Skocz do zawartości

tricki w ogloszeniach - czyli sposoby maskowania i skladania cepek


bodzioklb

Rekomendowane odpowiedzi

Wydaje mi się, że słowo bezwypadkowa nie wpływa korzystnie na stan tej budki....

Niesiony Waszym dopingiem "pobawiłem się" w krótki opisik:

Generalnie - nie polecam ;-)

 

Wrzuciłem ją też do mojej galerii. Chyba warto ... ;-)

post-2768-0-94179700-1316636931_thumb.jpg

post-2768-0-28102300-1316636942_thumb.jpg

post-2768-0-81850700-1316636951_thumb.jpg

post-2768-0-37977700-1316636961_thumb.jpg

post-2768-0-30892600-1316636969_thumb.jpg

post-2768-0-28425400-1316636976_thumb.jpg

Edytowane przez gfizyk (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja chcę wam pokazac inny okaz.

 

post-5296-0-42332400-1316668678_thumb.jpg

 

Pokrótce:

przyczepa dostała strzał w lewy przedni narożnik co widac doskonale na górnej poprzecznej listwie, kawałku poszycia dachu, bakiście i blachach,

naprawa wymagała wymiany poszycia nad i pod oknem bocznym - stąd te łączenia pionowymi aluminiowymi listwami. Widac to również (zaznaczone na żółto) dwa rodzaje blachy - dalsza gięta, bliższa tylko malowana. (wzdłużny pasek szaro niebieski)

najciekawszym elementem jest kratka ni to wentylacyjna raczej ozdobna spinająca cztery narożniki poszycia.

oprócz tego jest jeszcze blaszka maskująca pęknięcie bakisty, ale jak wszyscy wiemy - ten typ tak ma z naprężeniami.

Co ciekawe - przyczepa jest szczelna i sucha, naprawy pomimo widocznego "łatania" wykonane zostały rozsądnie co zostało sprawdzone w trasie i podczas dłuższego postoju pod chmurką tak w lato jak i zime.

 

Tak właśnie wygląda moja przyczepa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ale kupiłeś taką czy sam naprawiałeś?:niewiem:

 

kupił, gdzieś w arch jest wątek n/t

 

dlatego nie ma co skreślać budek naprawianych, bo tak naprawdę większość 20letnich ma już jakieś wady/naprawy

szukanie ideału może skończyć się ... wydaniem kupy kasy na paliwo, lub rozstrojem nerwowym ;)

 

jedna moja uwaga, budka nie może być świeżo po naprawie, bo wtedy nic nie wiemy

jeśli naprawa była robiona kilka lat wcześniej to bardzo łatwo zweryfikować jakość naprawy

i jak widać na fotkach może to być niezbyt estetyczne, a jednak skuteczne :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak pisał wczesniej konrad_b - kupiłem taką.

Na tym zdjęciu to akurat pierwsza jazda do domu w styczniu, wiec siła rzeczy jest koszmarnie brudna.

Budka była naprawiana dwa lata wczesniej przed moim zakupem, stała sobie na dworze wiec ewentualne wady w naprawie byłyby widoczne od razu.

Opisałem tez wątek kupna - miałem sporo czasu na zapoznanie się ze wszystkimi wadami i zaletami i jak widać - jeżdzi ze mną do dzisiaj.

Co do esetyki - nie jest to 100% oryginał, ale zupełnie mi odpowiada, jak pisal w którym swoim poście Eddie - był to kompromis pomiędzy stanem technicznym a ceną, ktory to kompromis na razie wyszedł mi na dobre, szczegolnie po wizycie u Arilela po przegladzie podwozia.

Sporo przy niej podłubałem od podłogi po elektrykę i instalację wodna i gazową, znam jej niedomagania i uważam, że nie przeszkadzają w uprawianiu karawaningu.

 

Czasami zastanawiam się, czy uda mi się ją jeszcze sprzedać (wymagania i zasobność portfeli obywateli rośnie), ale wychodzę z założenia że nie ma co ludziom nawijać makaronu na uszy. Jest jak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzesiu, wracając do Wilka z twoim opisem. Na czwartym Twoim zdjęciu zastanawia mnie cała łazienka: tapeta na tylnej ścianie, usytuowanie klapy serwisowej w stosunku do chyba zwykłego "cywilnego" brodziku, instalacja wodna klejona i wypełnienie dziury za brodzikiem płytą OSB. Ciekawe co pod tą płytą jest niewiem.gif ?? Według mnie, ta przyczepa została rozsprzedana na części a potem ktoś ją wziął i próbuje złożyć w jakąś całość i sprzedać.

 

 

Pisu twoje wyliczenia trochę niedokładne - zapomniałeś o oknach - ono dosyć sporo kosztują, drzwi z ramą to też droga rzecz, rolety też mogą być dobre (jest ich z 5szt.) a i jak rama jest OK to dużo więcej za nią można dostać - jak już Konrad napisał.

No i mając dużo czasu te inne pierdoły jak napisałeś, można sprzedać też za porządną kasę (gniazdka, zlewozmywak, kuchenka, osprzęt elektryczny, lampki itd).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisu twoje wyliczenia trochę niedokładne - zapomniałeś o oknach - ono dosyć sporo kosztują, drzwi z ramą to też droga rzecz, rolety też mogą być dobre (jest ich z 5szt.) a i jak rama jest OK to dużo więcej za nią można dostać - jak już Konrad napisał.

No i mając dużo czasu te inne pierdoły jak napisałeś, można sprzedać też za porządną kasę (gniazdka, zlewozmywak, kuchenka, osprzęt elektryczny, lampki itd).

 

hehe, o oknach to bym nie pisał, jedno rozbite, drugie tylne to jakaś doróbka chyba ... ciężko ocenić z fotek, poza tym zaklejone folią - pęknięcia ?

rolety w kuchni i nad tylnym oknem nie ma, są domowe hehe%281%29.gif

okno dachowe ułamana osłona ...

 

łazienka to szczyt druciarstwa, brakuje tam jeszcze domowego kompaktu hehe%281%29.gif

post-2580-0-19927400-1316676762_thumb.jpg

skoro w niewiadce się dało :bzik:

http://www.fanklub-niewiadowek.com/karawaning/ciekawostki/ciekawostki_niewiadowek/wlasne_konstrukcje.html (zakładka łazienka)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami zastanawiam się, czy uda mi się ją jeszcze sprzedać (wymagania i zasobność portfeli obywateli rośnie), ale wychodzę z założenia że nie ma co ludziom nawijać makaronu na uszy. Jest jak jest.

 

A dlaczego nie jak napiszesz prawdę to zawsze znajdziesz kogoś chętnego.

Może nawet z forum. Nie każdy ma 20 tyś lub więcej na cepke.:ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ta niewiadka to chyba robi za łazienkę i toaletę jednocześnie... :niewiem: ??

 

pełna łazienka z wanną :skromny:

do spania druga niewiadka, a do gotowania trze ... może przedsionek wystarczy ;)

 

jak widać dla chcącego nic trudnego, można w wilku też taki kompakcik wrzucić i na działkę jak znalazł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego nie jak napiszesz prawdę to zawsze znajdziesz kogoś chętnego.

Może nawet z forum. Nie każdy ma 20 tyś lub więcej na cepke.:ok:

 

też mi się tak wydaje, cena, opis i sprzeda sie

mam przykład auta, sprzedawałem astre białe kombi (jak nic "kratka po przedstawicielu") ;)

totalny golas do tego z 210kkm na liczniku ... i o dziwo poszła dość sprawnie, nawet z dziurawym tłumikiem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też mi się tak wydaje, cena, opis i sprzeda sie

mam przykład auta, sprzedawałem astre białe kombi (jak nic "kratka po przedstawicielu") ;)

totalny golas do tego z 210kkm na liczniku ... i o dziwo poszła dość sprawnie, nawet z dziurawym tłumikiem ;)

 

podstawa to pewna, rzetelna i konkretna informacja :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.