Skocz do zawartości

Knaus do oceny - patriks


Hultaj i Szelma

Rekomendowane odpowiedzi

Tam się nikt nie odezwał odnośnie rekonesansu i w sumie dobrze. Pokazałem żonie tamtą i od razu odpadła w przedbiegach, nie przeszła hehe

 

Czyli zostają trzy, z ciśnieniem na tą trzecią.

 

1. Knaus http://allegro.pl/przyczepa-kempingowa-knaus-sudwind-i2038358873.html

 

2. Hobby http://moto.allegro.pl/przyczepa-hobby-550-lozko-pietrowe-6os-zarejestrow-i2038359096.html

 

3. Delta http://campingmruk.pl/cms_ogloszenie_wiecej.php?id=47

 

 

Co sądzicie o tej trzeciej? Jest najmniejsza z powyżej przedstawionych, no ale najładniejsza. Może w niedzielę się przejadę na objazdówkę. Żona ciśnie na tą trzecią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli budżet macie w okolicach ceny Delty to daj do porównania jakieś świeższe, bo faktycznie Delta przy nich wygląda turbo nowocześnie.

 

Zastrzeżenia mam do mebelków w środku (jakoś takie kanciaste i wyglądają na kiepawe), ale to tylko moje subiektywne odczucia na podstawie fotek. Na żywo może być lepiej.

 

Z kolei przy poz. 1 miałbyś z głowy kupowanie naklejek klubowych ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w 3 mebelki mają kanciasty design.

 

Nowszych do porównania z Deltą nie znalazłem w tej cenie i w podobnym układzie ( kilka widziałem ale sprzedawcy mało wiarygodni albo nam nie pasowało ).

 

Aśka moooocno optuje za trzecią. I raczej tylko za trzecią.

 

Oczywiście mam duży dar przekonywania :klotnia::wpysk::calus:

 

Co sądzicie o trzeciej i tej marce?

 

Pozdr

Patryk

Edytowane przez patriks (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patriks - ale masz rozrzut cenowy .... Delta najmłodsza to i wyposażenie dużo świeższe i nowsze (lodówka i WC). Ale jak masz kasę to w okolicach 20 tys. powinieneś znaleźć coś przyzwoitego. Knausa WIA znam i mogę ci go polecić, ale to przecież inny pułap cenowy.

Zastanawiam się tylko nad dwoma sprawami:

Pierwsza to tak jak pisał Jacek - te meble jakieś dziwne, takie bardziej domowo kuchenne niż przyczepkowe....

A druga sprawa to układ i szerokości budek - jeżeli masz stolik w środku naprzeciwko kuchni, to przy dobrej do jazdy szerokości (czyli pewnie do 230 cm szerokości) tam jest po prostu bardzo wąsko, chyba najlepiej widać na to zdjęciu nr 6 w Hobby. Chyba AdamH na to kiedyś zwracał komuś uwagę, bo sam ma taką dużą przyczepę i dopiero przy 250 cm, jest tam dosyć miejsca do przechodzenia.

Może lepiej układ - z jednej strony podkowa a z drugiej łożko piętrowe wzdłuż przyczepy i obok stolik z siedzeniami, zamienianymi na jedno duże spanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może lepiej układ - z jednej strony podkowa a z drugiej łożko piętrowe wzdłuż przyczepy i obok stolik z siedzeniami, zamienianymi na jedno duże spanie?

 

Taki układ powinnien być w Knausach 500TK i 550 TK oraz prezentowanym 530 TK.

 

Ostatnio z Gfizykiem przeglądaliśmy katalogi Knausa z lat 98-2001 i wspólnie doszliśmy do wniosku, że to rewelacyjne rozwiązanie dla rodzin 2+3 (4)(5).

 

Pozdrawiam

 

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam się nikt nie odezwał odnośnie rekonesansu i w sumie dobrze. Pokazałem żonie tamtą i od razu odpadła w przedbiegach, nie przeszła hehe

 

 

Partiks czytaliśmy to Twój wpis ale u mnie był kłopot z wygospodarowaniem czasu...

Także możesz liczyć ale troszkę cierpliwości..

Niektórzy zapadli w sen zimowy.. (ja też..)

ale jak bedziesz coś miał w okolicy Łodzi to na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

patriks

 

Zerknij może na to: http://www.przyczepy...ETHLEFFS-FAMILY Jest to trochę pododbna oferta do omawianych w kilku wcześniejszych postach. I układ łóżek może być uznany za ciekawy.

 

Może lepiej układ - z jednej strony podkowa a z drugiej łożko piętrowe wzdłuż przyczepy i obok stolik z siedzeniami

- właśnie taki.

 

 

 

Kol. szary11 z forum oglądał ją dla mnie (też oglądał Knausa). Ja się nie zdecydowałem ze względu na wielkość i przede wszystkim DMC i kupiłem mniejszego Knausa. Ale Dethleffs stoi i czeka na nabwcę. Zasadniczo nie był brzydki i nie widziałem żadnych zawilgoceń, ale oglądałem bardzo pobieżnie. Także niczego nie gwarantuję, bo i budka nie moja. Tylko w niej byłem, a wcześniej szary11.

 

Co do Knausa z pierwszej aukcji to był wystawiony kilka miesięcy temu. Nawet mi się spodobał, ale jakoś tak wyszło, że nie byłem go oglądac. Potem zniknął z aukcji i ... znowu się pojawił. Albo własciciel nie miał czasu i gdy nie sprzedał to dopiero teraz ponowił aukcję (nic w tym dziwnego) albo ktoś kupił i szybko sprzedaje. Warto by było zapytać od jak dawna posiada tę przyczepę sprzedajacy.

Edytowane przez inhalt (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak masz kasę to w okolicach 20 tys. powinieneś znaleźć coś przyzwoitego. Knausa WIA znam i mogę ci go polecić, ale to przecież inny pułap cenowy.

Zastanawiam się tylko nad dwoma sprawami:

Pierwsza to tak jak pisał Jacek - te meble jakieś dziwne, takie bardziej domowo kuchenne niż przyczepkowe....

A druga sprawa to układ i szerokości budek - jeżeli masz stolik w środku naprzeciwko kuchni, to przy dobrej do jazdy szerokości (czyli pewnie do 230 cm szerokości) tam jest po prostu bardzo wąsko, chyba najlepiej widać na to zdjęciu nr 6 w Hobby. Chyba AdamH na to kiedyś zwracał komuś uwagę, bo sam ma taką dużą przyczepę i dopiero przy 250 cm, jest tam dosyć miejsca do przechodzenia.

Może lepiej układ - z jednej strony podkowa a z drugiej łożko piętrowe wzdłuż przyczepy i obok stolik z siedzeniami, zamienianymi na jedno duże spanie?

 

Dopisuję się do tego :hmm:

 

:hej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem, że idealna opcja to ta z sypialnią z jednej strony a z drugiej piętrówka i stolik. Ale mało jest takich ofert.

 

A powiedzcie jakie DMC ma ten Dethlefs? Widziałem go już wcześniej na allegro ( poznaję po przedsionku ).

 

Raczej wybiorę się w niedzielę na oględziny tej Delty.

 

Rozrzut cenowy bierze się stąd, że mi pasuje taniej i szukam jak najtaniej, w takim układzie jak chcę i resztę sobie dorobię lub przerobię, a Aśce drożej, bo twierdzi, że wstawię aku i ledy i pojadę w zimę w krzaki i nic więcej nie zrobię :niewiem::wpysk:

 

A ja przecież wszystko zrobię hehe%281%29.gif:mlot:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.