Skocz do zawartości

Serwis w okolicy Warszawy


siwa

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam serwisu dla mojego zabytku.

Zabytek ma paskudny zaciek

Który chciałabym szybko naprawić.

Niekoniecznie w autoryzowanym serwisie Dużych i Wspaniałych Kamperów.

Serwis w Wesołej daje terminy kilkutygodniowe, wolałabym do połowy lipca go naprawić, a boję się, że mu sie pogorszy...

 

Szukam też klamek i koła zapasowego...

Klamki chyba najmniej pilne, ale sfotografowałam, może ktoś ma pomysł, gdzie kupić.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siwa jak masz jakiegoś chłopa to kup mu tak:

- uszczelniacz butylowy

- dobry pistolet do silikonu*

- taśmę samoprzylepną która po odklejeniu nie zostawia kleju

- jedno piwo :hop1:

 

Teraz instrukcja:

Otwierasz piwo. Pijesz. Wysyłasz kogoś po następne i w tym czasie obklejasz miejsca w okolicach które będziesz uszczelniać taśmą samoprzylepną. Nakładasz uszczelniacz w nadmiarze na miejsce które chcesz uszczelnić. Lekko zwilżoną szmatką zbierasz nadmiar, pilnując aby uszczelniacz dokładnie wypełnił uszczelniane szczeliny. Następnie zdejmujesz taśmę którą zabezpieczałaś powierzchnie przed ubrudzeniem. Do powrotu osoby idącej po piwo praca jest skończona. Więc teraz tylko szybko dopić pierwsze piwo i czekać na kolejne :hop1:.

No i powinno być po problemie.

 

*Te tańsze supermarketowe albo nie dają odpowiedniej siły albo się łamią :hop1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak umiem to prowadzić to i z zaizolowaniem sobie poradzę :hop1:))

Instrukcja precyzyjna, piwo też chętnie wypiję :hop1:

 

A co z wymianą desek? Paskudnie to w środku wygląda.

I jak sprawdzić GDZIE cieknie?

 

Co to są ceny kosmiczne -- proszę podajcie chociaż liczbę zer. O Camptourze słyszałam, że drogi, dlatego raczej szukam pana Stasia co mi to w garażu zaizoluje.

 

pozdrawiam :hop1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokaż zdjęcia od środka jak duży jest zaciek i jak duże było miejsce zaciekania wodą?

 

Z tego co pamiętam mówiłaś wcześniej że wymaga to raczej tylko wysuszenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://picasaweb.google.com/cinerrea/Uszkodzenie

Tam są fotki dzisiaj po tych deszczach zrobione od środka.

Niestety po wyciągnięciu wszystkiego, mój entuzjazm, że skończy się na osuszaniu sklęsł. Zaciekło potężnie i do tego miało okład z materaca.

Przynajmniej te dyktę poziomą trzeba wymienić.

Ściany wytrzymają do jesieni, może ja maznę jakimś syfem, żeby nie i zrobię to jesienią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam niestety juz jest grzybek. Bez czesciowej wymiany tej sklejki sie nie obedzie. W kazdym badz razie jest to do zrobienia metoda jaka sugeruje Tomii z tym, ze przed uszczelnieniem trzeba to rozebrac, osuszyc i wymienic elementy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę chłop nie da rady tego zrobić, aż tak źle to nie jest :hop1:

 

Kamper jest w spadku po moim ojcu i to był ostatni chłop w rodzinie, który nie miał dwóch lewych rąk.

Już prędzej sama zrobię :hop1:))

Przez owe lewe ręce komputery sie nauczyłam składać i modernizować z książki (skutecznie, umiem).

Może jest jakiś podręcznik domowego naprawiacza przyczep?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamper jest w spadku po moim ojcu i to byl ostatni chlop w rodzinie, ktory nie mial dwoch lewych rak.

Przepraszam, sadzilem, ze reprezentujesz cala zaloge kampiora :hop1:

Moze jest jakis podrecznik domowego naprawiacza przyczep?

Ojojoj, nie jeden http://www.forum.karawaning.pl/viewtopic.php?t=977 :hop1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HA!

Większość tych książek widziałam u ojca na półce. Pojadę je też odziedziczyć :hop1:

Ojciec budował przyczepy w garażu. Niestety uważał, że z racjo płci nie rokuję i mnie nie przyuczył :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.