Skocz do zawartości

Prośba o ocenę - dwie małe AngieIki


maarec

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Wszystkich, od kilku miesięcy aktywnie czytam forum, witam się z Wami w tym wątku.

 

Jestem na etapie zakupu przyczepki dla 2+dziecko

 

na początek chcemy kupić małą przyczepkę, nauczyć się jeździć, zobaczyć co i jak. Masa własna auta 1,5 tony, dmc przyczepy 1,5 tony w papierach.

 

Oglądałem już Hobby u Pana Darka z Częstochowy - polecanego na Waszym forum - i zdecydowanie znowu ma dobry towar - ale dla nas brak ciepłej wody i prysznica - odpada - przez godzinę nauczyłem się od Tego Pana bardzo wiele o przyczepach! - dzięki!

 

Znam tez podstawowe zasady zakupu przyczepy - na co zwracać uwagę.

 

Wydaje mi się, że jesień to idealny moment na zakup przyczepy, tak więc przejdźmy do konkretów :

 

obie w poznaniu, prawie identyczny układ, w tym tygodniu chciałbym je zobaczyć osobiście.

 

Co powiecie o sprzedawcach, czy widać mankamenty gołym okiem ?

 

Stan tej wydaje się idealny - http://moto.allegro....1804007109.html kuchenka wygląda na nieużywaną, minimalne minusy w prysznicu - przy krawędziach ?

 

druga

 

http://allegro.pl/el...1814144885.html

 

 

pozdrawiam

Edytowane przez maarec (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 63
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Kolego - co do pierwszej - to fakt - ładna budka. Ja zwróciłem uwagę na kilka fixów. Na fotkach opisałem.

 

post-2768-0-80256400-1315696433_thumb.jpg

dla porównania druga strona;

post-2768-0-46148200-1315696447_thumb.jpg

żeby nie być gołosłownym - inne argumenty za naprawą prawej strony:

post-2768-0-30966800-1315696463_thumb.jpg

I uszkodzenia lewej:

post-2768-0-70929500-1315696474_thumb.jpg

 

Za chwilę obejrzę drugą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może coś takiego? http://www.stamserwis.pl/%5B44%5D.htm

Nie napisałeś w jakich granicach cenowych ;)

Myślę, że małych europejek nie znajdziesz z ciepłą wodą, więc pozostają angielki. Można czasem spotkać angielską wersję Adrii z ciepłą wodą... DMC takiej Adrii ok. 1000kg, 4os.

Edytowane przez NICKT (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledzy za opinie, czekam na kolejne.

 

Gfizyk - Twój opis na 2 fotce jest nieczytelny :/ widzę, że wskazuje na naprawę przedniego prawego narożnika.

 

Jak myślicie - czy skazuje to już tą przyczepkę, czy może to być po prostu uszczelnienie?. Dostęp od środka będzie możliwy do przednich narożników (chodzi mi o to, że nie ma tam prysznica)

 

gorzej sprawa ma się ze sprawdzeniem tego tylnego górnego narożnika - jest za szafkami w łazience, nie wiem jak z dostępem.

 

Co do tej drugiej - dziś pojawiła się kolejna jej aukcja - ale fotki te same, jest za to rocznik - 1991 - trochę stara, wiadomo, że liczy się stan ale... Cena w związku z brakiem przedsionka i rocznikiem nie jest najlepsza.

 

Co do moich wymagań gdyż nie określiłem wcześniej:

 

1. Cena do max 12 000

2. DMC max 1150

3. min 3-4 osobowa

4. Bardzo mile widziany narożnik + drugie spanie

5. Ciepła woda, ogrzewanie gazowe, prysznic

6. Drugie spanie w drugim końcu przyczepy tak aby dało się wieczorem dziecko przegrodzić choćby zasłoną.

7. Punkt żony - piekarnik

 

Wiem, że wygórowane, i skazujące praktycznie na angielki. wiem, że w mojej okolicy nawet do 150km nic ciekawego nie ma. Widzę, że wielkopolska to rejon importerów, dojazd mam dobry, więc szukam głównie tam.

 

myślę, jednak czy przyczepy te nie są minimalnie za małe, brakuje blatu roboczego w kuchence podczas używania kuchenki czy zlewu.

 

dopuszczam myśl o większej minimalnie przyczepie,

 

przykładowo - http://moto.allegro.pl/abi-award-northstar-1995-5os-zarejstrowana-i1815022597.html - ta sztuka akurat ma chyba robiony cały rant u góry od strony bez drzwi więc też lipa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Jak myślicie - czy skazuje to już tą przyczepkę, czy może to być po prostu uszczelnienie?. Dostęp od środka będzie możliwy do przednich narożników (chodzi mi o to, że nie ma tam prysznica)

gorzej sprawa ma się ze sprawdzeniem tego tylnego górnego narożnika - jest za szafkami w łazience, nie wiem jak z dostępem...."

 

Moim zdaniem Gfizyk nie napisał nic takiego, co by dyskwalifikowało 1 przyczepkę - dobrze posprawdzaj w środku czy nie jest miękko i czy nie ma śladów wilgoci (szczególnie przednie narożniki, z tyłu wnętrze szafek). Ponegocjowałbym natomiast trochę cenę i jak dojdziesz do porozumienia, to sprzęt jest warty uwagi. Sprawdź też dobrze wyposażenie, czy wszystko działa i jest kompletne.

Edytowane przez Przemok (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie twierdzę, że dyskwalifikują. :-)

Ja bym szukał jednak dalej....

 

 

Też prawda :) - jeśli akceptujesz cenę pierwszej przyczepy, to jeszcze bym poszukał - z pewnością coś znajdziesz wśród angielek. A jak znajdziesz, to porównaj stan z tą pokazaną w Twoim linku i podejmij decyzję, ew wstaw kilka fotek, to pooglądamy i doradzimy. Nic na szybko.

Edytowane przez Przemok (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie poddawaj się - to dopiero pierwsze przyczepy - angielka nie angielka, na pewno znajdziesz coś, co będzie Ci odpowiadało. Wstawiaj fotki, pooglądamy i coś wymyślimy. A z angielek to szukaj takich, które nie mają łączonego dachu - kilka potencjalnych przecieków mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledzy za odpowiedź.

 

Nigdzie mi się nie pali, teraz zadałem pytanko, gdyż sprzedał się drugi samochód i jest kasa na przyczepę :].

 

mamy małe dziecko i wyjazd pierwszy itak dopiero wiosną.

 

Odnośnie tej ciepłej wody - wiadomo, że można dołożyć, wiadomo że nie tanio ale można. Odnośnie piekarnika - fajnie aby był, ale nie dam się żonie :P jak będzie dobra przyczepa - kupimy bez piekarnika.

 

Niestety w mojej okolicy - Częstochowa, brak jest importerów i praktycznie wypożyczalni, ciężko w ogóle odwiedzić kilka przyczep tak aby zdecydować się na jej wymiary.

 

Hak do auta już jest w drodze, także jak coś się pojawi - będę gotów. Jak nie uda się do zimy - poczekam na wiosnę.

 

Gfizyk - faktycznie znalazłeś jeszcze więcej wad tej przyczepki, właściciel ( ma 75lat i zakupił ją wiosną) zorientował się pewnie co i jak i chce sprzedać.

 

nie upieram się na angielkę, ale jest ich więcej z tym wyposażeniem no i cena robi swoje. Jak się poszuka to w końcu coś się trafi.

 

jak będzie coś nowego - dam od razu linka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak się składa, że znowu ten sam sprzedawca:

 

http://moto.allegro....1807409871.html

 

byłem dzisiaj z rodzinką oglądać przyczepy u gościa pod Radomskiem - w sumie wszystkie na placu były robione (niektóre przy nas :] ) ale gość tego nie ukrywał i nawet na necie dawał fotki uszkodzonych.

 

wiemy już, że nasza wymarzona przyczepa powinna mieć ok 4,4 - 5,3m w środku.

 

fakt - z minusów ma dzielony dach

 

proszę o opinie - na podstawie fotek

 

kolejna - jeżeli ma 6m z zaczepem to też ok

 

http://moto.allegro.pl/sterling-europa-6-osobowa-2-sypialnie-przedsion-i1816746618.html

Edytowane przez maarec (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,. Odnośnie piekarnika - fajnie aby był, ale nie dam się żonie :P jak będzie dobra przyczepa - kupimy bez piekarnika.

 

I takie postanowienie mi się podoba :ok:

Też bardzo chciałem mieć piekarnik w przyczepie ale w moim modelu była tylko opcja z mikrowelą i tak też zostało. Ale nie dałem za wygraną i piekarnik też mam :yay: fakt nie jest zabudowany na stałe ale jest .Więc nie przejmuj się piekarnikiem ,kupisz go na końcu a na pierwsze śniadanie podasz żonie ciepłe chrupiące bułeczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.