Skocz do zawartości

IVECO - budowa kampera


Kogut69

Rekomendowane odpowiedzi

maja homologację , tylko jakoś za słabo świecą bym je używał jako dzienne , ta homologacja to nie wiem na co jest , chyba na świecenie :swiety: , dodatkowo podłączone są pod kierunki , czyli jak włączę kierunek to lampka mryga na pomarańczowo , diody zmieniaja kolor świecenia ..... ot ... wynalazek . W nocy choinka nie tylko w zimie ale i w lecie :gitara:

 

hehe%281%29.gif fajnie :ok:

 

ale zgodne z przepisami to to nie jest ;) - odstęp między lampami ma być chyba 60cm, a tablica ma 55cm ;)

druga sprawa że dzienne mają gasnąć jak zapalisz mijania a tu chyba świeci wszystko razem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko się zgadza , oczywiście jeśli uznamy , że to są dzienne . Ja uważam , że jak na dzienne to świecą za słabo (mimo deklaracji sprzedawcy) , w słoneczny dzień ledwie widoczne, więc są zamontowane jako kolejne świecidełko ... mam spory zapas prądu , więc mogę jeździć na mijania (110W) , wczoraj solar ładował 5 A z nieba .... aku sa pełne jak mało kiedy .... :skromny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są na alledrogo ledy z homologacją A / RL czyli mogą być albo jako postojowe albo jako dzienne montowane.

Przy okazji: obiło mi się o uszy, że postojowe mogą być tylko jedne. Czyli jak masz dodatkowe postojowe LED, to powinieneś wykręcić żarówki 5W z kloszy zespolonych...

 

Czyli teoretycznie żadnych dodatkowych świecidełek auto mieć nie powinno...

Teoretycznie. Bo jak widać czasem tiry jeżdżą właśnie jak choinka oświetlone i...? No chyba nic... :niewiem: bo chyba nie gaszą choinki przed każdymi misiakami :miga: na drodze..? :niewiem:

Kogucie - masz chyba dobrego diagnostę do którego jechałeś z Ivoną... podpytaj go o te dodatkowe świecidełka - jak to jest...

Bo sam mam ochotę na parę dodatków do mojej padliny, a diagnosta jakiś taki :nono: ...nierozmowny hehe%281%29.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są na alledrogo ledy z homologacją A / RL czyli mogą być albo jako postojowe albo jako dzienne montowane.

Przy okazji: obiło mi się o uszy, że postojowe mogą być tylko jedne. Czyli jak masz dodatkowe postojowe LED, to powinieneś wykręcić żarówki 5W z kloszy zespolonych...

 

Czyli teoretycznie żadnych dodatkowych świecidełek auto mieć nie powinno...

Teoretycznie. Bo jak widać czasem tiry jeżdżą właśnie jak choinka oświetlone i...? No chyba nic... :niewiem: bo chyba nie gaszą choinki przed każdymi misiakami :miga: na drodze..? :niewiem:

Kogucie - masz chyba dobrego diagnostę do którego jechałeś z Ivoną... podpytaj go o te dodatkowe świecidełka - jak to jest...

Bo sam mam ochotę na parę dodatków do mojej padliny, a diagnosta jakiś taki :nono: ...nierozmowny hehe%281%29.gif

 

wiesz tu właśnie chodzi o legalność i to taką bez gdybania, bo zawsze znajdzie się jakiś mundry :miga: i zabierze DR bo on ma inne zdanie

akurat jak będziemy jechać na 3tyg wczasy, dupnie nas kilometry przed przejściem hehe%281%29.gif

 

sam chcę założyć DLR do osobówki bo wkurza mnie wypalanie H7 po mieście, ale czekam aż się wiara oswoi z tym wynalazkiem ;)

widać na ulicach że już coraz więcej jeździ aut z dołożonymi, więc IMO będzie coraz lepiej :yes:

 

z przodu można mieć chyba jeszcze obrysówki ? ale też trza by popatrzeć na przepisy :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko się zgadza , oczywiście jeśli uznamy , że to są dzienne . Ja uważam , że jak na dzienne to świecą za słabo (mimo deklaracji sprzedawcy) , w słoneczny dzień ledwie widoczne, więc są zamontowane jako kolejne świecidełko ... mam spory zapas prądu , więc mogę jeździć na mijania (110W) , wczoraj solar ładował 5 A z nieba .... aku sa pełne jak mało kiedy .... :skromny:

 

To jak my to uznamy to znaczenie ma żadne. Dobrze wiesz, że nie można sobie montować dodatkowego oświetlenia w pojeździe ot tak. Albo to są dzienne i maja homologację z odpowiednim oznaczeniem albo halogeny przeciwmgłowe. W jednym i drugim wypadku są błędnie zamontowane i kwalifikują się do ukarania przez Policję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze kilka głosów , rodem z kodeksu drogowego , i coś pozmieniam by nie drażnić wszystkich .... ja te przepisy znam , diagnosta też (nawiasem na przeglądzie nie było tych światełek jeszcze na aucie , były te na dachu) .... ogólnie wszyscy mają rację oprócz mnie , pomyślę ..... może faktycznie pozmieniam :skromny: jak będę miał czas :drive:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marian1949 zamontował w moim BoXerku dzienne LEDy (fotka w temacie BoXerka), ale wg przepisów, czyli odpowiednie odległości, a po przekręceniu kluczyka automatycznie włączają się dzienne, natomiast kiedy o zmroku załączam mijania to LEDy gasną. Jechałem już kilka razy za policją i obok kontroli i nie miałem żadnych problemów.

Wygoda... nie muszę pamiętać o włączeniu świateł, a poza tym ma być mniejsze zużycie paliwa (niestety tego przetestować jeszcze nie mogłem, bo jeździłem bez dziennych jak było ciepło, a w zimie już na dziennych). Fakt - jak na jazdę zimową zużycie zwykłego ON 7,7 na trasie i 8,5 w cyklu mieszanym to chyba dobra wartość.

Mnie się zawsze podobały takie światełka na TIRach, a i Ivonce ładnie. Jak to ma się do przepisów, to nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze kilka głosów , rodem z kodeksu drogowego , i coś pozmieniam by nie drażnić wszystkich ....

 

Kogut, to nie o drażnienie chodzi. Ja tam lubię choinki na drodze, podobają mi się, sam bym se z auta taką zrobił, bo lubię i już ;) tylko nie chce się narażać na kontrole :policja: w środku nocy jak jadę na wakacje, a dzieciaki śpią i każde zatrzymanie może obudzić towarzystwo.

Co się potem dzieje - wiadomo :krzykacz: :krzykacz: :czerwona::krzykacz:

 

:hehe:

 

Chodziło, żeby zwrócić uwagę na aspekt prawny...

Ale skoro

ja te przepisy znam ,
to tematu nie ma ;) Skoro wiesz co robisz, to rób jak lubisz :)

Dla mnie git i bomba ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kogut pdpowiedział byś coś koledze ,Ty więcej słyszałeś ,o nowszych sprzetach mało piszą nie wiem dlaczego, mam granduke na szerokiej ośce jak się zapakuje do 3500 jest w miare ok ,ale moja ekipa nie ma umiaru, ładują pod korek i robi się lekka galaretka,piórko czy podusia, ja nie chce przeładowywać 1500 co najwyżej 300kg WIĘC NAPEWNO RAMA MI NIE PĘKNIE no wymyśl coś .Jakby co kowola mam ,a ty kilka razy z intrakiem miałeś sposobnośc prawda to czy nie .sory że u Ciebie ale tu najlepiej .:dzieki: ktoś faktycznie trafł z tymi żeczami na 100% czy tak jak piszesz do pooglądania na postoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaległa fotka z wymiarami ... sorki , że dopiero teraz :dzieki:

zielony i ciemniejszy niebieski - wymiar do drzwi

 

Komplecik ...najpierw oryginalne zawieszenie do perfekcji a potem poduchy jak już musisz , ja wolę dodatkowe pióro :swiety:

 

 

Ten post zawierał zdjęcia lub inne załączniki, które zostały utracone w wyniku awarii technicznej.

Edytowane przez Kogut69 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnośnie montażu na Ivonce - ładnie, ale tak jak pisano - niezgodnie z przepisami - DRL za blisko siebie - i nie wiem czy nie za wysoko. Niestety problemy gwarantowane - lepiej przenieść za w czasu - do tego muszą gasnąć razem z zapaleniem świateł mijania.

 

odnośnie światełek DRL - latem ojciec uparł się, że chce - ja stwierdziłem, że jak płacę za wysyłkę - to kupie i dla siebie - założę do tego albo innego auta.

 

Montaż - w fordzie focus C-MAX (mk1) - okrągłe w miejsce halogenów - ok godziny czasu. Wszystko było ładnie i pięknie - ale przyszła zima i mimo ciepłego garażu - w obu lampkach padły ledy - w jednej 2 z 4 a w drugiej 3 z 4 - w przeciągu tygodnia. Podmieniłem na mój zestaw i odesłałem na gwarancję - zobaczymy co przyjdzie za 2 tygodnie... - dodam, że chodzi o DRL philips - niby markowe nie najtańsze.

 

Ja latem - przed nocnym wyjazdem na wczasy (razem prawie 1500km) zainwestowałem w Żarówki Philips Night... coś tam + 100% - za prawie 100zł za 2 sztuki - efekt był zadowalający - ale bez szaleństw - jakbym ciągle wsadzał takie żarówki - spokojnie inwestycja w ledy DRL zwraca się bardzo szybko - a jeszcze szybciej mając xenony.

 

Po przepaleniu żarówek philipsa w moim aucie - podmieniłem zimą na marketowe za 10zł - nie widzę różnicy w świeceniu - ale za to w portfelu już tak - i tu znika u mnie potrzeba posiadania LED-ów DRL - skoro są z nimi problemy. Może uogólniam - ale myślę, że jakościowo to wszystko jest cienkie.

 

Dodam, że focus na pracującym silniku dawał 13,89V wiec nie powinno to zabić chyba tych led- ów? Jedno jest pewne - moich wlotów powietrza w zderzaku na razie nie nawiercam :]

 

aha - na koniec - widzę, na ulicach coraz więcej matizów i innych wynalazków z DRL montowanymi jak popadnie, totalnie po za przepisami - i widzę, że im dalej w las - tym gorzej - teraz zaczynają mnie drażnić

Edytowane przez maarec (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.