Skocz do zawartości

Knaus do oceny - patriks


Hultaj i Szelma

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy, a czy ktoś za na tyle dobrze niemiecki, aby dokładnie przetłumaczyć to zdanie?

" Wagen hat noch keine Strassenzulassung"

Bo tłumacz średnio sobie z nim radzi...

 

 

"Pojazd nie posiada prawa do poruszania się po drogach publicznych".

Nie da się ani dokładnie ani dosłownie.

Oznacza to, że jest po prostu wymeldowany, czyli przygotowany do sprzedaży nawet na export.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha, chyba że tu chodzi o wymeldowanie, bo myślałem, że on po prostu może nie mieć dokumentów i żeby kolega nie pojechał na darmo...ale skoro twierdzicie to że to znaczy że to wymeldowanie to ok :)

 

P.S. Nie wiem jak jest z wymeldowaniem w Niemczech, ale wymeldowanie holenderskie pozwala na dwu tygodniowe poruszanie się danym pojazdem+oczywiście potrzebne jest ubezpieczenie, a po 14 dniach poruszanie się już niedozwolone.

Edytowane przez Przyczepo (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za przetłumaczenie :-)

 

WiA ma podobny układ ale bez łóżek piętrowych. Widziałem jego ogłoszenie. A mi zależy na piętrówkach.

 

TOM3653, czy mógłbyś mi podać wymiary łóżek piętrowych? Szczególnie interesuje mnie długość łóżka.

 

Pozdr

Patryk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za przetłumaczenie :-)

 

WiA ma podobny układ ale bez łóżek piętrowych. Widziałem jego ogłoszenie. A mi zależy na piętrówkach.

 

TOM3653, czy mógłbyś mi podać wymiary łóżek piętrowych? Szczególnie interesuje mnie długość łóżka.

 

Pozdr

Patryk

 

Jutro zmierzę i napiszę Ci wszystkie wymiary, bo widzę że są takie same. :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Knaus nr 1 - zastanawia mnie ta "obwoluta wokół drzwi".

post-2768-0-16785100-1322420653_thumb.jpg

Nie jest oryginalna listwa przednia. Obydwa elementy zaznaczone:

post-2768-0-10588300-1322420658_thumb.jpg

 

Poza tym - bardzo fajny układ budki. Bardzo mi się podoba i jak kiedyś będę swoją zmieniał - pewnie będę szukał czegoś takiego.

ZA a chwilę dwie pozostałe.

 

Budka nr 2 - lewa ściana dość mocna porysowana (na szczęście nie widać przecięcia blachy) - powyżej szarej górnej linii.

Trzecia - domyta bardziej, więc stwarza lepsze wrażenie niż pierwsza. Ciekawe dlaczego nie ma krany w zlewie :-)

 

Niestety - fotki marnej jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich :hej:

Kilka zdań dodam od siebie:

"Wagen hat noch keine Strassenzulassung" oznacza, że "Pojazd nie jest dopuszczony do ruchu ulicznego" i tylko tyle, czyli tak, jak napisał wcześniej Wojtek. Możemy się natomiast tylko domyślać: czy przyczepa została "tylko" wymeldowana / wyrejestrowana czy (co jest również możliwe), że nie ma praw do rejestracji. Po zdjęciach można jednak przypuszczać, że bardziej prawdopodobne jest tylko wymeldowanie, widać na nich (szczątkowo, ale widać) tablice rejestracyjne i podczepienie do samochodu. Gdyby nie miała praw do poruszania się, przed oddaniem jej do sprzedaży, stała by raczej na lawecie ;-)

Z obecnych informacji, jeśli szuka się takiego wnętrza, to przyczepa wydaje się być ciekawą ofertą. Należy zwrócić uwagę, że ma ona tylko trzy otwierane okna, ale nie musi to przeszkadzać, jednak warto brać to pod uwagę.

5,30 m przy tym układzie wnętrza, to nie jest wcala za długo. Wygląda na dobrze utrzymaną, ale wiadomo, zdjęcia słabe i bez obejrzenia w realu, nic nie można wykluczyć. Przyjrzał bym się dokładnie łazience - widoczne ślady korozji na zawiasach drzwi (być może tylko tyle) + czy nie jest miękko pod brodzikiem + wyjąć z zewn. kasetę WC i dobrze obejrzeć tą wnękę,. Według mnie przyczepa więcej była wykorzystywana stacjonarnie (może gdzieś w przydomowym ogródku) - nie pytajcje dlaczego tak sądzę, po latach oglądania zdjęć, tak mi się wydaje. Przypuszczam, że ślad przy drzwiach, jest prawdopodobnie po jakimś uszczelnieniu (połączenie z np. stałą zabudową lub coś podobnego) - trzeba to obejrzeć i sprawdzić czy do usunięcia. Najważniejsze, że użytkowana od początku przez jednego użytkownika i wydaje się być dobrze (z dbałością) utrzymana. Nakładka lewego nadkola - brudna ? przytarta? Do obejrzenia - dokładnie, podłoga w części kuchennej (nie widać, przykryta wykładziną / dywanikiem, może tylko w celu ochrony - to dobrze by świadczyło, a może coś przykrywa ?

Ogólnie jednak przyczepa sprawia wrażenie bardzo dobrze utrzymanej i bezwypadkowej, jeśli jest szczelna i bez znaczących wad, to chyba warta zakupu.

 

Drugi podany przykład: http://szukaj.pl.mob...rue&tabNumber=2 :look::nono:

zupełnie nie wchodzi w rachubę (moim zdaniem). Generalnie szeroko omijam oferty z tej części Niemiec, a jeszcze na dodatek, przyczepka prawdopodobnie przecieka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki, a może to "ufo" wokół drzwi to zwykłe pionowe zacieki brudów z poziomej rynienki nad drzwiami, która służyła do zaczepiania czegoś (daszka?) Przecież od wewnątrz byłoby coś widać jeśli to nie to o czym piszę.

Jeszcze dziwi mnie fakt, że ta p-pa została zarejestrowana dopiero w styczniu tego roku a już jest wymeldowana.

A może jest gdzieś zwykły błąd w interpretacji?:niewiem:

Edytowane przez Wojtek Chrysler (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Chłopaki, a może to "ufo" wokół drzwi to zwykłe pionowe zacieki brudów z poziomej rynienki nad drzwiami, która służyła do zaczepiania czegoś (daszka?) Przecież od wewnątrz byłoby coś widać jeśli to nie to o czym piszę."

A czy poziomy zaciek też jest możliwy? Przecież nad drzwiami też coś widać.

 

Kolega Patriks niech najlepiej zadzwoni i się wypyta o wszystko, bo jednak to jest osoba która handluje przyczepami i jak pisze że nie jest dopuszczona do ruchu to w mojej opinii nie ma tu na myśli gotowego wymeldowania, jednak oni wiedzą że to jest plus bo wtedy klient na export nie musi dodatkowo nigdzie jeździć tylko może ją zaczepić i jechać. W PL handlarze są źle przeważnie postrzeganiu, a czy handlarze w D uważacie są w 100% ok?

 

Wcześniej Beruang wspomniał, że tu nie ma w ogłoszeniu nic o przedsionku napisane, jeżeli go brakuje to kolejny znaczny wydatek.

 

Mi się wydaje że możliwa jest wersja Kristofera iż była ona wykorzystywana stacjonarnie, a to z kolei może ciągnąć za sobą zgniła podłogę, skoro stała dłuższy czas w jednym miejscu i podrastało wszystko ją od spodu i to też może oznaczać brak dokumentów.

 

Co do tablic które ona posiada, to według mnie że one są na zdjęciu to nic nie znaczy, bo mógł facet przeciągnąć ją ryzykując, a blachy są na sztukę, przecież zdjęcia przyczep/samochodów bez założonych tablic chyba nie świadczą wtedy automatycznie że samochód nie ma dokumentów?Więc według mnie tym nie ma co się sugerować. A że jest na haku to pewnie zdjęcia zostały zrobione zaraz po jej przyciągnięciu.

 

W mojej opinii jak na plac z przyczepami to jest to wmiare mała cena i kolega Patriks lepiej niech zadzwoni, wszystkiego się dokładnie dowie, poprosi więcej zdjęć i wtedy dopiero na jego miejscu bym myślał o wyjeździe po nią, wiadomo że ta osoba na niej chce zarobić więc inaczej jest 3000euro u os. prywatnej a inaczej na placu. Ja osobiście na placach w NL w okazyjnej cenie nie spotkałem przyczepy wartej uwagi, tam zawsze jest bardzo drogo w porównaniu z ceną za jaką można sprzedać cepkę w PL. Więc tak wygląda moje skromne zdanie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież napisałem (...)z poziomej rynienki nad drzwiami(...) - nie czytasz dokładnie.

(...)

 

 

A czy poziomy zaciek też jest możliwy? Przecież nad drzwiami też coś widać.

 

(...)Więc tak wygląda moje skromne zdanie. :)

 

Do reszty Twojego zdania uwag nie mam, jest wiele racji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Kolega Patriks niech najlepiej zadzwoni i się wypyta o wszystko, bo jednak to jest osoba która handluje przyczepami i jak pisze że nie jest dopuszczona do ruchu to w mojej opinii nie ma tu na myśli gotowego wymeldowania, jednak oni wiedzą że to jest plus bo wtedy klient na export nie musi dodatkowo nigdzie jeździć tylko może ją zaczepić i jechać.

 

:nono: Chyba, że na lawecie.

Aby ciągnąć, trzeba czasowe tablice i ubezpieczenie.

 

 

Co do tablic które ona posiada, to według mnie że one są na zdjęciu to nic nie znaczy, bo mógł facet przeciągnąć ją ryzykując, a blachy są na sztukę

 

 

 

:niewiem::sciana: Z moich doświadczeń wynika coś zupełnie przeciwnego - nie spotkałem się z sytuacją, w której Niemiec skłonny by był łamać prawo, zwłaszcza w tak małej wagi sprawie, u nich to nie wykroczenie, tylko przestępstwo. :mlot:

 

W opisany sposób, to może w Anglii, gdzie przyczepa ma rejestrację holownika :niewiem:

 

 

... lepiej niech zadzwoni, wszystkiego się dokładnie dowie, poprosi więcej zdjęć i wtedy dopiero na jego miejscu bym myślał o wyjeździe po nią

 

Z tym się całkowicie zgadzam :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.