Skocz do zawartości

Hamulec ręczny w budce,


Spablo1

Rekomendowane odpowiedzi

Nie próbowałem jej hamować podczas toczenia. Nie wiem czy mam hamulec z siłownikiem niewiem.gif. Generalnie na zaczepie bardzo ładnie hamuje, żadnego szarpania, blokowania kół. Zastanawiam się tylko czy powinno być tyle "luzu" na ręcznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Jeżeli założysz osłonę na zaczep, (to taki plastik nakładany żeby po zaczepienie lało) to jest tam miejsce na rączkę hamulca. Osłona jest skonstruowana tak, że hamulec ma być zaciągnięty. Zawsze zaciągam hamulec na maksa. Koła to główna podpora a nóżki to tylko stabilizacja, żeby się nie gibała. Pana poszczułbym psem!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie próbowałem jej hamować podczas toczenia. Nie wiem czy mam hamulec z siłownikiem :niewiem:. Generalnie na zaczepie bardzo ładnie hamuje, żadnego szarpania, blokowania kół. Zastanawiam się tylko czy powinno być tyle "luzu" na ręcznym.

 

u mnie normalnie też dochodzi gdzieś do 45'

ale jak się odpieła to rączka stanęła prawie pionowo ... nawet nie sądziłem że tak może hehe%281%29.gif

 

ale ile to zębów :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli, jeśli dobrze rozumiem, hamulec powinien być podciągnięty tak, aby hamował przy ok.45st. Dobrze rozumiem??

 

Zależy od konstrukcji hamulca. Generalnie na logikę.

 

 

Musisz mieć wystarczający luz na rączce, żeby nie niszczyć okładziń i musisz móc

 

zaciągnąć go na maxa do zablokowania kół. I tyle. :hej:

 

Ja mam ze sprężyną i po zaciągnięciu na maxa ( ok. 35-40 st. ) mogę i tak dalej zaciągać bo tylko ściskam sprężynę.

 

post-5494-0-95172700-1319741852_thumb.jpg

 

 

Te z siłownikiem faktycznie stają do pionu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest tak że na normalnych równych terenach przy 45* trzyma ręczny i budka stoi :ok: Ale jak by z górki było lub ja mocno pchać to hamulec a raczej siłownik dociaga hamulec aż do całkowitekj blokady kół przy niecałych 90* :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie normalnie też dochodzi gdzieś do 45'

ale jak się odpieła to rączka stanęła prawie pionowo ... nawet nie sądziłem że tak może hehe%281%29.gif

 

ale ile to zębów :niewiem:

 

 

wypięła ci się przyczepa podczas jazdy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wypięła ci się przyczepa podczas jazdy??

 

ano :mlot:

 

na szczęście przy prędkości 20km/h i na bocznej drodze ... ale przetestowałem jak działa hamulec w takiej sytuacji :ok:

na drodze pozostały metrowe ślady hamowania obu kół przyczepy :-]

 

zero strat :ok:

Edytowane przez konrad_b (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ano :mlot:

 

na szczęście przy prędkości 20km/h i na bocznej drodze ... ale przetestowałem jak działa hamulec w takiej sytuacji :ok:

na drodze pozostały metrowe ślady hamowania obu kół przyczepy :-]

 

zero strat :ok:

 

o tyle dobrze.... ale w gaciach pewnie pełno.... :)

 

i jest o czym wnukom opowiadać :jump:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o tyle dobrze.... ale w gaciach pewnie pełno.... :)

 

i jest o czym wnukom opowiadać :jump:

 

hehe%281%29.gif

powiem Ci że nawet się nie wystraszyłem, zanim zajarzyłem co się stało to już emocje opadły :bzik:

dziwne uczucie jak jedziesz a nagle budka zostaje w tyle :lol:

 

w każdym razie potwierdziło się przysłowie że jak się człowiek spieszy ...

spieszyłem się na SKP przed zamknięciem i jestem pewien że zapiałem "jak zawsze", zacisnąłem stabilizator ...

i do dziś nie wiem co się stało, chyba kula nie wskoczyła, a tylko oparło się ... ale że nie zauważyłem że rączka nie wskoczyła :niewiem:

 

plus jest taki że dziś dokładnie sprawdzam zaczep :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli, jeśli dobrze rozumiem, hamulec powinien być podciągnięty tak, aby hamował przy ok.45st. Dobrze rozumiem??

 

Z instrukcji regulacji hamulców pamiętam:

hamulce ze sprężyną - dźwignia zaciągnięta do oporu powinna być 90st.względem ramy

hamulce z siłownikiem- siłownik ma być 90 st.względem ramy

I pamiętajcie o regulowaniu odstępu szczęk od bębnów(podstawowa sprawa)

AL-KO Technika pojazdowa - Handel i Serwis

Edytowane przez blaszka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z instrukcji regulacji hamulców pamiętam:

hamulce ze sprężyną - dźwignia zaciągnięta do oporu powinna być 90st.względem ramy

 

 

Coś mi te 90 st. nie pasuje. U mnie to by dawało ze 30 st. luzu :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To są wszystko systemy ze wspomaganiem ja mam bez !

Załączyłem fotkę w 20 poście. Sprężyna jest w tej tulei. Gdybym chciał mieć rączkę hamulca

w pionie nie mógłbym go porządnie zaciągnąć :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w przypadku ręcznego ze sprężyna (foto post #20) zaciagać trzeba aż zdusi sie troche sprężyna Wtedy jest pewność że hamulec działa z całą swoją siłą Tak przynajmniej pamietam jak interesowałem sie tematem gdy miałem ten tym hamulca :-] Teraz mam z siłownikiem i jest to inna zasada działania calego ukladu W razie potrzeby owy siłownik dociąga dzwignie aż do maksa i zblokowania kół :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.