Skocz do zawartości

bojler gazowy pod szafą


Rekomendowane odpowiedzi

Jako że stałem się posiadaczem bojlera gazowego zaczynam dumać gdzie i jak go umiejscowić :hmm: i najlepszym wyjściem zdaje mi się luka pod szafą za trumą Daje to łatwy dostęp do rurek w wodą i gazem, instalacji 12V które jest do jego obsługi potrzebna a bliskość łazienki skraca instalacje Ale mam też kilka pytań:

 

- ma ktoś tak umiejscowiony bojler?

- jakie moga być minusy włożenia bojlera pod szafe?

- jakie jest zużycie gazu?

- na jakim ciśnieniu testować instalacje po przeróbce?

 

Narazie to tyle :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, w ubiegłym miesiącu robiłem elektrykę w kamperze z zabudową chyba Adrii i tam było zrobione w szafie za ogrzewaniem trumy, od zewnątrz był normalny piecyk tyumy za nim schowany wentylator nawiewu ciepłego powietrza i obok był bojler gazowy 10L miejsce wydaje się najlepsze ( jak sam stwierdziłeś) bo jest gaz, w pobliżu węże wodne więc nie ma co szukać lepszego rozwiązania.

 

Pozdrawiam serdecznie i oczekujemy na foto relację z montażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie testy szczelności wykonuje się na 150bar.

 

Jesteś przekonany? 150 bar to niesamowicie dużo. Jakim sprzetem osiągasz takie ciśnienie? Aluminiowa rurka wytrzyma 150 bar? podejrzewam że stalowa rurka cienkościenna miałaby problem.

 

:niewiem:

 

Po co 150 bar skoro pełna butla Propan-butan ma dużo dużo mniej? układ zasilania i tak pracuje na zredukowanym ciśnieniu.

 

:niewiem:

Edytowane przez Adam1988 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są pompki ręczne, nabija się instalację trzyma 10 minut.

Zapraszam na przegląd.

 

 

Kolego nie chce jechać do Ciebie na przegląd. Chiciałbym tylko jeśli możliwe żebyś podzielił się wiedzą. :dzieki:

 

Nieraz testuje szczelność instalacji i nie używam wtedy większego ciśnienia niż robocze w instalacji. Do tego celu używam sprężonego azotu.

Powiedz mi(jeśli to nie tajemnica) jakiego medium używasz do próby szczelności. Z tego co wiem do prób szczelności inst. używa się azotu lub argonu(droższa opcja) ze względu na stosunkowo małą cząsteczke elementarną i niskie koszty próby.

 

Gdzie podłączasz tą wspomnianą ręczną pompke do instalacji w budce? przed reduktorem? czy to go nie rozwala?

Ostatnie pytanie? Moje próby szczelności trwają zazwyczaj 24h? Twoje 10 min... wystarczy?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jesteś przekonany? 150 bar to niesamowicie dużo. Jakim sprzetem osiągasz takie ciśnienie? Aluminiowa rurka wytrzyma 150 bar? podejrzewam że stalowa rurka cienkościenna miałaby problem.

 

:niewiem:

 

Po co 150 bar skoro pełna butla Propan-butan ma dużo dużo mniej? układ zasilania i tak pracuje na zredukowanym ciśnieniu.

 

:niewiem:

 

 

150 bar - no trzeba zrobić słup wody o wysokości 1500 metrów i masz to ciśnienie zlosnik.gif.

 

Instalacje gazowe przy instalacjach w mieszkaniówce wielorodzinej sprawdzamy ciśnieniem 3 bar przez 30 minut.

Instalacje wodne sprawdzamy ciśnieniem 1,5 ciśnienia roboczego - tj. 9 bar.

W przyczepach to niestety nie mam pojęcia, ale 150 bar to będzie ciężko grinser006.gif. Pewnie chodziło o 150 mbar, i to by było minimum 3 x ciśnienie robocze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.