Skocz do zawartości

Prośba o ocenę - dwie małe AngieIki


maarec

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 63
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

dzięki za sprawdzenie przyczep - ta mniejsza faktycznie fatalna!

 

odnośnie drugiej - rozmawiałem z właścicielem - była silikonowana ta listwa przednia, przez anglika, profilaktycznie niby - mówi, że jest tam bankowo sucho w środku w co nie wierzę.

 

dręczy mnie brak przedsionka - bo pisze typu "porch" - gość tłumaczy, że to taki nad wejscie.

 

nie wiem o co chodzi z tymi zaciekami w połowie długości dachu - po obu stronach - tak jakby było tam fabryczne łączenie listew aluminiowych ?

 

gość twierdzi, że wszystko działa, no ale... nie ma jak podłączyć butli bo reduktor chyba do wymiany, akumulator dętka (to akurat nie problem - mam swój nowy ze sprzedanego auta :P )

 

no i ma mi dzisiaj pomierzyć wszystko jeszcze raz, nie wiem czy model 500l ma aż 6,6 z dyszlem ? a nie coś ok 6,0m ?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat: "ZAŁATWIAMY WSZYSTKE FORMALNOŚCI ZWIĄZANE Z REJESTRACJĄ PRZYCZEPY KAMPINGOWEJ"

 

Oznacza to, że ŻADNA przyczepa nie jest z deklarowanego roku produkcji, ale my załatwimy że będzie w DR o kilka lat młodsza i podany będzie rok tak jak to sobie z palca wyssaliśmy. Klient nasz Pan. :banned:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest jakis vin decoder tak jak w przypadku samochodów?

 

jak z vinu rozpoznać rocznik?

Dla starych poczciwych angielek niema. Dlatego Ci gnoje tą furtkę wykorzystują i tak masowo ludzi w butelkę robią. Potrzebne doświadczenie z angielkami, kto ma ten uniknie.

Edytowane przez Wojtek Chrysler (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla starych poczciwych angielek niema. Dlatego Ci gnoje tą furtkę wykorzystują i tak masowo ludzi w butelkę robią. Potrzebne doświadczenie z angielkami, kto ma ten uniknie.

 

jakieś podpowiedzi ?

 

prosiłbym o sprawdzenie kolejnej przyczepy

 

jest wystawiana od około miesiąca czasu, wygląda atrakcyjnie, dziwne że nie poszła jeszcze

 

http://otomoto.pl/kip-hy-line-49-5-0sob-solar-primus-T2339912.html

 

drugi link - ta sama przyczepa => http://www.stamserwis.pl/%5B28%5D.htm

 

dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta przyczepka była już opisywana na forum. Jak znajdę to zamieszczę link.

 

dzięki za odpowiedź tak szybko - właśnie czytam, że ma dmc 1430 - niby mógłbym ciągnąć, ale nie sztuką jest męczyć holownik.

 

także, pomyłka, niestety odpada.

 

pozdrawiam

 

chętnie bym jednak o niej poczytał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka zdań ode mnie, nowego właściciela przyczepy, po wakacjach.

 

Piszesz że szukasz małej przyczepy a pokazujesz linki do takich 5 czy nawet 6m.

Nie wiem jakie masz auto, ale nawet mój 1,9DCI 120KM Scenic poczuł na podjeździe autostrady że 650kg i ok 4,5m przyczepy to trochę jest. Owszem można na wakacje jechać i 30km/h ale chyba nie oto chodzi :P

Co do wymagań - prysznic, piekarnik ... Pamiętaj że tę wodę trzeba przynieść, pogrzać i z powrotem zanieść po wykorzystaniu. A piekarnik ... miłego gotowania przy 30C na dworze, no chyba że planujesz też zakup klimatyzacji.

Weź tez pod uwagę że każdą przyczepę trzeba po odpięciu z haka na kempingu ustawić, a dwie osoby to może być mało przy dużej przyczepie, ok są moovery lub inni ludzie na kempingu ale ...

 

Ze swojej strony mogę polecić ci trzy pozycje do listy wymagań odnośnie przyczepy:

stabilizator - mi już się zwrócił

amortyzatory

daszek przeciwsłoneczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kolego za porady, w pewnym momencie zaznaczyłem że zmieniłem zdanie po wizycie u handlarza - gdzie miał pełen przegląd rozmiarów.

 

zdecydowaliśmy, że przyczepa ma mieć w środku ok 4,5-5,2 metra i przy tym rozmiarze oczywiście i stabilizator. Może być mniejsza - jeżeli jest odpowiedni układ - np narożnik zamiast kanapy w kształcie U.

 

Tak aby była odrobina przestrzeni w środku.

 

odnośnie klimatyzacji - tak nie zależnie jaka to będzie przyczepa - przed pierwszym wyjazdem w upały - będzie klimatyzacja. Po za tym, na razie czeka nas raczej Polska - dziecko ma roczek i nie mamy ochoty na zagraniczne przygody po szpitalach w najbliższym sezonie 2012.

 

z racji, że nie lubimy tłoku -od kilku lat jeździmy na urlop w czerwcu, a czasem nawet maju, kiedy na polach jest jeszcze dość dużo miejsc, z namiotem często łatwo było o cień i dla przyczepy też byłoby spokojnie miejsca.

 

odnośnie holownika - na dzień dzisiejszy mam 141 km (fakt, że w benzynie) nie jechałem z przyczepą nim jeszcze więc ciężko mi się wypowiadać. Odnośnie holownika - nie jestem z nim związany na siłę :P

 

co do parkowania - damy radę, kiedyś przestawiałem koparkę na lawecie dwu osiowej z dość słabym kolegą - daliśmy rade.

 

co do piekarnika - nie ma ciśnienia.

 

pozdrawiam i do zobaczenia na szlaku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest jakis vin decoder tak jak w przypadku samochodów?

 

jak z vinu rozpoznać rocznik?

 

poczytaj w kąciku fanów angielek tam wszystko opisaliśmy - miałem rok czasu angielkę suchą, piękną, przyzwoity rocznik była dopieszczona przez mnie i żonę. Angielki mają oznaczenia na każdej szybie grawerką nr ramy wraz z rokiem produkcji. zresztą wszystkie akcesoria są numerowane lub metkowane. zajrzyj tam gdzie wzrok nie sięga.. Musimy jednak pamiętać że Forum czytają też nieuczciwi i odrywają lub zamazują metki.. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz w STAMSERWIS podobnego KIPa, ale lżejszego, niestety bez ciepłej wody. Ze zdjęć wygląda dużo lepiej niż tamten, ale to już zostawiam Fachowcowi - gfizyk, jest robota ;)

http://www.stamserwis.pl/%5B11%5D.htm

 

Sorki, teraz wróciłem do pierwszego postu, że DMC max 1150 a ta ma 1200... KIPy ogólnie są ciężkimi przyczepami.

Edytowane przez NICKT (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.