Skocz do zawartości

Hobby czy Abi


przemekwww

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem na etapie poszukiwań przyczepy, zależy mi na dwóch sypialniach /+dwoje dzieci/, prysznicu, ogrzewaniu /gaz,prąd/. Z wyglądu i wyposażenia odpowiada mi np. Hobby Prestige 535 lub odpowiednik z anglii Abi. Pytanie moje na której się skupić, która jest poręczniejsza w użytkowaniu np. opróznianie WC, wymiana, tankowanie wody, pojemność wody, bojlera itp. /Zaznaczam że do tej pory nie miałem nawet najmniejszej styczności z kampingiem/. Na co szczególnie jeszcze zwrócić uwagę, na lepszy stan przyczepy czy lepiej by miała namiot. Przewiduje przeznaczyć około 10 tyś. zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj ten wątek i mój post #14 http://forum.karawan...py-kempingowej/

Za taką kasę ciężko będzie o taką dużą przyczepę z ciepłą wodą (chyba że angielka). Jeśli chcesz wakacje z dziećmi, a więc raczej dłużej w jednym miejscu np. nad wodą, to zdecydowanie z przedsionkiem.

Zobacz to http://www.karawaning.net/sudwind440.htm

Edytowane przez NICKT (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o eksploatacje, to podzespoły angielskich i np niemieckich przyczep są podobne: te same toalety, lodówki, ogrzewanie. Angielskie są wg mnie lepiej wyposażone. Generalnie szukaj przyczepy suchej, zadbanej ( nie odpicowanej) - przedsionek zawsze się przyda, ale nie za wszelką cenę. Najważniejszy jest dobry stan techniczny. Korzystaj z pomocy kolegów z forum: wrzucaj zdjęcia, linki do ogłoszeń, zawsze możesz też poprosić kogoś o ocenę na miejscu, żeby nie jechać niepotrzebnie kilkaset kilometrów i później się zdziwić.

 

Powodzenia w poszukiwaniach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja postawiłem na KNAUSA dużą wygodna przyczepa z fajną sypialnią do 10tyś, a ciepła woda coś wykombinuje

może wystarczy jakaś grzałka z termostatem jeszcze nie wiem, ale tak czy inaczej na angliki trzeba uważać

i to bardzo uważnie bo jest tego dużo i stan nie zawsze jest zgodny z opisem.

Ja osobiście celowałbym w HOBBY. Ale oczywiście to jest moje zdanie.:niewiem:

Pozdrawiam :banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hobby w tej cenie nie będzie miała prysznica i ciepłej wody

poszperaj więc może najpierw w ogłoszeniach i zorientuj się co można dostać w tej cenie

 

obie będą miały raczej kasetę WC opróżnianą z zewnątrz

 

angielki zbiornik mają na zewnątrz, więc zależy co kto miał, taka będzie pojemność

 

ogólnie w 20letniej przyczepie może być różnie, więc cięzko napisać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o eksploatacje, to podzespoły angielskich i np niemieckich przyczep są podobne: te same toalety, lodówki, ogrzewanie. Angielskie są wg mnie lepiej wyposażone.

 

tu się nie zgodze, masz angielkę i jakie ma ogrzewanie ?

w europejskich jest truma, zarówno do grzania wody jak i ogrzewanie wnętrza

 

wc i lodówki faktycznie są chyba takie same :hmm:

choć już reduktor i ciśnienie gazu niekoniecznie

 

ale ogólnie nie jest to problem i liczy się faktycznie stan :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ABI Beyerland 430 masa własna 760kg ,teraz mam Hobby 540 masa własna 1300kg .Jaki wniosek , kawałek dłuższa przyczepa a tak różnica w masie to chyba na minus dla aBI -gorsze materiały ?

 

Tak, widziałem już rozebrany przód w ABI, był bez okien samo poszycie, straszna cienizna

przynajmniej tak to wyglądało, zresztą gość który to naprawiał był tego samego zdania.:oslabiony:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ABI Beyerland 430 masa własna 760kg ,teraz mam Hobby 540 masa własna 1300kg .Jaki wniosek , kawałek dłuższa przyczepa a tak różnica w masie to chyba na minus dla aBI -gorsze materiały ?

 

 

Hmm...

Zobacz tego Knausa z linku poniżej - długość taka sama jak Twojej byłej Abi a i masa zbliżona. Więc Przy Hobby to raczej głównie rozmiar określa wagę.

 

http://www.karawaning.net/sudwind440.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu się nie zgodze, masz angielkę i jakie ma ogrzewanie ?

w europejskich jest truma, zarówno do grzania wody jak i ogrzewanie wnętrza

 

Ogrzewanie i grzanie wody Carver - z tego co wiem przejęła ich Truma, a w nowszych anglikach jest już Truma, lub Dometic, ciśnienie gazu 30mbar, czyli chyba też tak samo? Reduktor rzeczywiście inny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ABI Beyerland 430 masa własna 760kg ,teraz mam Hobby 540 masa własna 1300kg .Jaki wniosek , kawałek dłuższa przyczepa a tak różnica w masie to chyba na minus dla aBI -gorsze materiały ?

 

moja hobby 430 ma 820kg MW, tyle że nie ma takiego wyposażenia (bojler, piekarnik itp) ... w sumie ze 100kg różnicy :hmm:

nie ma tragedii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogrzewanie i grzanie wody Carver - z tego co wiem przejęła ich Truma, a w nowszych anglikach jest już Truma, lub Dometic, ciśnienie gazu 30mbar, czyli chyba też tak samo? Reduktor rzeczywiście inny.

 

to że ich przejęła truma nic nie znaczy ... jest serwis ?

technologia jest podobna pewnie i coś można wykombinować, jednak nie jest to to samo :hmm:

 

pomijam już pierdoły jak okna, zupełnie nietypowe w angielkach, czy np lampy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.