Skocz do zawartości

Dethleffs i inne dwuosiowe monstra


piotrekbb

Rekomendowane odpowiedzi

Piotrze - raczej nikt Ci nie powie ile można dać za budkę, bo wiele zależy jak i czy została naprawiona.

Może rzeczywiście, ktoś przetarł budkę z przodu ręką.

Fotki są na tyle słabe, że nie wiele widać. Boków to w zasadzie (poza liniowiością) - nie widzimy.

Widać zgrubienie silikonu na pod przednią listwą (obie strony) ale to mogło być zwykłe doszczelnienie, albo cień. Takie wróżenie z fusów...

Jedź, oglądaj, zabierz laptopa, zrób fotki, zamieść na forum i będziemy oglądać i pisać :-)

 

powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 78
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Budka nie była naprawiana, i ma przeciek pod oknem.dopiero teraz patrze ,że przy pisaniu postu tego nie podałem (info od własciciela)8730fcf916.jpg

 

 

http://www.occur.pl/image,750123c846.html

Jak będe na miejscu to albo ją kupię albo nie, nie bede miał czasu na zdjecia i forum :drive: Jesli chodzi o cenę to przyczepy z tego roku chodzą w PL ok 39tys zł nawet więcej, stad moje pytanie czy jeśli będzie zgnity przód (do naprawy) to warto dać przykąłdowo 6tysÔéČ i naprawiac ze swiadomością tego co się kupiło czy, kupic w PL za prawie 10tysÔéČ i również niewiadomo co wczesniej się działo , czy po czasie nie wyjdzie zgnilizna.

Edytowane przez piotrekbb (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytaj Andrewa1. On z grubsza orientuje się w cenach naprawy.

Osobiście wolę kupić oryginał, naprawić i wiedzieć co naprawiłem i w jaki sposób (jeszcze fotostory z naprawy pomocne przy późniejszej odsprzedaży).

Jeżeli cena jest ok i tylko takie uszkodzenie - to powinno być ok. Gorzej, jak przeciek wynikł z "większego dzwona" i szkielet jest uszkodzony w większym stopniu niż od wilgoci wokół ramki okiennej. Wtedy naprawa będzie droga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalanie jest od listwy nad oknem, nie samego okna (info właściciela) , dzwonu chyba nie było :oslabiony: jak to rozpoznać ?

 

 

Czy jedynym wyjsciem jest zabranie gfizyka do niemiec? :hehe:

Edytowane przez piotrekbb (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

woda scieka w dol... wiec pewnie sciana pod oknem bedzie cala do wymiany...

z zewnatrz nie bedzie widac bo blachy nie ruszysz...

ewentualnie w przedniej czesci podloga moze miec wilgoc... ale jak gfizyk rzekl... to gdybanie - nikt nie wie co w srodku...

 

wg mnie jak z ceny zerwiesz powiedzmy 3000zł... to na naprawe napewno starczy...

 

lepiej wiedziec co sie kupilo i zrobilo niz nic nie wiedziec ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bodziowi chodziło, że naprawa będzie tyle kosztować. Napisałeś, ż możesz ją mieć za sporo taniej niż na rynku. Do tej ceny "sporo taniej" dolicz pakiet startowy 3-4 tys zł. Jeżeli nadal jest sporo poniżej "rynku", to pakuj samochód, bierz lusterka i jedź. :-) <BR><BR>PS niestety mam Chrzest w niedzielę najmłodszego Fizyczątka :-). NIe mogę się wybrać ;-)

Edytowane przez gfizyk (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek naprawa przedniej ściany to 3 tys zł może być mało. Wszystko zależy ile i co jest do zrobienia. Ale to raczej kwota na jaką należy się minimalnie nastawić, niż później być zdziwionym. Jeżeli woda szła od górnej listwy, to pewnie jest tak jak pisze bodzio- ściana do wymiany. Pytanie tylko co z podłogą. Z zewnątrz nic nie zobaczysz, wszystkiego musisz wypatrywać i wymacywać krok po kroku od wewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemiec powiedział,ze woda idzie z góry i zatrzymuje sie na parapecie, nie bede tam demontował przyczepy , ten model ma "wiszącą" ścianę z przodu, po otwarciu bakisty patrząc w góre jest tylko ten parapet na doknem , boki puste. (można po bokach wsadzić pionowo długie przedmioty , jak miotła itp.) Miodzio nie strasz :blagac: bo ja zaraz :drive:JEST MOŻLIWOSC aby woda lała się gdzieś dachem np. od tego okienka dachowego ???Lusterka kiedyś kupię ,brak czasu .Mysle kupić takie do skrzyniowego i przekręcać na czas jazdy z przyczepą , to tylko 3 śruby a dużo lepiej jak nakładane.

 

 

 

update :

ec8343406d.jpg

http://www.occur.pl/image,e7f3a64937.html

 

 

c3d2755319.jpg

http://www.occur.pl/image,b8e0f82626.html

 

4e99c40684.jpg

http://www.occur.pl/image,2c2b915bb6.html

 

 

 

Gość stawia sprawe jasno.

 

Jak myślicie objade z tym te wakacje ? Pożniej naprawa.

Edytowane przez piotrekbb (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.