Skocz do zawartości

Kupno przyczepy-kilka pytań


maciejpa

Rekomendowane odpowiedzi

:niewiem: czy wystarczy, ja między innymi z tego powodu zmieniłem budkę

jak policzyłem ile muszę zainwestować w eNkę to ... przy braku czasu łatwiej było kupić gotowca :-]

 

dzisiaj wiem że muszę mieć grzanie niezależne od 220V ...

nawet teraz jadąc na zlot w listopadzie, trzeba się liczyć że może być awaria i co wtedy ?

 

a Kolega pisał o wyjeździe marzec/kwiecień

 

Co racja to racja niezależne ogrzewanie w przyczepie to podstawa, jeszcze jak wyjazdy są

w chłodne miesiące.:ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

tak Panowie marzec-kwiecien. Ale co mnie bardziej nurtuje jak czytam fora internetowe o wymianie butli gazowej w szwecji i ktoś napisał ze kosztuje na nasze ok 200 zł to troche przydużo, wciąż nurtuje mnie ogrzewanie na rope gdyż te paliwo wszedzie dostane a z gazem nie zawsze bedzie tak rewelacyjnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak Panowie marzec-kwiecien. Ale co mnie bardziej nurtuje jak czytam fora internetowe o wymianie butli gazowej w szwecji i ktoś napisał ze kosztuje na nasze ok 200 zł to troche przydużo, wciąż nurtuje mnie ogrzewanie na rope gdyż te paliwo wszedzie dostane a z gazem nie zawsze bedzie tak rewelacyjnie.

 

Fakt truma trochę ciągnie gazu, chyba że weźmiesz dwie butle, albo tak jak piszesz

zamontujesz coś jak webasto w aucie.:niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Butla 11 kg na 2 dni starczy. Kosztuje w Pl około 55 zł za butlę. Czyli powiedzmy 30 zł na dobę. Oczywiście takie ostre grzanie tylko gdy jest zimno, bo nie mówimy o chłodnym wieczorze w lipcu.

 

A webasto spala ok. 0,3 litra ON na godzinę. Policz 24 godziny i masz prawie 40 zł na dobę. Do tego koszt urządzenia 1500-2000 zł.

 

Jakoś nie widzę tej opłacalności ON. W końcu nie po to się przerabia samochody na gaz, żeby było drożej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak Panowie marzec-kwiecien. Ale co mnie bardziej nurtuje jak czytam fora internetowe o wymianie butli gazowej w szwecji i ktoś napisał ze kosztuje na nasze ok 200 zł to troche przydużo, wciąż nurtuje mnie ogrzewanie na rope gdyż te paliwo wszedzie dostane a z gazem nie zawsze bedzie tak rewelacyjnie.

 

policz dobrze, ale wszystko :niewiem:

jakoś nikt webasto do przyczepy nie montuje - czemu ?

 

do webasto musisz mieć 12V, a to kolejne $$$ ... webasto do auta :ok:

do przyczepy tylko coś w stylu Trumy

 

zużycie gazu, mnie butla 11kg starcza na cały sezon w tym kilka zimnych weekendów (w kwietniu było raptem kilka stopni)

więc na tydzień lekkiego grzania (temp bliskie 0) powinna wystarczyć :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale swoją drogą koledzy - jak ci, co mają gaz w przyczepie w postaci butli na stałe montowanych i tankują gaz na stacji robią furorę, to teraz wyobraźcie sobie scenę - podjeżdża niewiadka pod dystrybutor, gościu wychodzi i do obsługującego:

- Dieselek do pełna poproszę!

 

Przypuszczam, że musiałby go najpierw podnieść z ziemi :-)

Edytowane przez Michalc3 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Butla 11 kg na 2 dni starczy. Kosztuje w Pl około 55 zł za butlę. Czyli powiedzmy 30 zł na dobę. Oczywiście takie ostre grzanie tylko gdy jest zimno, bo nie mówimy o chłodnym wieczorze w lipcu.

 

A webasto spala ok. 0,3 litra ON na godzinę. Policz 24 godziny i masz prawie 40 zł na dobę. Do tego koszt urządzenia 1500-2000 zł.

 

Jakoś nie widzę tej opłacalności ON. W końcu nie po to się przerabia samochody na gaz, żeby było drożej.

 

 

 

Już myślałem że jakiś dziwny jestem bo mi też 2 butle (plastiki 11kg) starczają na max 5 dni (jak grzeję cały dzień oczywiście) ............ ale ulżyło mi po przeczytaniu Twojego post-u :-)

tylko plastik teraz po 70 zł :-) brałem dziś na BP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wstawienia webasco do srodka to przeciez i tak i tak w przyczepie jest mus zrobienia 12v, przeciez to wystarczy dac akumulator, jak sie wyłąduje to zamienic go w tym w aucie żeby sie doładował i po kłopocie

 

działaj i opisz na forum :ok::-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale im blizej daty wyjazdu to wszystko coraz bardziej mnie przeraża:P, trzeba kupic niewiadówke, zrobic ją, ocieplic jakąs pianką itp, pozatym jazda 20 letnim autem plus podobnie wiekową przyczepą...bedzie całkiem ciekawie, co do auta to jestem pewien, tutaj mozna wszystko zrobic srubokretem. Ja jeszcze nie miałem przyjemnosci jazdy z przyczepą, choc nie wiem czy to przyjemnosc czy katorga bo 70-80 km/h to chyba lekka katorga:). Pozatym jak smerfy(czyt. nasi ulubiency) zobaczą moj zestaw to pewno bedą ciagłe kontrole :)...ale coż...do odwaznych swiat nalezy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Webasto czy ebersprecher mam w garazu, tylko musze je troche naprawic bo mi tylko jak narazie leci zimne powietrze, kolego KOCER...żeby odpalic auto to wystarczy ruszyc go na dobrym aku, wymujesz aku i wkładasz jaki sobie zyczysz, akurat sprzedaje czesci samochodowe wiec sie troche zna, pozatym nawet nie trzeba go wyciagac, wystarczy że na kablach zapłonowych podłaczysz do dobrego aku i odpala od strzała

Edytowane przez maciejpa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale im blizej daty wyjazdu to wszystko coraz bardziej mnie przeraża:P, trzeba kupic niewiadówke, zrobic ją, ocieplic jakąs pianką itp, pozatym jazda 20 letnim autem plus podobnie wiekową przyczepą...bedzie całkiem ciekawie, co do auta to jestem pewien, tutaj mozna wszystko zrobic srubokretem. Ja jeszcze nie miałem przyjemnosci jazdy z przyczepą, choc nie wiem czy to przyjemnosc czy katorga bo 70-80 km/h to chyba lekka katorga:). Pozatym jak smerfy(czyt. nasi ulubiency) zobaczą moj zestaw to pewno bedą ciagłe kontrole :)...ale coż...do odwaznych swiat nalezy :)

 

moja niewiadka zrobiła kilka tyś km ... rocznik 84

tam w sumie nie ma się co psuć, sprawdzisz hamulec przed wyjazdem, łożyska, elektrykę i musi przejechać

 

hobby ma 20lat i była w tym roku w Grecji - 4tyś km

 

jeśli potrafisz dłubać w aucie to i w budce zrobisz wszystko

 

czemu kontrole ? 4rok jeżdżę z budką i nie miałem kontroli ...

 

ja bardziej bałem się awarii auta, bo tu jak staniesz to jest spory problem, samo holowanie z autostrady może kosztować sporo

na szczęście jest coś takiego jak assistans :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Webasto czy ebersprecher mam w garazu, tylko musze je troche naprawic bo mi tylko jak narazie leci zimne powietrze, kolego KOCER...żeby odpalic auto to wystarczy ruszyc go na dobrym aku, wymujesz aku i wkładasz jaki sobie zyczysz, akurat sprzedaje czesci samochodowe wiec sie troche zna, pozatym nawet nie trzeba go wyciagac, wystarczy że na kablach zapłonowych podłaczysz do dobrego aku i odpala od strzała

 

policz ile to webasto zjada prądu na godzinę, jaki musisz mieć aku żeby pogonił to...

napraw, sprzedaj komuś do busa/kampera, a za to kup trumę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) mnie butla 11kg starcza na cały sezon w tym kilka zimnych weekendów (w kwietniu było raptem kilka stopni)

(...)

 

Ja identycznie. Po obsłudze posezonowej miałem w butli jeszcze troszkę gazu. Ale!

My chyba dzieci małych już nie mamy a to istotne.

 

 

 

 

 

 

ale im blizej daty wyjazdu to wszystko coraz bardziej mnie przeraża:P(...)

zobaczą moj zestaw to pewno bedą ciagłe kontrole :)...ale coż...do odwaznych swiat nalezy :)

 

Ale nie ma nic lepszego niż przerażenie pasją.

Prędkość... 80/h to zupełnie dobra prędkość, jazda dla relaksu a nie na wyścigu więc kontroli się nie obawiaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.