Skocz do zawartości

Za ile można sprzedać super wyremontowaną przyczepę???


jakubs

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem że pytanie dosyć ogólne i zasadniczo za tyle ile ktoś zapłaci ale tak z czystej ciekawości. Zakładamy że przyczepka bez przedsionka w średnim stanie, do remontu rocznik około 95 kosztuje około 6-7tys. To wymieniając wszystkie przygniłe ścianki, nowa tapeta, odświeżenie wnętrza, nowa podłoga, uszczelnienie i przygotowanie w 100% do sezonu. O ile można podwyższyć wartość przyczepy ciekaw jest bo swoją odpicowałem, sprzedać nie chce ale nie siedzę w światku carwaningowym za długo i nie znam praw rynku w tym segmęcie. Zasadniczo auto w którym zrobi remont poprawimy lakier i środek a nawet zrobimy grubszy przegląd wcale nie zyskuje na wartości bo i tak każdy traktuje sprzedawce w góry i szuka taniej a nie koniecznie lepiej. Ciekaw jestem jak to jest w rynku przyczep kempingowych może ma ktoś jakieś doświadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedyś była dyskusja na podobny temat na forum niewiadówek

http://eth.pl/fanklub-niewiadowek.com/forum/viewtopic.php?f=4&t=2128

 

niestety nie ma fotek, ale w skrócie, gość wystawił eNke po remoncie wnętrza (dołożono rolety, nową kuchenkę/zlew itp)

przyczepa była remontowana w Niewiadowie, faktura 8600zł do tego przedsionek, oraz daszek kupiony na 600zł - jest rachunek. Dodatkowo bagażnik na rowery - tez montowany w Niewiadowie koszt ok 700zł

Wyposażenie ( tapicerka, materace, pokrowce kuchenka, zlew, instalacja 220v, dodatkowe wyjście na lampy przy bagażniku rowerowym, ) wszystko z nowego modelu który dziś jest sprzedawany na 29900zł

brak ogrzewania jakoś zniosę szkoda mi tylko lodówki na gaz

cena 8500zł ...

normalnie takie przyczepki stoją ok 4-5tyś (eNka po remoncie lub w dobrym stanie)

 

pytanie za ile sprzedał, bo później już jej chyba nie było :niewiem:

 

więc w przypadku eNki można podwoić wartość :hmm:

czy da się to zrobić z sandwiczem :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że gruntowny remont jest opłacalny TYLKO wtedy, jeżeli chcesz potem użytkować budkę sam. Czyli remontujesz budkę dla siebie. Oczywiście piszę o remoncie-naprawie z prawdziwego zdarzenia. Oczywiście mamy przykłady w jaki sposób "można zrobić" budkę, żeby ładnie wyglądała dla kupującego.

 

Myślę, że jeżeli znajdą się wyjątki od powyższego stwierdzenia, to będą potwierdzały regułę. Nikt (piszę o sprzedawcy, a raczej o handlarzu) nie da budki do Andrewy1 aby ją odpicował pod klienta. Każdy zrobi to sam po najmniejszych kosztach.:niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z przyczepą jest jak z samochodem, wkładasz jeżeli wiesz, że będziesz nim jeżdził.

Wyjątkiem jest sytuacja kiedy sprzedajesz znajomemu, lub rodzinie.

Przy sprzedaży nie zwrócą się poniesione nakłady, chyba że tylko w jakimś małym

stopniu. Myślę, że większość zamiast dopłacać za wyremontowaną przyczepę

wybierze nowszą, z lepszymi meblami od handlarza, który też twierdzi, że ta jego jest

idealna. Z drugiej strony remontując przyczepę nie dasz kupującemu gwarancji pięcioletniej

na piśmie na szczelność, bo nawet tyle fabryka nie daje. Sam kupiłem przyczepę do

zrobienia i włożyłem w nią 50 % ceny zakupu, teraz to już tylko jeżdzić aż zamortyzują się

poniesione nakłady.:oslabiony:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie zyskasz, przyczepa z roku na rok traci na wartości , kiedys przyczepy były bardzo drogie w PL dlatego tak wiele jest ponad 20 a nawet 30 letnich.Obecnie spadek wartości od nowej trzeba liczyć jak w przypadku samochodów , remont to tylko dla siebie jak pisza koledzy , nikt ci za to nie zapłaci.

Czyli kupując nową i zapinając ją na hak juz jestes w plecy ok 30%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..... Z drugiej strony remontując przyczepę nie dasz kupującemu gwarancji pięcioletniej

na piśmie na szczelność, bo nawet tyle fabryka nie daje.

 

 

A tutaj się nie zgodzę bo Knaus na nową przyczepę daje dwa lata gwarancji ogólnej oraz pięć lat gwarancji na szczelność.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hobby daje 5 lat na przyczepe ,przynajmniej ja mam taką książkę gwarancyjną , mam równiez wbite coroczne przeglądy przez pięć lat ,ciekawe czy stanowi to wartość przy odsprzedaży tak jak przy samochodach.

Edytowane przez piotrekbb (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... To wymieniając wszystkie przygniłe ścianki, nowa tapeta, odświeżenie wnętrza, nowa podłoga, uszczelnienie i przygotowanie w 100% do sezonu...

 

 

na moje to nie da sie super wyremontować zgniłka :nono: a poztym to koszt takiego remontu przewyższył by wartość budki :bzik:

 

Każda budka po naprawie nigdy niedorówna ceną budce dobrze zachowanej :skromny: i remontowane sprzęty są ciężko zbywalne i sprzedawane za niższą cene

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.