Skocz do zawartości

Zarys I Rajdu Karawaning.pl


Tomii

Rekomendowane odpowiedzi

niby potrzeba wyciag ze swiadectwa homologacji...

 

niby - jako ze w polsce jest zakazana sprzedaz urzadzen bez homologacji... w razie kontroli wystarczy miec paragon na radio i jestesmy czysci...

 

ale jak wspomnialem to ostatecznosc bo nikt nie trzepie nam CB...

 

a niby powinni trzepac CB, telefony po imei itd... wtedy kazda kontrola trwalaby wiecznosc bo nie kazdy radiowoz ma kompa on-line... i nie wszystkie modele CB i telefony kradzione sa w bazie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rowerów nie biorę, ponieważ w tej budzie nie mam bagażnika. A poprzedni bagażnik oddałem razem z Bambą :sciana:

 

Ale wyczytałem, że jest tam wypożyczalnia rowerów i jak coś to chłopakom wypożyczę, żeby sobie pośmigali.

 

 

Mam istotne pytanie. Miodzio, korespondujesz z Amarinem?

 

1. Jeśli tak to zapytaj, czy Family Package za 16 euro: "Accommodation for up to 4 persons, plot/camping place, using of sport facilities, use of the Internet, 10% discount on food & beverage. Minimum stay: 7 nights. Prior booking require" faktycznie trzeba w tym terminie rezerwować.

 

I niech napiszą/potwierdzą:

 

- że w FP jest gratis: 1 hour of tennis, 2 hours of table tennis; 2 rounds of mini golf; soccer and basketball court; beach volley - czy gratisy jednorazowo czy codziennie smirk%281%29.gif;

 

- o jaki internet chodzi i czy faktycznie jest wliczony w cenę ( byłoby to dziwne ) czy jest to wifi na kempingu, czy wifi przy recepcji lub komputer stacjonarny w recepcji. W Special offers nie ma nic o internecie ale na stronie w cenniku jest;

 

- czy 10% zniżki dotyczy wszystkich knajp i restauracji na kempingu;

 

- no i powtórzę - czy rezerwacja jest konieczna aby załapać FP

 

 

2. Jeśli nie to, to ja zapytam.

 

Patryk

Edytowane przez patriks (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o CB w Austrii to tylko FM , multistandart nie jest dozwolony ,radio może działać tylko i wylacznie w FM bez możliwości przełączania na inną modulację .Tyle z teorii w praktyce raczej nikt tego nie sprawadza.

Jeśli chodzi o nas to raczej na 100% nie pojedziemy w piątek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drąż Patryk i daj znać (nie tylko na forum ale też emailem lub zadzwoń bo czasami mam kilku dniowe przerwy w czytaniu forum) jak będziesz znał efekty. W sumie to olewam tenis bardziej mnie interesuje net ............. tenis jak mnie przyciśnie to se zapłacę a net w cro jest niestosownie drogi w roamingu.

Ja chyba wezmę górale bo wrzucę do budy na drogę .............. no i wezmę papiery i część klamotów nurkowych (papiery piankę i automaty) ........... podeślij link-a z cennikiem bo nie znalazłem niewiem.gif

Napinam się żeby jechać .......... powoli wszystko zacznę ustawiać żeby mieć wolne 10-12 dni. Muszę budę naprawić (zaginiony po drodze do ugorka błotnik) i kilka innych drobiazgów ale będę twardy - jedziemy serduszka.gif

Zobaczę tylko czym pojadę ............. ale chyba kijanką bo wygodniejsza i klima porządnie działa a w terenówce to tak działa tylko trochę no i opony mam mało szosowe więc trza by nabyć jakieś na jeden wyjazd a rozmiar drogi jak zaraza.

 

PiotrekB - multistandart właśnie daje mi to że mogę radio ustawić w standard niemiecki (częstotliwości, moce i AM/FM/SSB) standard austriacki lub inny europejski :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Net na bank jest płatny. Ale można wykupić sobie ichni dostęp czasowy na komputerze stacjonarnym albo wifi przez podanie kodu czasowego lub ilościowego ( zwykle czasowy ) od Pani w recepcji albo przez zakup karty zdrapki i dostęp via wifi i logowanie się przez stronę internetową dostawcy. Tylko nie wiemy czy wifi obejmuje kamping czy okolice recepcji ( stawiam na okolice recepcji ). Dostęp przez kempingowy płatny net i tak wychodzi duuuuuużo taniej niż po roamingu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam o planowanym rajdzie na ISTRIE z zainteresowaniem, chociaż nie będę brał w nim udziału. Wybieram się tam na początku lipca, dlatego mogę tylko kibicować.

 

Ponieważ wiele razy tam jeździłem, pozwolę sobie na kilka porad. Koledzy wybieracie się na kilka dni więc warto przemyśleć jak przejechać około 1000 km w jedną stronę w taki sposób aby na miejscu być w dobrej formie. Moim zdaniem nie warto oszczędzać na autostradach . Propozycja Miodzia aby wybrać trasę .........Brno- Mikulow-Wiedeń- Graz- Maribor- Ljubljana- ISTRA. jest najrozsądniejsza. Opłaty za winietki częściowo zwrócą się ekonomiczniejszą jazdą na autostradach. Nocny odpoczynek zrobiłbym na autostradowych MOP między Wiedniem a Grazem ,a nawet jak dacie radę między Mariborem a Ljubljaną. Po odpoczynku 3-4 godzinnym w nocy jest szansa na przyjazd na miejsce przed obiadem. Nie polecam jazdy dalej w kierunku Klagenfurt-Villach ,a przestrzegam przed wyborem drogi z Klagenfurtu przez Ljubejl do Lljubljany ( zakaz przejazdu dla zestawów ). Z całą pewnością miejsca na kempingach będzie do wyboru mnóstwo. MOPy austriackie są bardzo skromne , ale wystarczające na kilkugodzinny postój. Słowenskie MOPy są o klasę lepsze bo nowsze i zdecydowanie większe. Ukształtowanie pionowe trasy nie powinno stanowić żadnego problemu. Należy uważać z prędkością przy wjazdach i wyjazdach z tuneli. Przestrzegam przed jazdą za poprzedzającym pojazdem (TIR) bez zachowania odległości co najmniej 50 metrów i więcej. Policja austriacka za taką jazdę surowo karze. Zdarza się , że wyprzedza pojazd i obserwuje czy jadący za nimi pojazd utrzymuje właściwy odstęp.

 

Kolegów dla których te moje skromne uwagi są oczywiste proszę o wyrozumiałość. Pozdrawiam Lucek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie internetu - trochę mnie tym zmartwiłeś - z kilku względów powinienem mieć dostęp taki chociaż podstawowy - ale bez ciągłego zdrapywania itd.

 

dobrze byłoby się dogadać, że np chętnym udostępnią hasło do wifi na te kilka dni np za 10E - ewentualnie przeanalizować może jeszcze raz kempingi ? może nie jest to aż tak ważny powód, ale.....

 

ja niestety czasem będę musiał się zalogować do pracy jak się coś zatnie - i pomóc.... Awaryjnie wezmę najwyżej modem gsm :]

 

Odnośnie zasięgu przy recepcji - ja biorę antenę o zasięgu min 3 km - jak nie z tego kempingu to może z innego źródła - coś się pewnie znajdzie.

 

Kolego Lucek - dla takich uczestników jak Ja - nowicjusz w karawaningu, Twoje i wszystkich rady są bezcenne i nie krępuj się :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz ciągle zdrapywać, kupujesz czasookres - ale zdrapki popularne są we Francji.

 

W Cro kupowało się dostęp w recepcji i można było z komputera stacjonarnego ( moje chłopaki grali czasami na necie w swoje gry ) albo po wifi ze swojego kompa. Tam gdzie ja byłem to dawali hasło na kartce.

 

Nie było to uciążliwe i jakoś tak specjalnie drogie. Wiadomo do sprawdzenia i wysłania emaili, sprawdzenia kont, przejrzenia netu itd. Jak będziesz musiał neta to spokojnie Ci to wystarczy :-)

 

Odnośnie atrakcji sportowych. To w Amarinie jest:

 

 

Sport Amarin:

 

Tennis, Small sided football, Handball, Basketball, Volleyball, Beach volley, Bike rental, Mini golf, Table tenis, Speedminton, Boccie, Boat rental (license required), Diving, Sailing, Surfing, Banana and Rubber rides, Paracute ride (speedboat), Other water sports (pedal boat, kajaks etc.)

 

Czyli dla dzieci i młodzieży moc atrakcji. Trzeba ściągnąć cennik atrakcji :-)

Edytowane przez patriks (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PiotrekB - multistandart właśnie daje mi to że mogę radio ustawić w standard niemiecki (częstotliwości, moce i AM/FM/SSB) standard austriacki lub inny europejski :-)

 

Wiem co to jest mulitstandart ;) jednak przepisy w Austrii jednoznacznie mówią ro radiu działającym TYLKO w FM (mutistandar odpada) , mało tego to jeden z nielicznych krajów któy nadal wymaga REJESTRACJI radia (odpowienik naszej klary)

 

 

Tennis, Small sided football, Handball, Basketball, Volleyball, Beach volley, Bike rental, Mini golf, Table tenis, Speedminton, Boccie, Boat rental (license required), Diving, Sailing, Surfing, Banana and Rubber rides, Paracute ride (speedboat), Other water sports (pedal boat, kajaks etc.)

 

Czyli dla dzieci i młodzieży moc atrakcji. Trzeba ściągnąć cennik atrakcji :-)

 

 

Oby napewno juz w maju.

Edytowane przez piotrekbb (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego wiekszosc kolegöw z forum ktörzy jada na zlocik jada od Wiednia potem kierunek na Klagenfurt potem na Ljubliane i kierunek Trieste

jak chcesz mozesz jechac tak jak pisales trase sobie sam planujesz wiec twoja decyzja ktöredy pojedziesz :banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaram się odpisać na większość pytań. Kontakt z Amarinem jest utrudniony bo kemping jest na razie nieczynny. Na żadnego z trzech maili nie odpowiedzieli mi do dzisiaj.

Próbowałem też dzwonić, ale telefonu nikt nie odbiera. Na razie nie mamy chyba się czym martwić, bo jak w grudniu pisałem pierwsze zapytania do kempingów to odpowiadali wszyscy po paru dniach

- pewnie ktoś sprawdza emaile i pocztę co jakiś czas.

Wcześniej korespondowałem z innym kempingiem z tej firmy i dla nas podali takie ceny jak w Family Package, bez konieczności wcześniejszej rezerwacji.

 

Co do netu - chyba większość z nas chciałaby z niego korzystać bo pamiętajmy, że póki co jak zauważył macieku Chorwacja nie jest w EU i rachunki telefoniczne dla bardzo wielu osób po wakacjach w Cro były bardzo niemiłym zaskoczeniem. Cena za minutę połączenia około 5zł na dziś. Może zmieni się to do maja ze względu na wchodzenie Chorwacji do EU.

Będę się więc starał dogadać w sprawie netu. Wydaje mi się, że kompy przy recepcji i wifi (może nie wszędzie) na pewno są, ale dopytam się koniecznie o warunki.

 

Pytanie co jest dostępne z atrakcji na kempingu w "naszym" okresie jest integralną częścią mojego zapytania, czekam więc na odpowiedź.

 

Hobbysto - ty startujesz trochę z innego regionu, ale wydaje mi się, że trasa jaką podałeś jest dobra. Ja na nią wskakuję przy Wiedniu, reszta aktualna.

 

Co do rowerów - jest propozycja zorganizowania paru przejażdżek rowerowych, ale sprawa jest do wyjaśnienia i pytanie czy brać rowery - bo raz, że czasu może być trochę mało, żeby wszystko zaliczyć a druga, że jak tam nie ma ścieżek rowerowych to jazda po normalnych drogach to masakra.

Na boiska sportowe wstęp jest pewny - może jakaś siatkówka albo coś? Kto weźmie piłkę?

 

Lucek dziękujemy za uwagi, dla jednych to może być "oczywista oczywistość" ale innym może coś ułatwią a taki miał być jeden z głównych celów tego Rajdu. Ja się osobiście cieszę, bo widzę, że inne osoby też wybierają podobny do mojego tok myślenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.