Skocz do zawartości

WEGRY -WAKACJE- 2012r. Nasze plany.


Lucek26

Rekomendowane odpowiedzi

Elaola nie wiedziałem,że także gyógyszertari to nazwa apteki. Kilka lat temu szukałem w Karcagu apteki i nie mogłem za żadne skarby znaleźć. Po długich poszukiwaniach dowiedziałem się , że apteka to patika ...

 

Obydwie nazwy są prawidłowe i stosowane, aczkolwiek w przeciwieństwie do Patika, przedrostek gyógy ma wiele wspólnego ze sprawami zdrowia np.

Gyógyszertár - apteka

Gyógyáítani - leczyć

Gyógyszer - lekarstwo

Gyógyulni - goić się, powracać do zdrowia

Prawidłowo napisane nazwy dla apteki: " Gyógyszertár " oraz " Patika "

 

W Polsce można spotkać również różne nazwy dla miejsc o podobnej działalności (np. sklepów).

 

 

PS. A kto domyślił by się ,że SZPITAL to KORHOZ.

 

;)

Faktycznie, w węgierskim niewiele słów będzie domyślnych.

Szpital, to " Kórház "

Tak na marginesie, pogotowie ratunkowe, to : " Mentőszolgálat ", a lekarz " Orvos "

(nie pomylcie z " Órás ", też lekarz, ale zegarków czyli zegarmistrz :lol: )

 

Polak, to " Lengyel " (fonetycznie, mniej więcej: lendziel).

 

:serce: MAGYARORSZAG :serce:

 

:ok:

Igen, itthon van ! (Tak, jest !)

Magyarország :serce:

 

:banan:

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 140
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Elaola wyjeżdżamy na Węgry , natomiast miejsce pobytu to nadal sprawa otwarta zależna od pogody . Gdyby było ciepło to zdecydowanie otwarte baseny w BEREKFURDO , natomiast w przypadku niższych temperatur to do wyboru HEGYKO z TWOJEGO polecenia , CSERKESZOLO, lub inne baseny pod dachem.

Założenia mamy prawie takie same jak WY. Ma być "dobra WODA", fajnie, spokojnie a przy tym nie za drogo. W każdym bądź razie polecam Berekfurdo , mimo że trzeba przejechać około 120 do 150km więcej. Przed wyjazdem odezwę się na PW. Pozdrawiam Lucek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do PiotrHome my wybieramy się 28.04 do Bogacs na 5 dni i liczymy na dobrą pogodę. Wyjeżdżamy ze Stalowej Woli. W jakim wieku masz szkodników ,bo naszemu 3-letniemu tam się podobało i nam oczywiście też. Informacje na temat fajnych krytych kąpielisk są bardzo wskazane aby można było szybko zmodyfikować plany

Pozdrawiam Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ponieważ prawdopodobnie wybieram się do Bogacs na weekend majowy to zastanawiam się którędy jechać z Kielc.

Może ktoś podpowie czy przez Nowy Sącz - Piwniczną - Stara Lubowna - Presov....czy Nowy Sącz i Tylicz ....czy może Gorlice - Konieczna - Bardejov - Presov....?

Edytowane przez krystian186 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My z Sandomierza zawsze lecimy na Rzeszów Barwinek omijamy lekko Koszyce i Presov dalej przez Miszkolc.

Przejście w Piwnicznej mi osobiście sie nie podoba -zbyt duża zakrętasów i na dodatek zawsze sa tak czynne osuwiska co z jady czyni slalom gigant szczególnie z przyczepą.

Edytowane przez PATI73 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to ,że kilka zestawów z FORUM pojawi się na Węgrzech od 28 kwietnia do 5-6 maja. Gdybyśmy się zjechali w jednym miejscu na Węgrzech wyszedłby mały " węgierski rajdzik ".:przyczepa: Ps. Ciekawy jestem ilu forumowiczów będzie w tych dniach na Węgrzech?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ponieważ prawdopodobnie wybieram się do Bogacs na weekend majowy to zastanawiam się którędy jechać z Kielc.

Może ktoś podpowie czy przez Nowy Sącz - Piwniczną - Stara Lubowna - Presov....czy Nowy Sącz i Tylicz ....czy może Gorlice - Konieczna - Bardejov - Presov....?

WItam, proponuje przez Niedzice STARĄ Lubownie itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze z Mielca jedziemy na Barwinek ,Presov,Koszyce,Miskolc omijając oczywiście płatny odcinek autostrady Koszyce-Miskolc droga ok. Co do kempingu Bogaćs byliśmy tam w ubiegłym roku i co do dzieci to nie widziałem tam placu zabaw lub piaskownic . Moim zdaniem to kapielisko dla starszych ,baseny z wodami leczniczymi, oczywiście jest basen dla dzieci z wiadrem ale to infrastuktura na b,ciepłe dni. Od 2011 jest 1 basen zadaszony ,tak jak pisał kolega do basenów leczniczych dzieci do 14 roku nie sa wpuszczane.My planujemy dopiero wyjazd na wakacjach gdzięś na wegry na razie czytamy forum najbardziej spodobało nam się w tiszoujwaros i takich lub podobnych kapielisk szukamy (oczywiście poza ceną) pozdrawiamy brać z podkarpacia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę, wybieram się na majówkę na baseny i poszukuję strony kempingu w Bogasc z cennikiem. Byłam tam przejazdem 3 lata temu jak wracałam z Chorwcjii ale nie mam najmniejszego pojęcia ile mnie ten nocleg wyniósł i ile mam teraz szykować :(, a może ktoś pamięta ceny z ubiegłego sezonu? Tak mniej więcej za zestaw: przyczepa, samochód + przyłącze do prądu i 2 dorosłe osoby?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.