Skocz do zawartości

Motorynka Romet.


jacek l

Rekomendowane odpowiedzi

Mial kto taka motorynke?

 

Bo na rowerze sie mi znudzilo, a taka motorynka fajna rzecz jest i nieduza. :slina:

 

Juz wiem, ze robili dwa modele, pierwszy z rowerowym siodelkiem i zbiornikiem kulistym a nowszy ze zbiornikiem takim bardziej kanciastym. Oba mialy silniki Nowe Debe, czyli nasze polskie.

Ale sa tez takie motorynki o nazwie Stella, co to juz i liczniki i migacze mialy - to jaki tam silniczek byl? kto wie cos?

 

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie było siodełko rowerowe, lecz miało do takowego zbliżony kształt. Siedzisko to pochodziło od Rometa Kadeta. Było ono montowane tylko w pierwszym okresie produkcji. Potem już było to nowsze siedzisko i okrągły bak (wówczas chyba motorynka była najładniejsza) a potem pojawił się bak kanciasty.

 

A powiedz do czego ma służyć Ci motorynka?

Bo jeśli krótkie przebiegi, a nie masz potrzeby otaczania się kultowym zabytkiem, to może lepiej kupić tani nowy skuter. Cenowo wyjdzie podobnie (w motorynę jakieś pieniądze będzie trzeba wsadzić po zakupie) a nawet najtańsze nowe chińskie toczydełko będzie sprawniejsze niż 20 letnia motorynka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nawet najtańsze nowe chińskie toczydełko będzie sprawniejsze niż 20 letnia motorynka.

 

Tego to nie byłbym tak i pewny . Motorynka prosta i tania konstrukcja . Zero jakiś tam wariatorów , pasków , modułów i diabli wiedzą jeszcze czego . zapewniam że wiem o czym piszę . Stare nie zawsze jest be :]

post-1890-0-04015000-1313322242_thumb.jpg

post-1890-0-64972600-1313322606_thumb.jpg

Edytowane przez zundapp600 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bym chcial chinskie, tobym sie pytal o chinskie.

 

Pytam o motorynke marki Romet, to kultowa rzecz jest, zawsze chcialem miec...

Na Harleya mnie nie stac a kryzys wieku sredniego robi swoje, wiec bedzie on (ten kryzys) pokonany na motorynce i w orzeszku na glowie.

Moze byc wesolo...

 

Ale wiecie cos o tym silniku do Stelli czy nie, sie powaznie teraz pytam.

Zundapp, Ty cos wiesz chyba :piwko: , to jak wiesz to napisz wszystko co wiesz o tym pojezdzie.

 

J.

 

Bo conajmniej dwa sa potrzebne mi te motory, to moze jesden byc motorynka Pony, a drugi dla Joli to ta Stella by mogla byc, taka jest bardziej damska. Ale warunek jest taki, ze silniki polskie i najlepiej takie same jakby mialy, zebym nie musial do DWOCH ROZNYCH SERWISOW sprzetu na przeglady dostarczac hehe%281%29.gifhehe%281%29.gif

 

No i polskie ma byc, to bez dwoch zdan.

Edytowane przez jacek l (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, czy Ci z Harleyow beda mi odmachiwali na ulicy jak bedziemy RAZEM ze swiatel ruszali palac asfalt...:slina:hehe%281%29.gifhehe%281%29.gifhehe%281%29.gif, no chcialbym siebie dumnego wtedy zobaczyc..hehe%281%29.gif

Edytowane przez jacek l (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka jak ta bym chcial, piekna jest ... http://www.youtube.c...V_5R-fg_I4&NR=1

 

J.

 

Ta tez niczego sobie..

Edytowane przez jacek l (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek - kiedyś była fajny artykuł o motorynce na (tfu)onecie. poszukam.

 

Mój sąsiad zakupił synowi za ... 100zł. Cały dzień siedział i uruchomił. Niestety bez papierów.

Moje niezrealizowane marzenie z dzieciństwa...

 

Jest!

http://moto.onet.pl/1628038,1,motorynka-marzenie-wszystkich-dzieci-prl-u,artykul.html?node=19738

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje niezrealizowane marzenie z dzieciństwa...

 

Chyba każdy miał takie marzenia . Ale co się odwlecze to ...........

 

f20f45e2296ec5b7gen.jpg

 

Co do motorynki to niewiele wiem i nie wiem jaka wiedza jest potrzebna .

pamiętam jedno że jazda na tym jest wcale nie łatwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, dzieki za zainteresowanie, jest czas, motory sie w czasie zimy zakupi i wyszykuje. :slina:

 

ALE JAKI KASK?

 

No, ze orzeszek, to wiadomo, ale wybor strasznie duzy jest, szukac oryginalu? - strasznie ciezkie sa te stare, raczej nowoczesniejszy jakis, tylko problem, bo musi byc XL - jeden damski i jeden meski...

 

J.

 

A z tylu motorynki bedzie taki maszcik z lisia kita....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki sprzęt z 1990r i dopiero teraz dowiaduję się że jest kultowy. Jedynym problemem są części zamienne bo to co teraz sprzedają to jakaś chinszczyzna. Kupiłem jakiś czas temu przerywacz zapłonu który wystarczył na kilka kilometrów oraz cewkę zapłonową która nie mieściła się w magnecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motorynka ma coś z czopera - wysoka kierownica, odpowiedni gang silnika, jednoosobowe przeznaczenie (tył to prowizorka, którą w teorii można i w motorynce dać), spalanie podobne ;) Komary w zęby też da się złapać przy odrobinie szczęścia i wprawy :palacz:

 

 

 

Na stelli kiedyś robiłem kartę motorowerową. Sporo wygodniejsza od klasycznej. KOlega miał pony z kanapą od ogara. We 2 też dało się jechać. Ale raczej homologacji nie zmieniał ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.