Skocz do zawartości

Jaka przyczepka do Astry 2,0 DTL 82 KM?


Gregorov

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Proszę kolegów o pomoc w wybraniu przyczepki.

Jako holownik mam Astrę 2,0 DTL z silnikiem 82KM w dieslu, moment obrotowy 185Nm. W dowodzie rejestracyjnym DMC 1200kg. Czy pociągnę przyczepkę o DMC 1000kg ?

Czy nie jest tutaj bardziej istotna masa własna przyczepki niż DMC? Czym się bardziej kierować przy wyborze?

Dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) Czym się bardziej kierować przy wyborze?

(...)

 

Stanem technicznym i suchością p-py. Niestety to jest pierwszy i najważniejszy czynnik decydujący o kupnie p-py. Łatwiej jest zmienić i dopasować holownik niż trafić szczerze opisaną p-pę.

Z takim silniczkiem, powinieneś dążyć do jak najmniejszego obciążenia za hakiem. Rzetelniej jest brać pod uwagę MW p-py i zliczać jej załadunek.

Ja mimo silnego konia, zawsze odciążam p-pę ile się da i ładuję go holownika. W Asterce będzie z tym trochę kłopotu, ale ja tylko przedstawiłem Ci swoją ideę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stanem technicznym i suchością p-py.

 

Chodziło mi czy DMC czy MW. Stanem technicznym oczywiście też ale to będę się martwił jak już będę wiedział jaką przyczepkę mogę pociągnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gregorov - ja mam asterkę 2.0 DTI 101 konną i na haku hobby 1000kg. Jak napisał Wojtek - ładuję kombiaka na maxa, jeśli chodzi o wygodę jazdy - więcej przy mojej mocy to już będzie udręka. Na płaskim potrafi polecieć i 100km/h ale pod górkę redukcja biegów niestety wskazana. Zgadzam sięz przedmówcami że 1000kg to max, ale nie spodziewaj się rewelacji podczas prowadzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swego czasu ciągałem Knausa DMC=900kg dieslem 90KM i 176Nm. Przyjemności zero, klimy nie mogłem włączyć bo zwalniała, pod górkę masakra.

Do Zadaru w CRO na dwa noclegi :czerwona:

 

Szukałbym przyczepy "lekkiej" kempingowej.

 

Nauczony doświadczeniem polecam przed kupnem wjechać na wagę, bo to ze na papierze jest 700kg nie znaczy, że tak jest w rzeczywistości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gregorov - ja mam asterkę 2.0 DTI 101 konną i na haku hobby 1000kg. Jak napisał Wojtek - ładuję kombiaka na maxa, jeśli chodzi o wygodę jazdy - więcej przy mojej mocy to już będzie udręka. Na płaskim potrafi polecieć i 100km/h ale pod górkę redukcja biegów niestety wskazana. Zgadzam sięz przedmówcami że 1000kg to max, ale nie spodziewaj się rewelacji podczas prowadzenia.

To jednak 20KM więcej. Zastanawiam się czy w moim wypadku nie szukać jednak mniejszej niż 1000kg. Też mam tą Astrę w kombiku ale czy nie jest tak że niezależnie czy załadujemy bagażnik czy przyczepkę to i tak silnik te same kg musi pociągnąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) niezależnie czy załadujemy bagażnik czy przyczepkę to i tak silnik te same kg musi pociągnąć?

 

Ale tu nie chodzi o obciążenie i zdolność silnika, tylko o uwarunkowania i zachowania fizyczne zestawu. To bardzo, bardzo istotne. Paniatno?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie to są tylko suche dane to tak jak wirtualny alkomat, wpisujesz ile wypiłeś a on oblicza Ci promile.

Tu trzeba podejść z rozsądkiem i popytać innych, ja już zarżnąłem tak jedno auto bo nie posłuchałem :sciana:

 

rozsądek jest najważniejszy! choć myślę, że obliczenia tego typu są bardziej dokładne niż wirtualnego alkomatu... próbowałeś kiedyś badać się wirtualnym w trakcie spożywania ;)

w wielu wypadkach pewnie wygląda to tak.

 

Krzysiu daj alkomat ---- co?

no komputer-----co?

nic, jest jeszcze piwo!???----:)

 

a tak swoją drogą, jakie auto i jaką przyczepką?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) 1000kg to max, nie ma co szaleć.

Pozdrawiam :banan:

 

 

Napewno więcej jak 1000kg DMC nie podepnę. Jednak zastanawiam się czy aby te 1000kg nie jest za dużo?

Myślałem o przyczepce w stylu Hobby 430 Classic tak żeby była 2+2+łazienka. One mają właśnie DMC około 1000. Wolałbym lżejszą ale chyba w takim układzie nie znajdęsad.gif. W przyszłym roku mam w planach ją pociągnąć do CRO więc te 1000 DMC to chyba jeszcze za ciężka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.