Skocz do zawartości

Peugeot Boxer


NICKT

Rekomendowane odpowiedzi

tu nie ma się chyba co zastanawiać .... jedna kratka wentylacyjna lodówki ma 44 x 14,5 cm . zakładając nawet , że połowa tego otworu to te wąskie paneliki to i tak marnie do tego ma się kominek dachowy o średnicy chyba 8 cm ..... ile tych kominków trzeba by sprostały ...? A do tego wszystkiego ten oryginalny otwór jest wspomagany sławnymi wiatraczkami prezessu , które poprawiają znacząco wydajność i pracę samej lodówki w letnie dni ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiary kratki rano pamiętałem ale z rurką przesadziłem ...jest jeszcze mniejsza , więc i kominek na dachu też mniejszy .... ile kominków obok siebie by wyrównać powierzchnię , ile rurek ???

 

 

Mariusz , sorki , że tu zaśmiecam temat ..... bij , tak by śladów nie było bo co żonie powiem ???:mlot:

post-8073-0-03635900-1324583319_thumb.jpg

post-8073-0-38923500-1324583341_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam, dobrze że radzisz, bo w temacie. Mnie martwi tylko ilość miejsca dla pasażera, po wsadzeniu mu na plecy lodówki. Muszę to na wiosnę sprawdzić i wtedy będę decydował.

 

BoXerek już skończony (zawieszenie, hamulce, podwozie, webasto, zbiorniki, opony, LEDy i czujniki). Oto efekt:

post-3272-0-32186300-1324593975_thumb.jpg

post-3272-0-46940800-1324593998_thumb.jpg

post-3272-0-00441000-1324594027_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiary kratki rano pamiętałem ale z rurką przesadziłem ...jest jeszcze mniejsza , więc i kominek na dachu też mniejszy ....

 

Adam, jakieś cienkie masz te rurki.

U mnie są np. 85 mm

 

BoXerek już skończony (zawieszenie, hamulce, podwozie, webasto, zbiorniki, opony, LEDy i czujniki). Oto efekt:

post-3272-0-32186300-1324593975_thumb.jpg

post-3272-0-46940800-1324593998_thumb.jpg

post-3272-0-00441000-1324594027_thumb.jpg

 

Jest świetnie :yay:

:ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już z doświadczenia wiem, że siedzenie pasażera - obrotowe, jest bardzo ważnym elementem podczas codziennego przebywania w naszym Boxerku i dosyć trudno jest mi sobie wyobrazić barak możliwości swobodnego jego obrotu i wykorzystania. U mnie co prawda jest tam szafka (na dole aku zabudowy, wyżej pólka, a nad nią elektroblok, ale wszystko to razem nie jest tak głębokie jak lodówka, czyli mniej wychodzi na przestrzeń mieszkalną i pozwala na swobodne korzystanie ze stołu przy fotelu obróconym o jakieś 120 o - 140o.

 

No i wentylacja lodówki - tylko kratkami i wiatraczkami Prezessuu :dzieki:

Edytowane przez janus (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się.

 

Twój układ przypomina zabudowy Adrii, w których nad stołem była jeszcze opuszczana pólka stanowiąca dodatkowe spanie. Podobne rozwiązanie miała w swojej zabudowie Gebi.

 

 

W moim Puzliku stolik jest zaraz za fotelami i ich odwracanie jest konieczne.

Edytowane przez janus (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...W moim Puzliku (jak widać) stolik jest zaraz za fotelami i ich odwracanie jest konieczne.

 

 

no właśnie nie widać :niewiem: możesz podać linka gdzie jest to Twoje autko przedstawione? :hmm: bo taki układzik zdaje mi się ciekawszy bo chyba jest więcej miejsca i bardziej przestronnie jest w części dziennej :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość blaszaków (jak widziałem w ogłoszeniach) ma za siedzeniem kierowcy stolik, a potem podwójną kanapę. Dwie osoby siedzą na obróconych fotelach kabiny, a dwie na kanapie. Przy takim rozwiązaniu trudniej jest umieścić lodówkę za siedzeniem pasażera. U mnie powinno to się udać, ale na razie nie mając "przy sobie" kampera mogę tylko teoretyzować. Najlepiej byłoby wstawić lodówkę i zobaczyć jak daleko można odsunąć fotel pasażera i ile ma miejsca na nogi. Na pewno fotel obecnie jest za linią ściany grodziowej, która oddzielała kabinę od części ładunkowej, a więc wchodzi w pole lodówki i ewentualnej szafy nad nią :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariusz ...w sprawie tej lodówki za fotelem to da się ja wcisnąć ... tu masz link do firmówki z takim rozwiązaniem http://www.ebay.co.u...=item19caef1eef . Patrzę tak na to i nie wierzę jednak w wygodę pasażera , chyba bym się nie zdecydował na szafę nad lodówką , która strasznie ogranicza pochylenie oparcia ... sama lodówka z blatem ok , nawet obrotnica w tym wszystkim pomaga bo podniesie kilka cm fotel ... ważne , że lodówka na szerokości się mieści ...

 

 

 

PS . i na CT dobrze Ci radzą , że te rurki od zbiorników są bardzo narażone na zerwanie ... :policja:

post-8073-0-65940400-1324670426_thumb.jpg

post-8073-0-29158000-1324670470_thumb.jpg

Edytowane przez Kogut69 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozpakowałem dziś kuchenkę/nagrzewnicę :)

Tak wygląda moje "awaryjne ogrzewanie" (wielkość urządzenia widać w porównaniu z zapalniczką)

 

Mariusz, nie jestem przekonany, czy jako awaryjne ogrzewanie ta kuchenka da radę :niewiem:

Powiem tylko, że mam podobną, na identyczne kartusze z gazem i dwa, trzy razy pichciłem na niej.

Może to było tylko wrażenie, ale wydawało mi się, że ten gaz w kartuszach jest o wiele bardziej kaloryczny, niż ten w butlach turystycznych !

Jako kuchenka jest bardzo :ok:

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzę przed jakimkolwiek zimowym wyjazdem. W Pieskowej Skale nie będzie problemu, bo wezmę farelkę i podłączę do prądu ;)

 

BoXerek już zrobiony, umyty i ułożony do snu. A wygląda tak:

post-3272-0-61881100-1325185470_thumb.jpg

post-3272-0-59543300-1325185485_thumb.jpg

post-3272-0-58482900-1325185507_thumb.jpg

post-3272-0-37402700-1325185524_thumb.jpg

post-3272-0-52824600-1325185541_thumb.jpg

post-3272-0-08401200-1325185562_thumb.jpg

 

Z czujnikami cofania był mały problem jak zauważył Kristofer, ale usterka została naprawiona i działają wyśmienicie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.