Skocz do zawartości

Bardzo prosze Specjalistów o pomoc przy kupnie przyczepy


langi_88

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Kolegów!

Jestem nowy, zaczynam swoją przygodę z jazdą z przyczepą, wcześniej jeździłem na Europę swoim Audi, jak kupie przyczepę to będę jeździł dalej na zachód.

Więc posiadam samochód Audi 80 B4 z 1992r., 90 KM sprawny jak najbardziej, dbany. W dowodzie pod pozycją O.1 mam podane maksymalną masę całkowitą przyczepy z hamulcem 1150kg.

Moje pytanie jest związane z kupnem przyczepy: jaką przyczepę polecacie do tych parametrów? Oczywiście żeby to w miarę dobrze jechało przy tych 90 KM, planuję wyjazdy Norwegia, Francja, itp.

Pozdrawiam i dziękuje za pomoc przy doborze przyczepy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadbana przyczepa o DMC nie większym niż 1150 kg była by w sam raz skromny.gif.

 

Kolego poczytaj troszkę forum. Tu na prawdę sporo rzeczy już było omówionych waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadbana przyczepa o DMC nie większym niż 1150 kg była by w sam raz skromny.gif.

 

Kolego poczytaj troszkę forum. Tu na prawdę sporo rzeczy już było omówionych waytogo.gif

 

Dziękuję, napewno poczytam forum, czy napewno moge kupic przyczepę o DMC nie większym niż 1150kg i będzie to względnie jechało?

Możecie mi koledzy wskazac jakieś dobre przyczepki do mojego samochodu??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz Kolego coś więcej napisać czego oczekujesz od przyczepy i gdzie chcesz z nią jeździć i z kim (liczba osóB). :banan:

 

Wiec dwie osoby dorosłe, co do tego co oczekuje od przyczepy to żeby w miarę i spokojnie jeździc i nie przeciązac autka:) Oczywiście kuchnia, sypialka, nie wiem czy to tej masy kibelek będzie dobrym rozwiązaniem.

Gdzie będe jeździł? Glownie Francja, jest piękna i zawsze mi sie marzyły pobyty na kempingach tam:) Ale i oczywiście inne kraje, chciałbym pokazac narzeczonej jaka jest piękna Norwegia i Szwecja:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KIbelek jest zawsze dobrym rozwiązaniem.

 

Na dwie osoby może być mniejsza przyczepa. A jeździłeś Kolego już z cepą na haku. Warto spróbować nim się kupi swoją.

 

Miło by było wiedzieć do którego komisu Kolegę podesłać ale lokalizacji nie znamy. :oslabiony:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolegów!

Jestem nowy, zaczynam swoją przygodę z jazdą z przyczepą, wcześniej jeździłem na Europę swoim Audi, jak kupie przyczepę to będę jeździł dalej na zachód.

Więc posiadam samochód Audi 80 B4 z 1992r., 90 KM sprawny jak najbardziej, dbany. W dowodzie pod pozycją O.1 mam podane maksymalną masę całkowitą przyczepy z hamulcem 1150kg.

Moje pytanie jest związane z kupnem przyczepy: jaką przyczepę polecacie do tych parametrów? Oczywiście żeby to w miarę dobrze jechało przy tych 90 KM, planuję wyjazdy Norwegia, Francja, itp.

Pozdrawiam i dziękuje za pomoc przy doborze przyczepy.

 

Tak daleko chcesz jeździć autem prawie 20-to letnim z silnikiem 1.8 prawdopodobnie bo 90km to 1.8 benzyna pewnie z gazem ?

Powiem Ci , że odważny człowiek jesteś;)

mam nadzieje , że wykupujesz dobre ubezpieczenie na taki wyjazd jak Francja.

Przyczepkę do tego bardzo trwałego ( wręcz niezniszczalnego 1.8) tak jak koledzy pisza jak najmniejszą bo te 90km to on miał z 15 lat temu... a spełniającą Twoje wymagania.Poszukaj Polskiej N126N , były i modele z kibelkiem.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Przemo.D (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak daleko chcesz jeździć autem prawie 20-to letnim z silnikiem 1.8 prawdopodobnie bo 90km to 1.8 benzyna pewnie z gazem ?

Powiem Ci , że odważny człowiek jesteś;)

mam nadzieje , że wykupujesz dobre ubezpieczenie na taki wyjazd jak Francja.

Przyczepkę do tego bardzo trwałego ( wręcz niezniszczalnego 1.8) tak jak koledzy pisza jak najmniejszą bo te 90km to on miał z 15 lat temu... a spełniającą Twoje wymagania.Poszukaj Polskiej N126N , były i modele z kibelkiem.

 

Pozdrawiam

 

 

 

Już wyjaśniam Kolego bo nie do końca opisałem swój samochód i dlatego masz prawo mieć takie wnioski:)

To jest Audi 80 B4 z silnikiem 2.0 benzyna+LPG bo kapitalnym remoncie silnika (jestem fanem tego modelu), bardzo dobrze utrzymana, serwisowana, przejechałem juz troszkę Europy tym samochodem i wiem czym jeżdżę i nie wymienię go na nic innego:)

Wiem że sobie na pewno z jakąś przyczepą będzie dobrze radził tylko nie wiem jeszcze z jaką:)

Na przyczepę przeznaczę góra 7 tys.

Co do lokalizacji jestem z Gdańska:)

P;ozdrawiam i czekam

Edytowane przez langi_88 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Tak daleko chcesz jeździć autem prawie 20-to letnim z silnikiem 1.8 prawdopodobnie bo 90km to 1.8 benzyna pewnie z gazem ?

Powiem Ci , że odważny człowiek jesteś;)"

Jeżeli autko zadbane to spokojnie da radę. Audi to popularny samochód, każdy warsztat go ogarnia a części są łatwo dostępne. W zeszłym roku Imprezą MY93 (pojemność 1,6 90KM) objechałem Chorwację i spisała się dzielnie :drive:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez tak mysle Koledzy ze moge smigac z przyczepa swoja Audiczka, co do tego czy bede umiał jezdzic to jestem zawodowym Kierowca z prawem Jazdy CE wiec nie bedzie problemow. Prosze doradzcie mi przyczepe, podzielcie sie doswiadczeniami i gdzie szukac. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może coś takiego http://stamserwis.pl/%5B49%5D.htm ? Klasyczna linia pasowała by do audi. Z tego co pamiętam to jeden z forumowych kolegów ją oglądał i zakwalifikował jako warta zainteresowania robił tez jej dokładniejsze fotki. Na moje oko wymagała by w najbliższym czasie wymiany uszczelek okiennych. Resztę kasy można zainwestować w niezbędne gadżety i dopieszczenie przyczepki.

 

 

Tu są te fotki :

http://forum.karawaning.pl/topic/7252-przyczepka-do-5-tys-zl/page__st__15

Edytowane przez blacktag (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może coś takiego http://stamserwis.pl/%5B49%5D.htm ? Klasyczna linia pasowała by do audi. Z tego co pamiętam to jeden z forumowych kolegów ją oglądał i zakwalifikował jako warta zainteresowania robił tez jej dokładniejsze fotki. Na moje oko wymagała by w najbliższym czasie wymiany uszczelek okiennych. Resztę kasy można zainwestować w niezbędne gadżety i dopieszczenie przyczepki.

 

 

Tu są te fotki :

http://forum.karawan...zl/page__st__15

 

 

 

Fajna przyczepka i do tego masa własna:639kg, całkowita 890 kg, czyli powinno byc ok jesli chodzi o uciąg w mojej audiczce:)

Znacie jeszcze jakies serwisy w Polsce gdzie mozna pooglądac przyczepy do 7tys., sprowadzane??

Oczywiście czekam jeszcze na jakies inne propozycję przyczep.

Na co radzicie mi zwrócic uwagę przy kupnie przyczepy na takie wypady jak Francja?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.