Skocz do zawartości

sterckeman 545PE zakup po 5 latach


serdi-1

Rekomendowane odpowiedzi

10 cm nad uchwytem manewrowym

 

To zdaje się wysokość okna. Tam jest listwa stelaża. Uszczelnij łączenie poszycia i wszystkie możliwe otwory w pionie

nad zaciekiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 58
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Poszukaj mojego tematu o naprawie parapetu, zobaczsz co może zrobic mały przeciek z poziomej listwy łaczącej dach.Równiez zaczynałem od światełek ,zawiasów itp a była to listwa i lało się w dół.

Edytowane przez piotrekbb (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli jest to suche to moze byc tak ze teraz juz wszystko ok i pewnie wcale nie cieknie. bo jak wyzej napisałem na jednych ze zdjęc widac tak jakby ta listwa była juz robiona. no ale zawsze to tylko zdjecie. poobserwuj czy scianka moknie po deszczu. mozna tez polac wody ze szlaucha. jezeli bedzie sucho to masz problem z głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli miękkie, to tylko uszczelnił. Ale nie naprawił :-(

Wszystkie teorie Kolegów mogą mieć zastosowanie. Jednak ja zacząłbym od sanmej góry (tak jak pisał Piotrek).

Jego wątek znajdziesz tutaj:

http://forum.karawaning.pl/topic/7632-remont-parapetu-hobby-540/page__p__196096__hl__parapet__fromsearch__1?do=findComment&comment=196096

 

Być może wystarczy zdjąć listwę, wysuszyć całość i doszczelnić. Ale jeżeli listwa jest w którymś miejscu spróchniała, to należy ją wymienić.

Budka jest prawie nowa, więc nie warto stosować "półśrodków". Jakby była moja, zaprowadziłbym do Andrewa1 celem naprawy i przy okazji sprawdzenia, czy jeszcze coś nie jeste "nieteges".

Starszą budkę - można starać się reanimować samemu. Niewiele jej "zaszkodzimy" amatorską naprawą (nie oznacza to niefachową).

 

Tak to widzę. :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poobserwuj czy scianka moknie po deszczu. mozna tez polac wody ze szlaucha. jezeli bedzie sucho to masz problem z głowy.

 

Niekoniecznie. Nieszczelność może być niewielka i wilgoć może "wyjść" np. dopiero po tygodniu :niewiem:

Zaciek jest nieduży :hmm:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem przyczynę.Szkopik cofał i delikatnie wgniótł boczną listwę.Była odkręcana i uszczelniana.Pytanie jak solidnie.Co robić zciągnąc i na nowo uszczelniac czy tylko doszczelnić bez ściągania?:sciana::mlot:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doszczelnienie bez demontażu listwy moze nic nie dać. Gdy doszczelnisz powierzchownie to:

1) nie bedziesz do końca wiedział co się dzieje pod listwą.

2) estetycznie chyba tego nie zrobisz. Masz piękną budkę, postaraj się żeby taka została, klejenie po wierzchu prędzej czy później wygląda bleee :czerwona:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można to zrobić bezśladowo , ja wciskałem biały sikaflex FC11 bardzo cienką końcówką pomiędzy listwę a dach, wczesniej wszystko okleiłem taśmą zostawiająć 3mm fugę.

Oczywiście najlepiej odkręcić całą listwę (tą aluminiową poziomą) wyczyścić i uszczenić SikaLastomer-711 następnie skręcić.

Masz utrudnione zadanie bo ja mogłem obserwować przeciek.Sam miałem jechac do Andrzeja jednak jak narazie sobie poradziłem.Jeśli jednak masz do niego blisko i ma wolny termin to proponuje podjechać ,szkoda budki a zima idzie.

Edytowane przez piotrekbb (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.