Skocz do zawartości

DMC przyczepy


-jano-

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie troszku nie typowe mam na uwadze przyczepkę http://moto.allegro.pl/przyczepa-lmc390p-super-full-4-os-lazienka-lekka-i1761028721.html .Dzwoniłem i dowiedziałem się że masa własna przyczepy jest taka sama jak dmc . Czy to w ogóle możliwe, i ogólnie prosiłbym o opinie. Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszukaj bo temat wałkowany

w skrócie, zdarza się w niektórych WK taki kwiatek

jednak prawidłowo powinno być MW = x, ładowność = y, DMC = x + y

 

sprawdź czy te masy są jakoś sensownie wpisane, tzn ile ma DMC ?

(porównaj do innych)

Edytowane przez konrad_b (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie troszku nie typowe mam na uwadze przyczepkę http://moto.allegro....1761028721.html .Dzwoniłem i dowiedziałem się że masa własna przyczepy jest taka sama jak dmc . Czy to w ogóle możliwe, i ogólnie prosiłbym o opinie. Z góry dzięki.

 

Człowieka(sprzedawce) który pisze , że można ja Ciągnąc każdym pojazdem na kat."B" uznaje za niedorozwiniętego.

Jedna minuta czytania lub googlowania i wszystko staje się jasne...

 

Pozdro.

Edytowane przez Przemo.D (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) można ja Ciągnąc każdym pojazdem na kat."B"(...)

 

Taaaa, nawet Fiatem CC 0,9 można targać 7metrową lochę, byleby DMC 3,5t nie przekroczyć. A gdzie prawidła, prawo i rozsądek? Zauważyłeś że jest to zdanie tak samo obowiązkowe w każdym prymitywnym ogłoszeniu mikro inteligentnych sprzedawców, tak jak w innych ogłoszeniach auto "bezwypadkowe"... ? Oczywiście w RP bezwypadkowe bo jak w D lub NL były z drzewa zdjęte to nie ma znaczenia, ważne że w RP wypadku nie miały.

Edytowane przez Wojtek Chrysler (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie może być tak że DMC jest równe MW. :czerwona: Często się zdarza że ludzie zaniżają DMC kosztem ładowności własnie po to żeby łatwiej sprzedać "bo ta przyczepka nadaje się do każdego auta. nawet mały samochód sobie z nią poradzi". Sam miałem taki przypadek, naciągnięty w ten sposób był właściciel przyczepki od którego ja kupiłem budkę. Problem powstał kiedy wniosek o rejestracje trafił do Poznańskiego WK. Problem był i to nie mały...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oni potrafią odnaleźć problem w pojazdach które kilkanaście lat jeżdzą po Polskich drochach tylko nie na PO blachach... nie miałem jeszcze pojazdu co bym nie podchodził conajmniej 3 razy do Poznańskiego WK :czerwona:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie może być tak że DMC jest równe MW. :czerwona: Często się zdarza że ludzie zaniżają DMC kosztem ładowności własnie po to żeby łatwiej sprzedać "bo ta przyczepka nadaje się do każdego auta. nawet mały samochód sobie z nią poradzi". Sam miałem taki przypadek, naciągnięty w ten sposób był właściciel przyczepki od którego ja kupiłem budkę. Problem powstał kiedy wniosek o rejestracje trafił do Poznańskiego WK. Problem był i to nie mały...

 

Kolego poczytaj może np ten post http://forum.karawaning.pl/topic/7871-pytanie-o-mw-i-dmc/page__view__findpost__p__200543

zanim tak jednoznacznie zawyrokujesz i zarzucisz ludziom oszustwo

Kolega eddie65 pisał jak to wygląda u nich w WK ...

 

więc DMC=MW nie jest niczym nadzwyczajnym, a czy prawidłowym ... to już inna historia

IMO ważne żeby sprawdzić czy DMC zgadza się z tabliczką, ew z innymi takimi modelami ...

 

Ty piszesz o sytuacji gdy rzeczywista masa własna = DMC z DR (bez ładowności), widziałem już takie budki

wtedy faktycznie jest problem, bo przy ważeniu wyjdą kwiatki

 

ale w sytuacji gdy np MW wynosi 900kg, a w papierach jest MW=DMC=np 1200kg, jest problem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra ale jak przeglądam ogłoszenia niewiadówek to tam co inne ogłoszenie to inna masa własnia i DMC a w katalogach też co innego, więc od czego to zależy, czy jest to dlatego że ktoś sobie tą przyczepkę przerabiał i potem badania robił? Wybierając przyczepke muszę patrzeć na to co mam wbite w DR w poz O1 lub O2 i DMC przyczepy nie może przekroczyć tych wartości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra ale jak przeglądam ogłoszenia niewiadówek to tam co inne ogłoszenie to inna masa własnia i DMC a w katalogach też co innego, więc od czego to zależy, czy jest to dlatego że ktoś sobie tą przyczepkę przerabiał i potem badania robił? Wybierając przyczepke muszę patrzeć na to co mam wbite w DR w poz O1 lub O2 i DMC przyczepy nie może przekroczyć tych wartości?

 

bo niewiadówki to inna kwestia, raz że były różne modele, dużo sam'ów, rejestrowane za komuny - co się wpisało to przeszło itd, stąd bajzel

po pierwsze sprawdź co jest na tabliczce, czy się zgadza z DR, bo jeśli są różnice to w razie kontroli mogą być problemy

gdy nie ma tabliczki, to tylko "logika" ... niewiadka może mieć MW od 320kg ? ... do ponad 600kg, dochodzi ładowność ok 100-200kg

czasem masa jest zaniżana, np modele n132 w większości są jako lekkie do 750kg, a fabrycznie były na 780kg :bzik:

tu masz sporo danych http://www.fanklub-n...instrukcje.html

 

w DR auta masz wbite masy z hamulcem i bez hamulca, jeśli kupujesz budkę bez hamulca to patrzysz na O2 (masa bez hamulca), jak z hamulcem to O1

 

w temacie swobodnej twórczości

http://moto.allegro....1756502332.html

nie jest to model 132, to po pierwsze

a po drugie

- masa własna: 650

- dop. ładowność: 150

- dop. masa całkowita: 800

to jakiś kosmos :niewiem:

18606840.jpg

pewnie przez tą ramę z ceownika :bzik:

 

teraz pytanie, które auto ma DMC przyczepy bez hamulca 800kg ?

Edytowane przez konrad_b (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.