Skocz do zawartości

piecyk przestał działac


siwiryn

Rekomendowane odpowiedzi

Nie jest to przypadkiem iskrownik gdzie masa idzie po obudowie piecyka skromny.gif tzn. piezozapalarka ma blaszkę która w momencie włożenia zapalarki w obudowę ma styk z obudową.

 

Tomii masz rację. Jest to iskrownik z jednym przewodem "+" a masa idzie przez blaszki iskrownika na obudowę. Żeby go sprawdzić wystarczy tak jak pisał poprzednik zbliżyć przewód plusowy do blaszki z masą i pstryknąć. Jeżeli przeskoczy iskra to iskrownik jest ok. Trzeba przy pstryknięciu uważać bo może lekko trzepnąć wysokie napięcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 52
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

witam, ta moja piezozapalarka ma tylko jedno wyjście i jeden kabelek do niej jest podłączony ,oba mają szybkozłączki czy jak to można nazwać(wsuwają się na siebie, ) może trzeba dodać masę ale wcześniej nie było nic zmieniane, tak jak na zdjęciu to wyglądało, piezozapalarka stuka ale tylko wtedy jak trzymam ją oburącz, pożyczyłem iskrownik od kolegi i też nie było iskry.Gdzie tą masę mam podłączyć i jak? pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Masę masz na obudowie iskrownika takie dwie blaszki, które po włożeniu iskrownika do obudowy piecyka przenoszą masę a następnie z obudowy na piecyk. Blaszkę zaznaczyłem strzałką.

 

post-1091-0-56308900-1313862175_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli sprawa wygląda dość prosto tylko dlaczego nagle przestał dawać iskrę? spróbuję tak zrobić ale przecież iskrownik był cały czas w obudowie, może coś zaśniedziało lub się poluzowało, w każdym razie jak nie będzie iskry to jeszcze spróbuję dołączyć do tych blaszek jakiś przewód i połączyć go z obudową pieca, gdzieś na dole pieca przypnę i w tedy masa już musi być skoro obudowa ma przekazywać masę na piec to nie będzie innej możliwości, dzięki za rady i poświęcony czas na rozwikłanie mojego problemu, jak sprawdzę tą wskazówkę to dam znać, pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź sprawdź sam iskrownik wyjęty z trumy czy daje iskrę waytogo.gif. Tzn odepnij go od przewodu i przyłóż do jakiejś blaszanej powierzchni w taki sposób żeby blaszka masy jej dotykała a blaszka w która wpinasz kabel miała 4-5mm odstęp. Naciskaj i zaobserwuj czy iskra skacze ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się,że iskrownik działa

 

Tak na wydaje mi się to raczej trudno gaz odpalić . Pisałem o sprawdzeniu iskrownika po Twojej pierwszej informacji o problemie .

A tak .........

Powstała oda do iskrownika nie wnosząca nic do sprawy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę,że kolega nerwowy jest i próbuje łapać za słowa, proszę o wklejenie całego cytatu a nie tyko sześciu wyrazów. Jak byś przeczytał dalej to doczytał byś się,że iskiernik po trzymaniu oburącz daje iskrę, natomiast nie wiem jak sie zachowuje przy osadzeniu w obudowie trumy, tak jak pisałem może nie trzymają dobrze styki ,które przekazują masę na obudowę. pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem nerwowy .......

ale skoro prosisz o pomoc to daj sobie pomóc . To że iskrownik wytwarza jakiś tam ładunek - odczuwalny dla ciała ludzkiego , wcale nie oznacza że jest zdolny do wytworzenia ładunku który jest w stanie spowodować przeskok iskry pomiędzy elektrodami . To jest kilka milimetrów . Tak jest u mnie . I naprawdę nie wiem dlaczego po tylu postach dalej nie wiadomo czy niesprawny jest iskrownik czy jego instalacja . Tak naprawdę jak już pisałem to pięć minut roboty . Wiem że nie każdy posiada jakieś tam zdolności manualne lecz wskazówek do wykonania napisano już naprawdę dużo .

 

Pozdrawiam - nie nerwowo i powodzenia w naprawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam , iskiernik działa iskra przeskakuje. Jest tylko mały problem bo wystaje z dołu mały bolec i to chyba on jest masą, jak przytykam tym małym bolcem do piecyka i zbliżam końcówkę na piecyk iskra przeskakuje.Może zawinąć jakiś kawałek kabla na ten bolec i połączyć z piecykiem lub obudową?Na trzecim zdjęciu jest pokazany srebrny przełącznik ale on podczas wciśnięcia iskrownika zmienia swoją pozycję więc nie ma możliwości połączenia go z obudową.Innej masy nie można podłączyć bo iskiernik jest dookoła w plastikowej obudowie.

post-5082-0-72577500-1314020893_thumb.jpg

post-5082-0-92388700-1314020909_thumb.jpg

post-5082-0-20292700-1314020929_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nareszcie temat ruszył . ten mały bolec to masa . Odkręć od dołu iskrownika nakrętkę i podłuż kawałek przewodu . wyprowadź środkiem i nakręć nakrętkę Drugi koniec do obudowy pieca . No i jazda . Na pewno piec odpali . Taka troszeczkę prowizorka , ale powinno działać . W oryginale ten jak to określiłeś bolec dotykać powinien do obudowy . Zrób na przewodzie będzie pewniej . Ta Twoja truma to chyba bardzo wiekowa jest ..........

Edytowane przez zundapp600 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rok prod.1985 więc kilka latek już stuknęło ale ważne aby zapaliła, w tym tygodniu postaram się podjechać do przyczepki i spróbować podłączyć jak mówisz, jak wytestuję to dam znać czy działa.Zastanawia mnie jak ten bolec ma dotykać obudowy jak jest taki króciutki? dzięki za rady . pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.