Skocz do zawartości

pekniety brodzik - prosba o opinię (fotki)


ianuszs

Rekomendowane odpowiedzi

prosiłbym o opinię bardziej doświadczonych forumowiczów na temat pęknięć brodzika - Czy to możliwe że takie pekniecia powstały od upadku czegoś cieżkiego? Obawiam sie że takie pekniecie nie powstaje w ramach normalnej eksloatacji.... nawet jak jest naprawione szczelnie to możliwe że zanim to naprawiono z brodzika poszło troche wody w podlogę....

 

Jak myslicie, czy wogóle warto sie interesowac taką przyczepą, czy to dyskwalifikujące?

post-8140-0-77983000-1318591792_thumb.jpg

post-8140-0-36167100-1318591803_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prosiłbym o opinię bardziej doświadczonych forumowiczów na temat pęknięć brodzika - Czy to możliwe że takie pekniecia powstały od upadku czegoś cieżkiego? Obawiam sie że takie pekniecie nie powstaje w ramach normalnej eksloatacji.... nawet jak jest naprawione szczelnie to możliwe że zanim to naprawiono z brodzika poszło troche wody w podlogę....

 

Jak myslicie, czy wogóle warto sie interesowac taką przyczepą, czy to dyskwalifikujące?

 

Pękniecie wygląda na wysoce zaniedbane, jakby przyczepka nie miała właściciela. Normalnie każdy by od razu zabezpieczył nawet silikonem sanitarnym. Może poszło morze wody na spód cepki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież widać że ten brodzić popękał od starości. Przy upadku czegoś raczej pyło by pęknięcie miejscowe z pajączkiem. W miejscu przybliżonym na drugim foto brodzik nie opiera się na podłodze, lub podłoga jest zbyt miękka w tym miejscu. Jeśli chciałbyś korzystać z brodzika to nie ma wyjścia - jest on do demontażu i naprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekonicznie, może jakiś inteligent przweoził tam butle z gazem itp cieżki przedmiot.Widac,ze ktoś nieudolnie to sklejał i stąd przebarwienia

Kiedyś kolega zapytał mnie czy nie przewioze mu motocykla z włoch w przyczepie...

 

Borodzik ewidentnie do demontażu i naprawy/wymiany ,nie wiedomo co pod spodem tak jak pisze Tomi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypuszczam że sprzedawca nie da Ci możliwość zajrzenia pod brodzik to zobacz może od spodu czy w tym miejscu coś nie widać żeby z podłogą zaczynało się dziać.

A brodzik po demontażu zapewne da się pokleić żywicą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że pęknięcie jest ze starości, a raczej w wyniku wyeksploatowania. Zwróćcie uwagę, że on pęka również w innych miejscach niż szczelina.

Aby go przywrócić do stanu używalności, należałoby uszczelnić żywicą cały spód. Pytanie, czy warto?

 

A co do:

Jak myslicie, czy wogóle warto sie interesowac taką przyczepą, czy to dyskwalifikujące?

 

Kolego - obawiam się, ze nikt nie odpowie na to pytanie na podstawie dwóch fotek brodzika. :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że to niewłaściwy dział. Mode wybaczą/przeniosą.

Miałem podobny (gorszy) taki przypadek w swojej pierwszej angielce.

Brodzik fabrycznie powinien być oparty o podłogę, ale jeśli ta się nadmiernie ugina to takie pęknięcia są nieuniknione.

Ja bez wymontowania ładnie pęknięcia zakleiłem żywicą i matą szklaną. Kilka warstw nakładałem przy obciążeniu dna brodzika swoim ciałem.

Po 15 minutach związało z kilkumilimetrowymi szczelinami i tak zostało na amen. Potem przez rok nic nie pękało, potem tak sprzedałem i dalszych losów nie znam.

Wady: Nie da się estetycznie ukryć takiej naprawy i trzeba się z takim brodzikiem zaprzyjaźnić.

Edytowane przez Wojtek Chrysler (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.