Skocz do zawartości

Hobby - 420 - pomoc w ocenie stanu


krys999

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Proszę o ocenę przyczepki.HOBBY 420

CENA 7900 zł - czy ta cena nie jest za wysoka ??? (co myślicie) za ile ewentualnie warto ją kupić ??- ze zdjęć mi się podoba,myślę żeby pojechać i obejrzeć.(jest niedaleko)

WŁASNOŚĆ PRYWATNA,W POLSCE OD 4 LAT

ROK 1985

DMC 1000KG, ZACZEPZE STABILIZATOREM

DĘBOWE MEBLE,4-5cio OSOBOWA

BRODZIK+PRYSZNIC+PRZENOŚNE WC

OGRZEWANIE GAZOWE ZNADMUCHEM NA WSZYSTKIE POMIESZCZENIA

ANTENA TV STAŁASKŁADANA ZE WZMACNIACZEM

STOPIEŃ WEJŚCIOWY

HAMULEC NAJAZDOWY

WYMIARY ZEWNĘTRZNE,

DŁUGOŚĆ - 420CM

DŁUGOŚĆ CAŁKOWITA ZDYSZLEM - 570CM ,

WYSOKOŚĆ-245CM,

 

 

PRZEDSIONEK DOREMA

post-7789-0-50845900-1315510823_thumb.jpg

post-7789-0-75139700-1315510867_thumb.jpg

post-7789-0-21196500-1315511021_thumb.jpg

post-7789-0-63462600-1315511107_thumb.jpg

post-7789-0-07002200-1315511168_thumb.jpg

post-7789-0-80166900-1315511233_thumb.jpg

post-7789-0-08791500-1315511352_thumb.jpg

post-7789-0-89975900-1315511394_thumb.jpg

post-7789-0-11845100-1315511454_thumb.jpg

post-7789-0-28082800-1315511506_thumb.jpg

post-7789-0-95702700-1315511634_thumb.jpg

post-7789-0-96764000-1315511693_thumb.jpg

post-7789-0-59138400-1315511746_thumb.jpg

post-7789-0-73583400-1315511796_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak myslałem, że Grześ wexmie ją w obróbkę.

Mnie natomiast zainteresował inny szczegół - zobacz jaką ma ramę (nie doczytałem na zdjeciach) i zobacz, że strasznie siedzą koła (mały odstęp pomiędzy felgą a nadkolem), może oś kończy żywot?.

Jeśli to PEITZ (wytłoczenie na dyszlu) to daj sobie spokój - brak części, choć po ramie nosnej można się domyślać że może to być al-ko - podobną ramę widziałem niedawno w Wilku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie, cena hmm niby zawsze się mówi że rocznik nie ma znaczenia, a stan ...

ale za 11tyś (3tyś więcej) kupujesz hobby w niezłym stanie z lat 90 :niewiem:

więc kwestia czy akceptujesz starszawy wygląd ?

 

co do stanu to ten narożnik rzuca się w oczy, ale czy to kwestia fotek :niewiem:

 

fajny układ dla 2+2, w tylnej części zamykana sypialnia dla dzieciaków, w przedniej miejsce do posiedzenia i spanie dla rodziców

(ciekawe jak wymiarowo ?)

 

jeszcze jedno, ale to już nie do stanu tech. ... jak odkręca sie wodę w prysznicu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....

Jeśli to PEITZ (wytłoczenie na dyszlu) to daj sobie spokój - brak części, choć po ramie nosnej można się domyślać że może to być al-ko - podobną ramę widziałem niedawno w Wilku.

 

Gregory , jak Hobby zaprzestało montować budy na podwoziu Peitz-a to następnie było BPW a teraz te najnowsze to mają własne podwozie .... . Odnośnie podwozia AL-KO to nigdy nie występowało one w Hobby , bynajmniej w orginale .

A wracając do podwozia Peitz-a to Hobby na tym podwoziu z tamtych lat to były naprawdę porządne przyczepy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby racja.

Tylko, że zacząłem poszukiwania od 5 tyś. - teraz się kręcę koło 7 tyś. ( i to jest mój max. limit) - ktoś czuwa policia.gif

 

W taki sposób to ja nigdy nie kupię budki ...czerwona.gif

 

W takim razie - jak wam się wydaje jaka cena za tą cepkę byłaby akceptowalna (zawsze trzeba negocjować ) - oczywiście pod warunkiem że będzie OK.

 

Dziś prawdopodobnie jadę oglądać

 

drive.gif

 

 

właśnie, cena hmm niby zawsze się mówi że rocznik nie ma znaczenia, a stan ...

ale za 11tyś (3tyś więcej) kupujesz hobby w niezłym stanie z lat 90 :niewiem:

więc kwestia czy akceptujesz starszawy wygląd ?

 

co do stanu to ten narożnik rzuca się w oczy, ale czy to kwestia fotek :niewiem:

 

fajny układ dla 2+2, w tylnej części zamykana sypialnia dla dzieciaków, w przedniej miejsce do posiedzenia i spanie dla rodziców

(ciekawe jak wymiarowo ?)

 

jeszcze jedno, ale to już nie do stanu tech. ... jak odkręca sie wodę w prysznicu ?

Edytowane przez krys999 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wracając do podwozia Peitz-a to Hobby na tym podwoziu z tamtych lat to były naprawdę porządne przyczepy .

 

zgadzam się z Tobą bo sam mam Hobby na Peitzu. (między innymi ośkę), ale zauważ tez, że na forum było juz kilka postów o tym jak siadło zawieszenie w Peitzu i jakie cyrki były żeby to naprawić i nie tracić kasy na nową oś i amortyzatory.

Zgodzisz się ze mną, że części do Peitza to teraz rarytas (wiem, byłem niedawno w Gliwicach i gadałem na ten temat z Emilem), a to co zauwazyłem to opisuję - przyczepa jednak sporo przysiadła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego

Jak to sprawdzić (jestem laik w tym temacie) ?

Ile tam miejsca powinno być ?

zgadzam się z Tobą bo sam mam Hobby na Peitzu. (między innymi ośkę), ale zauważ tez, że na forum było juz kilka postów o tym jak siadło zawieszenie w Peitzu i jakie cyrki były żeby to naprawić i nie tracić kasy na nową oś i amortyzatory.

Zgodzisz się ze mną, że części do Peitza to teraz rarytas (wiem, byłem niedawno w Gliwicach i gadałem na ten temat z Emilem), a to co zauwazyłem to opisuję - przyczepa jednak sporo przysiadła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche w tym temacie masz tutaj:

http://forum.karawaning.pl/topic/5412-uszkodzone-nadkole-hobby-400-1994-r/page__hl__hobby__st__30

ale najwazniejsze w zasadzie sa dwa zdjęcia: (California pisał na temat naprawy)

post-146087-imported-2b0559ff-bc84-486e-9b60-8fc108d62434_thumb.jpg

oraz

post-146087-imported-259acdac-1fbb-4c6d-8801-3556097cc50e_thumb.jpg

oraz dla porównania przykładowa wysokość w Hobby: (równiez po naprawie - post jacka D)

post-146044-imported-ebf41323-d13d-4893-9de4-9ab68beb8fa0_thumb.jpg

 

Dodam tylko, że w mojej 420-stce (91 rok) mam podobą wysokość.

 

Skoro jesteś z Sosnowca - zobacz ten link. W twoim budzecie może sa jeszcze jakies rezerwy :) i masz blisko żeby pooglądać.

http://moto.allegro.pl/adria-r-91-bardzo-ladna-duzy-przedsionek-4-osoby-i1795026221.html - trosze dołozysz i masz stabilizator i inne uciechy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.

Zgodzisz się ze mną, że części do Peitza to teraz rarytas

 

Jak najbardziej :ok: jest tak jak napisałeś.

I czasami bywa tak ,że handlarz kupi taką budkę z uszkodzoną osią za śmieszne pieniądze i zaadoptuje oś np. od przyczepy towarowej a tu koszty są o wiele wiele mniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I czasami bywa tak ,że handlarz kupi taką budkę z uszkodzoną osią za śmieszne pieniądze i zaadoptuje oś np. od przyczepy towarowej a tu koszty są o wiele wiele mniejsze.

 

hmm...o takich historiach nie słyszałem. Tutaj musiałby się wypowiedzieć Ariel lub Emil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie można np dopasować coś z alko ?

robią osie w różnych rozstawach, wyszło by pewnie nie wiele drożej jak reanimacja petz'a

Edytowane przez konrad_b (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm...o takich historiach nie słyszałem. Tutaj musiałby się wypowiedzieć Ariel lub Emil.

 

Sam miałem okazję widzieć na własne oczy taką przyczepę !! .Oprócz takich poprawek ,można też zobaczyć jak w niektórych przyczepach Hobby jest zamontowany zaczep AL-KO ,który orginalnie ma mocowanie na dwóch śrubach w poziomie a tam suwadło w UN jest fabrycznie przystosowane do montażu zaczepu na dwie śruby z tym ,że jedna jest w pionie a druga w poziomie. I jak widać do takiej przeróbki wystarczy tylko wiertarka..Takich i innych kwiatków jest pewnie wiecej .

Jak popatrzysz na allegro to też trafisz trzy letnią przyczepę za 1/3 ceny zarejestrowaną jako SAM.....

Więc przy kupnie przyczepy należy być bardzo czujnym i patrzeć na wszystko bo naprawdę bardzo łatwo jest paść ofiarą nieuczciwego handlarza ,który zazwyczaj pali głupa i nic nie wie albo wciska kit ,że tak już było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie można np dopasować coś z alko ?

robią osie w różnych rozstawach, wyszło by pewnie nie wiele drożej jak reanimacja petz'a

 

konrad_b , można tylko jest jedno ale , czy zaczep który jest ,będzie kompatybilny do tej jakby nie było innej hamowanej osi. A dokładnie czy skok suwadła ,który przez swój mechanizm napina nam linki hamulcowe będzie odpowiedni do osi AL-KO aby zapewnić nam odpowiednie działanie hamulcy .Wiem ,że jest regulacja linek ale czy będzie to działało tak jak należy. Zauważ ,że jak mamy np. oś Knott-a to mamy UN też Knotta ,jak oś AL-KO to też mamy urządzenie najazdowe AL-KO.

Jak się nie mylę , to podwozie BPW miało coś bardziej wspólnego z Knott-em.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna

Tylko że ja chcę na 4 osoby +łazienka (najlepiej brodzik) - mam dziecko 2,5 letnie więc brodzik by się przydał ( łazienka konieczna)

Troche w tym temacie masz tutaj:

http://forum.karawan...__hobby__st__30

ale najwazniejsze w zasadzie sa dwa zdjęcia: (California pisał na temat naprawy)

post-146087-imported-2b0559ff-bc84-486e-9b60-8fc108d62434_thumb.jpg

oraz

post-146087-imported-259acdac-1fbb-4c6d-8801-3556097cc50e_thumb.jpg

oraz dla porównania przykładowa wysokość w Hobby: (równiez po naprawie - post jacka D)

post-146044-imported-ebf41323-d13d-4893-9de4-9ab68beb8fa0_thumb.jpg

 

Dodam tylko, że w mojej 420-stce (91 rok) mam podobą wysokość.

 

Skoro jesteś z Sosnowca - zobacz ten link. W twoim budzecie może sa jeszcze jakies rezerwy :) i masz blisko żeby pooglądać.

http://moto.allegro....1795026221.html - trosze dołozysz i masz stabilizator i inne uciechy.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.