Skocz do zawartości

Skradziona przyczepa QEK Junior


kapsel

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie się dowiedziałem, że mój QEK został skradziony.

Przyczepa została skradziona z działki w okolicach Zduńskiej Woli - Świerzyny, pomiędzy 12.06.2011 a 18.06.2011.

Numer ramy: 2253842

Rok produkcji przyczepy: 1984 (hamulec hydrauliczny)

Numer rejestracyjny: EL 744FY - tablica była zdjęta

 

Cechy charakterystyczne:

- zdjęte wszystkie podpory, wszystkie były zostawione w przyczepie gotowe do założenia. Rama w miejscu mocowania przedniej lewej podpory jest pogięta, także jej zamocowanie bez wyprostowania ramy jest niemożliwe.

- brak podświetlenia tablicy rejestracyjnej

- na okna jako zasłony zostały założone zielone rolety

- świeżo polakierowany zaczep na hak

- wypolerowany prawy bok przyczepy, reszta brudna i matowa

- brak koła manewrowego

- podwójne lampy z tyłu (oryginalne i jakieś dodatkowe)

 

Link do ostatnich fotek:

https://picasaweb.go...gCKGKot-ijryfHg

 

Zwracam się z ogromną prośbą, jakby ktoś coś wiedział, to proszę o kontakt.

Mój numer telefonu: 692 772 298

post-7276-0-45848100-1308513817_thumb.jpg

Edytowane przez kapsel (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście - nie zazdroszczę, wręcz współczuję, ale zastanawiam się (pisałem już w powitaniach) o co Ci chodzi, skoro piszesz o tej samej porze, że ukradli Ci przyczepkę a jednocześnie się z nami witasz i przedstawiasz jako posiadacz tejże budki :niewiem: . Trochę bez sensu ....

 

Budka jest charakterystyczna, więc rozglądać się będę również...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli stała sama w takim lesie to pewnie quadem ja odholowali, albo dla zabawy albo pójdzie na cześci lub stróżówkę.

Masz pecha.

Chyba zrobie w przyczepie to co w samochodzie koszt niewielki a każda zmiana położenia to SMS do mnie , wtedy szybko :drive::klnie::boks::zlo::miga:

Edytowane przez piotrekbb (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to zbieg okoliczności, ale koniecznie napiszę.

Wczoraj wracając z weekendu ze swoją budką, tuż przed moim skrętem w prawo , przy wytracaniu prędkości wyprzedziły mnie 2 zestawy auto + budka. Notabene , obydwie to były właśnie takie jak Twoja, identyczne i obydwie na niemieckich numerach. Nie wiedziałem co to za p-py. Skomentowałem do ukochanej " ale ładne staruszki..." bo były takie... czyste , a charakterystyczne przetłoczenia dowodzą że były to takie jak Twoja. Nie Pamiętam pierwszego holownika, ale drugim na pewno był zielony VW T4 . Jechali w/g mnie przesadnie za szybko, ja zwalniałem przed skrętem a oni na podwójnej ciągłej mnie wyprzedzali , nie sądzę że kierowcami byli Niemcy bo wiem doskonale jak oni zachowują się na drodze. Jechali w kierunku D, było to kilka km przed granicą, dokładnie tu: http://maps.google.pl/?ie=UTF8&ll=51.940042,14.790818&spn=0.027885,0.055189&t=f&z=14&ecpose=51.96117796,14.79262155,2415.08,-176.99,44.978,-0.018 Skręcałem z prawo > na Bieżyce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Może Wojtek masz ,,dobry strzał,, ale mi się zdaje że stoi na budowie autostrady. Tam potrzebują takiego towaru a nikt do zakończenia budowy nie wlizie aby sprawdzać.

 

Ale mogę się mylić.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic nie wniosę do poszukiwań, ale przy tej okazji zadam pytanie innym posiadaczom. W jaki sposób skutecznie zabezpieczyć przyczepe przed kradzieżą? mówię tu o sytuacji gdy np. trzymamy cepę w miejscu gdzie nie mieszkamy, i jest ono mało uczęszczane.

mozna poodkręcać koła, można alarm (ale na odludziu na nic się zda), mozna zaczep odkręcić - co jeszcze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic nie wniosę do poszukiwań, ale przy tej okazji zadam pytanie innym posiadaczom. W jaki sposób skutecznie zabezpieczyć przyczepe przed kradzieżą? mówię tu o sytuacji gdy np. trzymamy cepę w miejscu gdzie nie mieszkamy, i jest ono mało uczęszczane.

mozna poodkręcać koła, można alarm (ale na odludziu na nic się zda), mozna zaczep odkręcić - co jeszcze?

Jeśli masz możliwość zapewnienia zasilania proponuję moduł GPRS, czyli alarm z funkcją wysyłania SMSa w chwili włamania. Na Allegro tego pełno. Można też założyć lokalizator GSM, za pośrednictwem którego można znaleźć skradziony pojazd, przyczepę itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odzew.

 

oczywiście - nie zazdroszczę, wręcz współczuję, ale zastanawiam się (pisałem już w powitaniach) o co Ci chodzi, skoro piszesz o tej samej porze, że ukradli Ci przyczepkę a jednocześnie się z nami witasz i przedstawiasz jako posiadacz tejże budki :niewiem: . Trochę bez sensu ....

 

Budka jest charakterystyczna, więc rozglądać się będę również...

Napisałem wyjaśnienia w temacie, w którym się przedstawiłem.

W skrócie stan faktyczny jest taki, że jestem właścicielem przyczepy ale już nie jej posiadaczem.

 

 

Nie wiem czy to zbieg okoliczności, ale koniecznie napiszę.

Wczoraj wracając z weekendu ze swoją budką, tuż przed moim skrętem w prawo , przy wytracaniu prędkości wyprzedziły mnie 2 zestawy auto + budka. Notabene , obydwie to były właśnie takie jak Twoja, identyczne i obydwie na niemieckich numerach. Nie wiedziałem co to za p-py. Skomentowałem do ukochanej " ale ładne staruszki..." bo były takie... czyste , a charakterystyczne przetłoczenia dowodzą że były to takie jak Twoja. Nie Pamiętam pierwszego holownika, ale drugim na pewno był zielony VW T4 . Jechali w/g mnie przesadnie za szybko, ja zwalniałem przed skrętem a oni na podwójnej ciągłej mnie wyprzedzali , nie sądzę że kierowcami byli Niemcy bo wiem doskonale jak oni zachowują się na drodze. Jechali w kierunku D, było to kilka km przed granicą, dokładnie tu: http://maps.google.p...9,44.978,-0.018 Skręcałem z prawo > na Bieżyce

Moja miała wypolerowany tylko prawy bok, reszty nie zdążyłem. Ciekawe jest to, że przyczepę kupiłem w Komorowie koło Gubina ponad rok temu, a jej poprzedni właściciel miał T4 ale granatowego.

Najbardziej mnie wkurza, że do 12 czerwca stała ze zdjętym zaczepem, a założyłem go bo chciałem z nią wyjechać.

 

Ze śladów na działce wynika, że zabrali ją jakimś większym samochodem (poza tym zwinęli jeszcze grill betonowy).

 

Moim zdaniem wylądowała na jakiejś działce lub budowie, także obawiam się że przepadła.

 

Jakie proponujecie sposoby zabezpieczenia przyczepy?

Edytowane przez kapsel (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

 

Moja miała wypolerowany tylko prawy bok (...)

 

Ciekawe jest to, że przyczepę kupiłem w Komorowie koło Gubina ponad rok temu, a jej poprzedni właściciel miał T4 ale granatowego.

 

Moim zdaniem wylądowała na jakiejś działce lub budowie, także obawiam się że przepadła.

 

Jakie proponujecie sposoby zabezpieczenia przyczepy?

 

Jako wyprzedzany widziałem raczej tylko prawy ich bok i nieco tył... Kurde ale na światełka nie zwróciłem uwagi...

Co do T4 może i niebieski a teraz zastanawiam się:hmm: kto takim jeździ.

Tak czy siak , musiał ją rąbnąć ktoś kto wiedział że tam się znajduje (w lesie) i zapewne jest gdzieś w pobliżu i do tego hipoteza:

Brak tablicy, kilku elementów, dla "złodzieja" nie tyle okazja, co po prostu potraktował ją jako porzuconą:niewiem:

Daj ogłoszenie do gazety, że została odwieziona być może jako porzucona, zaproponuj znaleźne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę na podać adres gościa od którego kupiłem, ale na priva. Na podwórku miał wtedy jeszcze jedną taką przyczepę. A jego T4 to był Multivan.

 

Wątpię aby ktoś ją potraktował jako porzuconą, gdyż stała na zamkniętym, ogrodzonym terenie, a z każdą moją wizytą na działce nabierała blasku. Wszystko było dobrze dopóki nie przykręciłem zaczepu do dyszla.

 

Za wskazanie miejsca postoju na pewno się odwdzięczę, a ogłoszenia do gazety, bez zdjęcia są raczej mało skuteczne. Zresztą kto czyta ogłoszenia o skradzionych pojazdach.

Edytowane przez kapsel (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.