Skocz do zawartości

jak pozbyc sie wody z dachu przedsionka ?


Effendi

Rekomendowane odpowiedzi

Mi ze zdjęć się wydaje że ten przedsionek na pewno da się lepiej ponaciągać :jump:.

 

Jacku no opady w skali roku to ilościowo chyba takie same, ale często jest to duży opad "naraz". Nie mówiąc ostatnio o jakiś strasznych gradobiciach i nawałnicach :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 75
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

mam jeszcze dwie poprzeczki ale juz nie ma do czego ich zamontowac

A może one są poprzeczne tak jak u mnie. Nie wiem czy zorientujesz się ze zdjęcia. Moja przyczepka ma 4.30 m i też tylko 3 poprzeczki + te dwie, które idą wzdłuż przedsionka i go dodatkowo usztywniają.

post-21733-imported-92a75c4a-d7d3-42a8-81f7-a1af07ac8d33_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to już wiadomo.

Jak masz jeszcze 2 poprzeczki, zakładam, że bez nóg, to kupujesz za parę zeta paczkę tych

białych mocowań do ściany, tych z dziurką, przywiercasz 2 , tylko na silikon śrubki wkręcaj i zakladasz poprzeczki, zakładam, że mają końcówki, czyli z jednaj strony haczyk a z drugiej

takie blaszki w lekki owal wygięte ze śrubką.

 

Jak nie masz to widziałem a nawet kupilem sobie na zapas w Katowicach w sklepie TAM takie.

Oni nawet wysyłkowo sprzedają i szybciutko doszło.

 

Jak coś jeszcze nie wiesz to śmiało pytaj.

 

Król.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, Yabulon, takiego patentu to jeszcze nie widziałem, ciekawy, ciekawy.

 

Ale on chyba nawet ma na przyczepie ta mocowania do dodatkowych rurek, albo ze starego przedsionka je ma , czyli powinny te rurki pasować.

 

Już nie wiem jak sie podpisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Królu Jacku 1 !!!

 

moze masz mozliwosc wykonania fotki tej koncowki z blaszką i sposobu montazu do metalowej konstrukcji od przedsionka, bo tak na " sucho " to nie kumam jak to razem polaczyc :jump:

a tak sie sklada, ze mam kilka wolnych mocowan do koncowek z haczykiem i biala mase uszcelniajaca wiec nie ma problemu dorobic brakujacych elementow :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam z tym królem, to przesada jest, najwyżej przedsionkowcem mogę być.

 

Z tym zdjęciem to coś może się da zrobić albo poszukam w necie, to jutro cos być może.

Oczywiście jak ktoś czyli moja żona albo dziecko to wklei, bo to jest ponad moje siły.

 

Będący optymistą , Jacek.

 

PS. Jednak się udało, ta końcówka wygląda tak:

http://www.movera.com/de/?navID=164&pID=196&tpl=details&lang=1

 

tylko, żeby ją przykręcić, musisz spłaszczyć rurkę na końcu i ją przewiercić, ale bywają też takie wsadzane w rurkę, czyli blaszki przykręcone do trzpienia, który jest osadzony w korku, który wkłada się w rurkę. Jakbyś jeszcze coś nie wiedział, to pisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Effendi, ja z mężem mielismy ten sam problem z rurkami, tylko że nam została jedna....przyjęlismy jeszcze bardziej optymistyczną wersję: to rurka zapasowa :jump:

A tak na serio, to rozkładalismy nasz przedsionek 3 razy w ogrodzie i jeszcze nie jestesmy pewni czy zrobilismy to dobrze...kolejny raz będzie już w poniedziałek gdzies nad morzem :?

Tylko że my nie mamy problemu ze zbieraniem sie wody,bo mamy spadzisty dach :)

Życzę szybkiego rozwiazania problemu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. Jednak się udało, ta końcówka wygląda tak:

http://www.movera.com/de/...=details&lang=1

To takie ja właśnie mam na te moje rozpórki. Chyba, że coś źle zrobiłem i to nie miało być tak montowane, zwłaszcza, że po poprzednim właścicielu został mi cały worek różnych rurek i jescze do tego namiot "made in china" :jump:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, Yabulon dobrze mówi.

Jak szukałem tej końcówki, to na stronie Movery rożne możliwości rozstawienia rurek są .

Niektóre takie nawet bardzo antysztormowe, nawet z jakąś amortyzacją chyba.

Jutro prześlę adres.

 

Jacek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myslisz o odciagach z uzyciem tego wynalazku... ?
To nie jest zatrzask do mocowania zwinietej sciany?

To jest zatrzask do przypiecia pasa sztormowego, powienien on byc dostarczony razem z przedsionkiem.

Moim zdaniem dolozenie dodatkowych dwoch poprzeczek rozwiaze sprawe. Jedno jest pewne, tak naciagnieta przez balon tkanina rzadko wraca do swojego ksztaltu ale powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin, nie stresuj, moze wróci, mowił chyba, że gumowana jest.

Ale tym zatrzaskiem, to mnie zaciekawiłeś, myslisz,że wytrzyma huragan, przecież to tylko plastik.

Jak dawałem 1 metrowe kołki i podwojna linę cumownicza to przedsionek stal, ale podnosiło

przyczepę , musialem nogi tez kotwić.

 

A do czego sie konkretnie to przypina ?.

 

Jacek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin, nie stresuj, moze wroci, mowil chyba, ze gumowana jest.

Nie mam na celu stresowac, wiem jak skonczyl moj gumowany gerjak w niewiadowce :jump:

Ale tym zatrzaskiem, to mnie zaciekawiles, myslisz,ze wytrzyma huragan, przeciez to tylko plastik.

U mnie wytrzymuje, jest solidnie zakotwiczony a zatrzask wbrew pozorom bardzo mocny

A do czego sie konkretnie to przypina ?.

Do tego zatrzasku dopinasz pas sztormowy, ktory idzie w kierunku ziemi gdzie za posrednictwem sprezyny jest zasledziowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ten pas nie przechodzi dookoła przedsionka nad dachem ?.

U mnie czasem to byl problem z nadmiarem powietrza w przedsionku, czyli ze zjawiskiem balonu.

Po prostu wiatr napychał przez suwaki ? , szpary, rzadki material ?powietrze i w zasadzie przedsion trzymal sie wylącznie śledzi.

Dlatego przyciskałem go do rurek.

 

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ten pas nie przechodzi dookola przedsionka nad dachem ?.

Nie, ten rodzaj jest inny. Sklada sie z dwoch krotkich (ok 250cm) pasow dopinanych do w/w klamerek.

Taki pelny pas, ktory masz na mysli i byc moze taki masz zaklada sie miedzy dach przedsionka a stelaz, nigdy na dach od gory !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.