągają kable, sapią, huchają w ręce... No i się zaczyna... łił łił łił łił i nic.

Chcą się jakoś mu przypodobać na tym mrozie zapytałem z wrodzonym wdziękiem... Przerobiłeś na elektryczne że Ci tyle kabli z przodu wystaje? Grymas udający uśmiech i koniec dialogu.

 

Dobre relacje chyba trafił szlag, kiedy zaraz potem dostałem od mojej Lubawy kartkę do sklepu, skoczyłem do auta i moja "stara" Bestia ryknęła swoim zwyczajem na całą ulicę :] ... a Doblo samo miało już wtedy dosyć :yay: .

 

No tak... to ewidentnie świadczy o tym że A8 to lipny samochód.

Wg mnie wnioski jakie można z tego wpisu wyciągnąć to:

- zużyty akumulator w A8

- brak wiedzy o prądzie rozruchowym potrzebnym do wprawienia minimum 3.0 TDI w ruch (w porównaniu pewnie do 1.3 MultiJet z Doblo)

- brak wiedzy o kablach rozruchowym

Ale lepiej pośmiać się z A8 w domyśle twierdzić że jest kiepski  :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie napisałem nigdzie że jest kiepski czy zły... mało tego wcale tak nie uważam.

Dsykusja dotyczyła stare konta nowe i po części diesel kontra benzyna.

A gdyby jeszcze nie trochę  specyficzny sąsiad to pewnie nie zwróciłbym na to uwagi...

 

Zarty to żarty, po co się unosić :przytul:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Voku przypiął/eła ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.