Skocz do zawartości

Dethleffs i inne dwuosiowe monstra


piotrekbb

Rekomendowane odpowiedzi

Lusterka kiedyś kupię ,brak czasu .Mysle kupić takie do skrzyniowego i przekręcać na czas jazdy z przyczepą , to tylko 3 śruby a dużo lepiej jak nakładane.

 

 

Wiesz, co masz u mnie browarka jak się spotkamy, że ja wcześniej na to nie wpadłem :mlot:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 78
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

(...)przepraszam za post jeden po drugim

 

Spokojnie, każdy rozumie emocje związane z zakupem.

Chciałbym Cię nieco uspokoić.

Pod oknem też są zacieki prawda? Wyjmij klin i zdejmij uszczelkę w dolnej części, zobaczysz stan drewna. Jestem pewien że jest koloru sosnowego, bo nie wierzę że woda ciekła z wysoka, zatem nie obawiaj się powagi zacieku, jest drobiazgowy. Spokojnie naprawisz po sezonie.

W pierwszej mojej p-pie zignorowałem dużo poważniejszy zaciek ale kupiłem bo chciałem i czułem się na siłach naprawczych. Okazało się że z górnej listwy poprzez rozciągnięte dziurki jej śrubek woda wciekała. Wstawiłem 5 cm pasek blachy na całej szerokości na zasadzie spływu jak z dachówki i skręciłem. Problem zniknął.

Kupuj, a jeśli się mylę co myślę, najwyżej piwa nie postawisz. I podziękuj Niemcowi za szczerość, podkreślając że u nas to abstrakcja.

Edytowane przez Wojtek Chrysler (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bc35b4af82565122m.jpg

 

Więc tak na szybko,naprawa tego parapartu banał (przynajmniej tak mi sie wydaje) nie trzeba rozbierać ściany.Niestety zaciek był długo i w sypialni czuć , trzeba to szybko usunąć.

Reszta raczej szczelna , lekkie doszczelnienie masą w paru miejscach (wygląda dobrze,przyczepa ma książkę i do 2008 roku była co rok serwisowana),raz od ponad roku przyczepa jest zastana (właściciel chory, już raczej nie pojedzie z przyczepą)

Następne uszkodzenia to lekko przytarta podłoa przy tylnym zderzaku (zabezpieczone jakąś masą) ,uszkodzone dwa uchwyty od okna.

Niestety przyczepa nie posiada zimowego przedsionka , jest jakiś mały nieoryginaly (właściciel twierdzi ,że to jest zimowy)

Plusy - jeden właściciel, ksiażka ,wszystki instrukcje ,schematy itp. , ważny przegląd gazowy.Wszysto co było to jest, czyli zestaw do naprawy opon, kliny, butle, oryginalne kołpaki jeszcze w woreczku, zbiorniki, zapasowe kółko manewrowe.

 

brak przesionka mnie zdenerwował ale sprzedawca zaptyał il kosztuje taki przedsionek, wiec ja powiedziałm ,że napewno tysiąc euro albo lepiej , on na to dobrze -1000ÔéČ :look: zachęcony negocjacjami mówię,że ten uchwyt złamany , wię on -200ÔéČ:look: ,zaproponowałem wię kolejne -200ÔéČ na całokształt ,gośc podąał mi ręke i oddał kulcz :bzik:

Dalej nie miałem sumienia negocjować ,widac było,że musi połacac ta przyczepe, stał na parkingu a nigdy z nią juz nie pojedzie.

 

Ogólnie jestem bardzo zadowolony, przynajmniej narazie bo zawsze może coś wyjść, niemniej jednak kwota finalna ma jedynkę z przodu więc ...:yay:

Edytowane przez piotrekbb (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niecałe półtora metra więcej, tak kupiłem teraz szybka naprawa parapetu i w drogę.

 

aaa mam jeszcze jeden problem, w lampach fabrycznie nie ma gniazd na żarówki wstecznego , muszę to zrobić przed przeglądem.

Edytowane przez piotrekbb (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz wtyczkę 13 to od puszki przy dyszlu wystarczy pociągnąć wzdłuż w ramie dodatkowy przewód, przyczepić go zip-ami i założyć z tyłu dodatkową lampę. Tylko znalezienie na nią miejsca może być problematyczne, żeby budki nie dziurawić. Jedno popołudnie pracy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale jest ,będzie to pierwsza rejestracja w PL , pomijam fakt ,że budka ma nowy TUV na dwa lata no ale cóż....:krzykacz:

 

 

2) w ┬ž 12:

a) w ust. 1:

– pkt 14 otrzymuje brzmienie:

"14) cofania - pojazd samochodowy, z wyjątkiem motocykla, i przyczepa o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 750 kg; dotyczy przyczepy zarejestrowanej po raz pierwszy po dniu 1 sierpnia 2009 r.;",

Edytowane przez piotrekbb (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie chcę tu się mądrować, ale miesiąc temu jakoś, rejestrowałem po raz pierwszy swoją Knaus z D. W lampach nie mam nawet białego klosza a co dopiero światło cofania... P/mgielne natomiast to priorytet.

Edytowane przez Wojtek Chrysler (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrekbb - u Ciebie pierwsza rejestracja = pierwszej rejestracji za granicą. Data aktualna będzie określeniem rejestracji w kraju. Nie ma ona znaczenia.

Z tego prostego powodu - nie podlegasz obowiązkowi montażu świateł cofania.

Gratuluję. Czekam na fotki w naszych pojazdach.

Przy okazji - cieszę się, że mogłem trochę pomóc :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.