Skocz do zawartości

butle gazowe 11 kg pasowane do schowka angielek


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 31
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

to ile trzeba mieć prześwitu by bylo bezpiecznie z 11 kg? 32-33 cm czy więcej :swiety: ?

 

 

najlepiej pożycz (albo kup) butlę i próbuj,

myślę, że jak butla BP ma 30,5cm (BD-11 ma 31 cm) to 32 powinno wystarczyć, ale koniecznie spróbuj zamontować przed wyjazdem tongue.gif

 

przy okazji: BP ma też inny reduktor

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak, ale pochwalić się chciałem palacz.gif

uznałem, że możliwość wymiany butli na pełną, we właściwie każdym miejscu w Polsce, warta jest odrobiny zachodu

 

pozdr

 

nono i dlatego troszkę zazdorszczę.. :):slina:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś zamocował u siebie butlę 11 kg w pozycji poziomej? W schowku mam idealne mniejsce na butlę, ale na leżąco. Nie chcę pozbywać sie kołnierza, bo jest to jakieś zabezpieczenie. Widziałem wózki tzw. widłaki pracujące na gaz w pozycji butla-poziomo. Czy są przeciwskazania, zeby w przyczepie butlę położyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś zamocował u siebie butlę 11 kg w pozycji poziomej? W schowku mam idealne mniejsce na butlę, ale na leżąco. Nie chcę pozbywać sie kołnierza, bo jest to jakieś zabezpieczenie. Widziałem wózki tzw. widłaki pracujące na gaz w pozycji butla-poziomo. Czy są przeciwskazania, zeby w przyczepie butlę położyć?

 

Nie rób tego....!!!!!!!!!!!

leżące butle są inne.. mają specjalne oznaczenie jak mogą leżeć.. zobacz na filmach.

 

Wylecisz w powietrze jak zwyczajną butle położysz i odkręcisz zawór przez reduktor.. :(

musi być butla z oznaczeniem ja ma leżeć i strzałka jest narysowana. i specjalny kurs trzeba odbyć do montowania takiej butli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś zamocował u siebie butlę 11 kg w pozycji poziomej? W schowku mam idealne mniejsce na butlę, ale na leżąco. Nie chcę pozbywać sie kołnierza, bo jest to jakieś zabezpieczenie. Widziałem wózki tzw. widłaki pracujące na gaz w pozycji butla-poziomo. Czy są przeciwskazania, zeby w przyczepie butlę położyć?

 

możliwe to jest, ale..

trzeba pamiętać o tym co napisał ufolz w poprzednim poście

 

z butli w pozycji pionowej gaz wydobywa się w fazie lotnej, a na reduktorze obniżane jest jego ciśnienie;

z butli w pozycji poziomej natomiast, gaz wydobywa się w fazie ciekłej, później musi być parownik, a dopiero dalej odpowiedni reduktor,

 

zalanie reduktora fazą ciekła oznaczabiwak.gif !!!

 

montaż w pozycji poziomej (a właściwie wylot butli poniżej poziomu ciekłego gazu), jest oczywiście wykonalny, bo takie właśnie instalacje pracują w samochodach na LPG,

tylko najlepiej podjedź do warsztatu, który LPG montuje i tam Ci wszystko podłączą

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możliwe to jest, ale..

trzeba pamiętać o tym co napisał ufolz w poprzednim poście

 

z butli w pozycji pionowej gaz wydobywa się w fazie lotnej, a na reduktorze obniżane jest jego ciśnienie;

z butli w pozycji poziomej natomiast, gaz wydobywa się w fazie ciekłej, później musi być parownik, a dopiero dalej odpowiedni reduktor,

 

zalanie reduktora fazą ciekła oznaczabiwak.gif !!!

 

montaż w pozycji poziomej (a właściwie wylot butli poniżej poziomu ciekłego gazu), jest oczywiście wykonalny, bo takie właśnie instalacje pracują w samochodach na LPG,

tylko najlepiej podjedź do warsztatu, który LPG montuje i tam Ci wszystko podłączą

 

pozdr

 

Bardzo Wam dziękuję :) Szykowałem się właśnie do wykonania zapór do tej butli na leżąco. Wiadomo, każdy szuka w schowku miejsca. :)Oczywiście ryzykował nie będę.

Edytowane przez Skalniaki (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wykonałem pierwsze pomiary i prześwit wychodzi na około 35 cm :serducha: czyżby byly angielki w których nie trzeba ciąć otworu wlotu?:skromny: zakupię po weekandzie butlę, na wszelki wypadek bez kołnierza i przymiarka zweryfikuje wszystko :serducha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możliwe to jest, ale..

trzeba pamiętać o tym co napisał ufolz w poprzednim poście

 

z butli w pozycji pionowej gaz wydobywa się w fazie lotnej, a na reduktorze obniżane jest jego ciśnienie;

z butli w pozycji poziomej natomiast, gaz wydobywa się w fazie ciekłej, później musi być parownik, a dopiero dalej odpowiedni reduktor,

 

zalanie reduktora fazą ciekła oznaczabiwak.gif !!!

 

montaż w pozycji poziomej (a właściwie wylot butli poniżej poziomu ciekłego gazu), jest oczywiście wykonalny, bo takie właśnie instalacje pracują w samochodach na LPG,

tylko najlepiej podjedź do warsztatu, który LPG montuje i tam Ci wszystko podłączą

 

pozdr

 

można chyba próbować obrócić butle do wózków :hmm:

wtedy smok w butli nie będzie zasysał gazu ciekłego z dołu, a fazę lotną z góry ?

 

jednak to trochę ryzykowne, lekko się butla przekręci i ... co ? załatwi reduktor, ale do bum jeszcze daleko chyba - potrzeba iskry i rozszczelnienia ?

 

wożenie zwykłej butli na leżąco to też średni pomysł, za każdym razem trzeba zakręcać i odkręcać ...

 

faktycznie może lepiej używać 5kg ? zwłaszcza jak ktoś nie korzysta np z trumy

mnie 11kg starczyła na sezon :hmm: więc trochę gazu poszło, ale kilka weekendów było poniżej 10'C i truma śmigała cały dzień

do grilla i kuchenki starczyła 2kg

 

 

co zakład autogazu może poradzić ?

przecież do butli się nie dostaną ? a parownika nie założą bo jak ?

chyba że chodzi o montaż zbiornika od samochodu :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wykonałem pierwsze pomiary i prześwit wychodzi na około 35 cm :serducha: czyżby byly angielki w których nie trzeba ciąć otworu wlotu?:skromny: zakupię po weekandzie butlę, na wszelki wypadek bez kołnierza i przymiarka zweryfikuje wszystko :serducha:

 

Ja mam na zbyciu jedną butlę a chcę zakupić 5kg :)

jest jeden problem moje są z kołnieżem (ale jak będziesz wymieniał to możesz wziąć bez kołnierza.

Edytowane przez ufolz (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam na zbyciu jedną butlę a chcę zakupić 5kg :)

jest jeden problem moje są z kołnieżem (ale jak będziesz wymieniał to możesz wziąć bez kołnierza.

 

gfizyk zastanawia się nad kupnem dużej http://forum.karawaning.pl/topic/7425-knaus-gas/page__p__192205#entry192205

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Witam. Też kupiłem angielkę i mam problem z 11 kg butlą. Spróbowałem butlę bez kołnierza i też nie wchodzi. To znaczy w bakiście wysokość jest wystarczająca, ale wkładać trzeba ukośnie i potem postawić. I tu problem, bo nie da się wyprostować - po przekątnej jest za długa. muszę wykombinować jakiś stelaż do transportu poziomo. Oczywiście w czasie jazdy butla będzie odłączona od układu i zakręcony zawór, a do używania będę wystawiał na zewnątrz i w pionie. Trochę więcej roboty na postoju, ale trudno. Może ktoś ma pomysł na taki stelaż? 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Też miałem problem ze zmieszczeniem butli 11Kg w bakiście... chyba jednak niektóre angielki mają inną, głębszą bakistę i wtedy wchodzi średnica 32cm. W mojej niestety

nie wchodziła i skończyło się zakupem butli 5Kg.

 

pzdr Nix

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Koledzy, przeczesuję forum w sprawie reduktora do angielskiej przyczepy. Angielska butla 7kg ma na sobie zespolony reduktor 28 mbar. Na naklejce na ścianie grodziowej jest napisane , że cisnienie robocze butanu w przyczepie powinno być 11 WG a propanu 14 WG. Czy ktos może to rozszyfrować? Czy nasz reduktor 37 mbar bedzie pasował? Pozdrawiam wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.