Skocz do zawartości

Klima tyzacja montaż u Kluchów


Rekomendowane odpowiedzi

Czy warto założyc klime do używanej przyczepy.(mowa o profesjonalnym klimatorze na dach) Czy jest to dużo przerabiania jakie to są koszty jak bym chciał oddac w fachowe ręce,czy lepiej szukac przyczepy już z klimą . chociaż na naszym rynku jest ich mało .Aktualnie posiadam klimatyzator przenośny prawie nowy którego nie używam.Może ktoś zakładał profesjonalny lub taki przenośny,prosze o podpowiedż

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 31
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ponieważ wcześniej się mądrzyłem, że ja bym klimke założył inaczej, wrzucam temat w moim wykonaniu. :thank:

 

Niestety na 100% był bardziej pracochłonny niż ten powyżej. Jedyny plus to koszt urządzenia kupionego okazyjnie na alledrogo.

 

Na początku wyglądało tak:

post-2103-0-17030200-1314644307_thumb.jpg

 

Po kilku minutach zostalo z tego tyle:

post-2103-0-42545500-1314644379_thumb.jpg

 

Później zanurzyłem się w temacie na dobrych kilkanaście godzin... Rozmontowałem to cudo na dwie części: skraplającą i chłodzącą(odparowującą):palacz:

Popatrzyłem na "agregat skraplający" i stwierdziłem "w jednym kawałku to on do schowka nie wlezie" :klnie: i zacząłem dalszy demontaż:

post-2103-0-56151800-1314644610_thumb.jpg

post-2103-0-05209300-1314644728_thumb.jpg

post-2103-0-66704900-1314644781_thumb.jpg

 

W tzw. międzyczasie wygryzłem otworek w bakiście i prowizorycznie przymierzyłem jednostkę wewnętrzną. Wyciąłem przejscie podłogowe, przelutowałem podejscie do parownika, podłączyłem skroplinkę żeby waliła prosto pod budkę a wyglądało to tak:

 

post-2103-0-11596300-1314644937_thumb.jpg

 

Połączyłem instalacje, wykonałem próbe szczelności, osuszyłem układ i nabiłem czynnik. Pozostały do wykonania tylko kosmetyczne sprawy.

Następnym posunięciem było przypasowanie panelu frontowego, wraz ze sterowaniem. Pozbyłem się jedynie czujnika położenia pojemnika skroplin. Panel wygląda tak: :serducha:

 

post-2103-0-52812900-1314645126_thumb.jpg

Pozostało zamontować reszte obudowy, i przymocować urządzenia do podłoża. Pod koniec prac mój twór wyglądał zadowalająco...

 

post-2103-0-73662000-1314645378_thumb.jpg

post-2103-0-06658100-1314645434_thumb.jpg

 

Prawda? :swiety:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mądrze piszesz, że nic nie wiem. Część skraplającą też założyłeś ?

Na zdjęciu wygłąda jak byś miał tylko połowę klimatyzatora.

Ty nabiłeś czynnik a ja gdzie mogę go nabić.:niewiem:

 

Gybyś mógł trochę więcej detali.....:bzik:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego nie wiedziałem, Ale i tak jestem ciekawy...jeśli wolno.

Ja władowałem cały klimatyzator do środka,

a w tym roku rodzina męczy o kupę złomu,

że w deszczowe dni miejsce zajmuje.

Zapomnieli jak było w zeszłym roku kiedy na dworze 30 stopni,

a w przyczepie 25.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko :ok: już Ci wyjaśniam.

 

Każdy klimatyzator składa się z dwóch części, skraplającej czynnik (agregat skraplający najczęściej zwany jednostką zewnętrzną) i parownika (jednostka wewnętrzna. W przypadku przenośnego klimatyzatora obie te części są zintegrowane a elastyczny kanał odprowadzający ciepło pozwala na to żeby wszystko stało wewnątrz pomieszczenia.

Ja mój klimatyzator rozmontowalem niemal na czynniki pierwsze, rozdzieliłem na zew i wew, połączyłem instalacją miedzianą.

Jednak żeby wykonać taki myk trzeba mieć troche sprzętu do obsługi klimy, niestety żeby rozdzielić części musiałem rozszczelnić instalacje freonową. Stąd ponowne nabicie czynnika. Dla mnie to nie jest problem bo mam czym osuszyć układ (vacupompa) i mam listwe przyłączeniową do kontroli ciśnień (manometry) nie mówiąc już o dostępie do czynnika chłodniczego.

 

Gdybym mógł jakoś jeszcze pomóc to śmiało pytaj.

Celowo tak nakombinowałem żeby klimatyzator nie stał w budce bo po 1 niezbyt to wygląda z tą rurą :krzykacz: a po 2 zabiera strasznie dużo miejsca.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W bakiście mam część która już bezpośrednio obrabia powietrze, pobiera powietrze z przyczepy, schładza je i wdmuchuje ponownie do wnętrza.

W środku mam tylko, wentylator, wymiennik(parownik), tace skroplin, troche automatyki, panel frontowy i obudowe.

 

Reszta ustrojstwa wylądowała w przednim schowku, tam pracuje sprężarka i tam oddawane jest ciepło z wnętrza mojej przyczepy.

Jakby Ci to wytłumaczyć, przerobiłem przenośny klimatyzator na klimatyzator typu Split, czyli taka sama zasada działania jak w biurach i mieszkaniach.

 

Obejrzyj jeszcze raz dokładnie moje zdjęcia(są słabe bo komórką) ale teraz powinno się wszystko wyjaśnić.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://forum.karawaning.pl/topic/6450-nareszcie-dethleffs-camper-510/#

Ja kupiłem p-pe z takim rozwiązaniem i wydaje mi się bardzo rozsądne działa świetne a kompletne urządzenie widziałem w Castoramie za nie cale 500 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak takie klimatyzatory "domowe" znoszą wpływ warunków atmosferycznych?

 

Nic im sie w zimie nie stanie?

 

 

Technologicznie nie wiele się różnią od zwykłych klimatyzatorów.

Myślę ze nic mu nie bedzie. Nigdzie nie podają że trzeba taki klimatyzator sezonować w pomieszczeniu o stałej temp przez cały rok. :dzieki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.