Skocz do zawartości

Odprowadzanie ścieków na kampingu


pianim

Rekomendowane odpowiedzi

No to wlasnie Tobie odpisuje,ze tematem bylo wylewanie pod przyczepe,a to ze istnieja bezposrednie systemy odprowadzania sciekow ,to jest oczywiste,bez zbednego zaglebiania sie ,gdzie to pozniej trafia,bo to juz nie nasza sprawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 49
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

No to wlasnie Tobie odpisuje,ze tematem bylo wylewanie pod przyczepe,a to ze istnieja bezposrednie systemy odprowadzania sciekow ,to jest oczywiste,bez zbednego zaglebiania sie ,gdzie to pozniej trafia,bo to juz nie nasza sprawa

No to chodzi o środowisko czy o to aby niby mieć święty spokój, bo przecież wylewam wodę tam gdzie trzeba????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję! bałam się że nie dam rady z odrazy ale teraz mnie przestarszyłeś ciężarem tej kasety... :)

 

 

 

Witaj.

Sprawa bardzo prosta.

Zakładasz rękawiczki i wyjmujesz kasetę. Sadzasz ją najlepiej na jakimś dwukołowym wózku bagażowym bo waży ponad 20 kg. i jedziesz do punktu zlewu WC. Zwykle to dobrze oznaczone miejsce poza toaletami. Dzieki stosowanej chemii nic nie śmierdzi. Po wylaniu płukasz wężem z bieżacą wodą, nalewasz płynu, dolewasz troszkę wody (0,5-1,0 litra) i instalujesz ponownie.

Na 4 osobową rodzinę, kaseta starcza mi na 2 dni. Grunt to dobre płyny. Ja nie eksperymentuje i zawsze stosuję Thetforda. Do spłuczki czerwony, do kasety zielony.

Pozdrawiam.

A tu instruktaż poglądowy.

KOchani dziękuję za filmik :) nie wygląda to strasznie.. aczkolwiek ciężko uwierzyć, że nic nie czuć delikatnie mówiąc.. ale nie wygląda to tak tragicznie jak myslalam :) mam nadzieję, że wynajmując przyczepę ktoś mi pokaże jak to się wszystko ogarnia :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KOchani dziękuję za filmik :) nie wygląda to strasznie.. aczkolwiek ciężko uwierzyć, że nic nie czuć delikatnie mówiąc.. ale nie wygląda to tak tragicznie jak myslalam :) mam nadzieję, że wynajmując przyczepę ktoś mi pokaże jak to się wszystko ogarnia :)

Podstawa to odpowiednia chemia, wtedy zapaszki będą mniej dokuczliwe.  :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy wystarczy zastosować niewielkie zmiany konstrukcyjne w beczce ok 30 litrów i zrobiłem fajny pojemnik na zużytą wodę. Osobiście uważam że powinniśmy wspólnie dbać o czystość na kempingach.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez norka9 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.