Skocz do zawartości

Kemping Baltic Nr 78


KarawaningPl

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 61
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

41 minut temu, patriks napisał(a):

Pewnie w końcu ten kemping stanie się obiektem całorocznym...  by na czynsz zarobić...

Skoro za tyle wylicytował to obecny właściciel to na pewno wie jakie ma dochody z kempingu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to camping mocno nastawiony na Niemców, teraz oni dostaną po tyłkach jak zobaczą nowy cennik w przyszłym sezonie. Przynajmniej takie moim zdaniem powinny być konsekwencje.

W tym rejonie mało campingów, można więc dyktować ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek, doskonale wiem, że obecny właściciel doskonale zna zysk i potencjał... dlatego tyle wylicytował...

Ale na pewno zmieni się tj. wydłuży okres funkcjonowania kempingu ( może cały rok jak w Świnoujsciu ) co mnie bardzo cieszy... :-)

Mówiąc o potencjale... to napisałem to w innym wątku... weekend po wakacjach - piątek 8 września 2023 o 19 odbiliśmy się od szlabanu Baltica, bo nabity był na full... ( sprawdziłem osobiście ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś podjął świadomą decyzję, wie, co udźwignie, czego nie. Nie interesowałem się tematem, ale tak jak patrzę, "stara" stawka była niemal śmieszna, ile to było? Cirka 2 PLN za metr kwadratowy terenu rocznie? Nowa na pierwszy rzut oka szokuje, ale to cirka 22-25 PLN za metr. Gdyby chcieć np. kupić taki teren, lepiej nie myśleć... Nie mnie to oceniać.

Natomiast jakkolwiek nie oceniać tego konkretnego przypadku (pal licho ile dotąd dostawało miasto, ile zarobił dzierżawca), to cały ten system przetargowy dzierżawy obiektów turystycznych, jest m.zd. o kant (tyle że niech ktoś wskaże lepszy...), bo już na kilka lat przed końcem dzierżawy przestaje byc warto inwestować, czy podwyższać standard. A "rozdmuchanie" interesu na poziomie (pal licho ceny z naszej perspektywy, dominująca klientelę...) służy tylko kolejnemu dzierżawcy, i de facto jest strzałem we własną stopę dotychczasowego. Nowy dostaje gotowy biznes na tacy, stąd potencjalny chętny z góry będzie licytował bardzo wysoko - przecież wchodzi na pewne i gotowe - de facto korzystając z dorobku poprzednika... Przeważnie wartości nakładów wydzierżawiajacy - jeśli to gmina/Skarb Państwa - w żaden sposób nie zwraca i nie rozlicza z dzierżawcą, co tworzy moim zdaniem sytuację patową, ale też i tłumaczy, dlaczego wiele obiektów bazujących na dzierżawach od gminy itp. to od lat zaścianek i średniowiecze, i jakby nic nie było w stanie tego zmienić. Byle jak, i jest szansa się utrzymać, będzie na poziomie, na tip-top i na błysk - po co to komu, jak za parę lat i tak nic z tego nie będzie, a tylko zmniejszy się własne szanse przedłużenia tej dzierżawy, albo narzuci się samemu sobie warunki potencjalnie później trudne do udźwignięcia, bo skoro żre, to chętnych do przejęcia koryta będzie wielu... Jakby kara za własną operatywność...

Jeżeli jeszcze w nakłady byłyby zaangażowane środki unijne, to w umowach o dotacje zwykle jest zobowiązanie do prowadzenia przedsięwzięcia przez ozanczony czas, co mogłoby być gorsze od kwoty czynszu, a tym bardziej, jeśli w tym czasie de facto wyzbyć się tych nakładów, które były finansowane ze środków UE (to już w ogóle kaplica), choćby skutkiem ustania dzieżawy z upływem okresu umownego... Więc już na 2-3 lata przed końcem dzierżawy nie ma co pedejmować śmielszych przedsięwzięć...

 

Edytowane przez czyś (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Kołobrzegu nie ma innego kempingu, a miejscowość "żyje" cały rok - chcesz jechać do tej miejscowości i zatrzymać się - nie masz alternatywy (a trzeba przyznać, że umiejscowienie tego kempingu, również nie należy do najlepszych: skraj Kołobrzegu, sąsiedztwo wieżowców, za płotem przejazd kolejowy, do plaży trzeba trochę podreptać itd.)

Muszę przyznać, że poprzednia stawka dzierżawę była faktycznie symboliczna, ale z kolei - nowa stawka robi wrażenie :-).

Obecny dzierżawca pewnie już kreśli cennik na 2024 :-) ..... aż żal mi się zrobiło tych klientów z DE :-)

TOM

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Voku napisał(a):

Z ACSI po sezonie Baltic wychodzi przy 2 osobach ok 90zł

... do tego jeszcze opłata klimatyczna - czyli stówka za 2 osoby ...

Aktualnie - dla mojej rodziny 2+2+zwierz,  pobyt (dobowy) w sezonie to - 240 zł.

Należy mieć na uwadze, ze obecna stawka dzierżawy ma charakter "promocyjny".

Czekamy na cennik za 2024.

TOM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 28.10.2023 o 19:01, Hultaj i Szelma napisał(a):

idą zmiany:

w 2024 roku !!! Camping otwarty od 29 Marca na Wielkanoc

nad cennikiem jeszcze pracują... :-)

No i musiałem szukać foto przyczepy na forum,  żeby ustalić kto to jest ten Hultaj...

No nie ładnie Panie P...u ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.09.2023 o 09:47, TomekKnaus napisał(a):

Aktualnie - dla mojej rodziny 2+2+zwierz,  pobyt (dobowy) w sezonie to - 240 zł.

Należy mieć na uwadze, ze obecna stawka dzierżawy ma charakter "promocyjny".

Czekamy na cennik za 2024.

kurcze faktycznie drogo - za jacht 12 metrów płaciłem w porcie połowę tego...

Pzdr

Włodek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.