Skocz do zawartości

Klimatyzacja w przyczepie-Instalacja klimatyzacji w przyczep


kaimar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od 8 lat zajmuje sie klimatyzacją ,posiadam przyczepe kempingową w której zamontowałem klime,jeżeli jest ktoś zainteresowany to mogę pomóc cena całego montażu wraz z urządzeniem to koszt około 2000zł maill 0343@interia.pl

Pozdrawiam Mondzio :ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 60
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witam od 8 lat zajmuje sie klimatyzacją ,posiadam przyczepe kempingową w której zamontowałem klime,jeżeli jest ktoś zainteresowany to mogę pomóc cena całego montażu wraz z urządzeniem to koszt około 2000zł maill 0343@interia.pl

Pozdrawiam Mondzio :ok

 

daj jakieś fotki

 

co montujesz? jakie jest sterowanie itd

 

czy da sięzamontować do kampera? gdzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam montuje splita ściennego firmy samsung o wydajności 2,6 kw mocy chłodniczej ,sterowany jest pilotem zasilanie na 220v co do zamontowania to jest możliwe po oględzinach na miejscu.Zdięcia moge wysłać na maila bo mam za duży rozmiar .

Pozdrawiam Wrazie pytań prosze dzwonić pod nr tel kon 501 687 753

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja koledzy wlasnie wrocialem z chorwacji moja przerobka klimatyzacji sprawdzial sie w 100 % na zewnatrz prawie 40 stopni u mnie w przyczepie 25 malo tego klimatyzacjai wylanczla sie srednio co 10-15 minut pracy polecam przerobki koszt mojego to okolo 1100 zl pracy kilka dni ale sie oplacalo jestem bardzo zadowolony opis mojej klimy jest na forum jak cos moge doradzic pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Stary jak świat temat ale wolę tutaj zapytac niż rozpoczynać nowy,może ktoś zaglądnie. :]

Na rynku coraz więcej dostepnych jest przystępnych cenowo klimatyzatorów przenośnych o gabarytach i masie zachęcającej do wstawienia do przyczepy kempingowej tak żeby pot z tyłka nie kapał :oslabiony: .

Obecnie praktycznie każdy klimatyzator zapewni komfortową temperaturę przy zużyciu energi około 1kW/h więc sieć prądowa na kempingu bardzo by nie ucierpiła a nam zapewni przyjemny chłodek.

W moim przypadku mam miejsce na to ustrojstwo i tak się zastanawiam czy gra warta swieczki i na jakie trudności poza odprowadzeniem ciepłego powietrza i podwyższonego hałasu można napotkać użytkując takie coś.?

Może ktoś ma używa niech nawija co i jak. :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że wystarczy, przyczepka jest w dodatku niższa jak mieszkanie. Moja kilma jest również

do takiej powierzchni i w domu jak i w przyczepce daje rade. Szukałem właśnie takiej małej

ze względu na wymiary które pozwalają mi przewozić ją w łazience.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio Kolega z forum sprzedaje przyczepkę teściów/rodziców (?) i tam jest zamontowany klimatyzator na dyszlu. Nigdy tego nie widziałem wcześniej.. Wydaje się takie rozwiązanie znacznie tańszym od klimatyzacji dachowej. Może ktoś ma jakieś doświadczenia z takim rozwiązaniem?

http://forum.karawaning.pl/topic/18834-s-przyczepa-lmc-450-96-rdmc-1200-kilma/

Edytowane przez Robak70 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio Kolega z forum sprzedaje przyczepkę teściów/rodziców (?) i tam jest zamontowany klimatyzator na dyszlu. Nigdy tego nie widziałem wcześniej.. Wydaje się takie rozwiązanie znacznie tańszym od klimatyzacji dachowej. Może ktoś ma jakieś doświadczenia z takim rozwiązaniem?

http://forum.karawaning.pl/topic/18834-s-przyczepa-lmc-450-96-rdmc-1200-kilma/

Ta klima w tej przyczepce to jest chyba przerobiona klima typu split :hmm:  ale również widziałem przerobione klimatyzacje

przenośne montowane w przyczepce, oczywiście wszystkie graty są z przodu w bakiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku mam miejsce na to ustrojstwo i tak się zastanawiam czy gra warta swieczki i na jakie trudności poza odprowadzeniem ciepłego powietrza i podwyższonego hałasu można napotkać użytkując takie coś.?

Może ktoś ma używa niech nawija co i jak. :]

 

 Musisz jeszcze odprowadzić skropliny. Sporo tej wody się zbiera.

 

Może ktoś ma używa niech nawija co i jak. :]

 

Używałem w jedne wakacje taki tani klimatyzator. Stawialiśmy go w łazience, a rura z ciepłym powietrzem wypuszczona była przez okno - trochę to "partyzantka" ale działało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Musisz jeszcze odprowadzić skropliny. Sporo tej wody się zbiera.

 

 

Używałem w jedne wakacje taki tani klimatyzator. Stawialiśmy go w łazience, a rura z ciepłym powietrzem wypuszczona była przez okno - trochę to "partyzantka" ale działało.

Na skropliny jest zbiornik i jak jest pełny urządzenie powinno się wyłączyć.  A używanie klimatyzatora przenośnego

to w pewnym sensie utrudnienie bo zajmuje miejsce, ale za to nie wymaga przeróbek w przyczepie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary jak świat temat ale wolę tutaj zapytac niż rozpoczynać nowy,może ktoś zaglądnie. :]

Na rynku coraz więcej dostepnych jest przystępnych cenowo klimatyzatorów przenośnych o gabarytach i masie zachęcającej do wstawienia do przyczepy kempingowej tak żeby pot z tyłka nie kapał :oslabiony: .

Obecnie praktycznie każdy klimatyzator zapewni komfortową temperaturę przy zużyciu energi około 1kW/h więc sieć prądowa na kempingu bardzo by nie ucierpiła a nam zapewni przyjemny chłodek.

W moim przypadku mam miejsce na to ustrojstwo i tak się zastanawiam czy gra warta swieczki i na jakie trudności poza odprowadzeniem ciepłego powietrza i podwyższonego hałasu można napotkać użytkując takie coś.?

Może ktoś ma używa niech nawija co i jak. :]

Kiedyś będąc na kempingu kupiłem coś takiego.

Na miejscu to była taka sobie prowizorka. Rura z Ciepłym powietrzem przez drzwi i przez dolny fartuch przedsionka

pod przyczepę. Na drzwiach zamiast kotków duży ręcznik.

Jakoś to dawało rade , ale wejście, wyjście z przyczepy to kaszana.

Nie jeżdżę na dziko i praktycznie od kilku lat nie używałem piecyka do ogrzewania.

Tam też znalazłem miejsce na klimatyzator.

Miałem wiele szczęścia, przy zakupie. Z paru modeli wybrałem przypadkowo akurat taki co wchodził mi idealnie w miejsce piecyka.

Na szerokość wszedł z 2 milimetrowym luzem.

Wysokość nie była problemem. Obciąłem 10 cm, drzwi od szafy i o tyle podniosłem dolną półkę.

W podłodze otwór na ciepłe powietrze i drugi na wężyk ze skroplinami.

Całość wystaje 3cm. więcej niż oryginalny piecyk.

Ktoś nie zaznajomiony z tematem myśli , że to " fabryczne " rozwiązanie.

W przyczepie trochę go słychać, ale da się naprawdę z tym żyć.

Na zewnątrz przyczepy nie słychać go wcale. 

Owszem to coś za coś.

Montując w tym miejscu klimę pozbawiłem się piecyka.

Jeżdżę zazwyczaj latem i do tego tam gdzie jest prąd, więc ewentualne dogrzanie

nie jest problemem.

Dzisiaj jestem troszkę mądrzejszy i gdybym miał kupić ponownie to poszukałbym modelu

co chłodzi i ma też funkcje grzewczą.

U mnie to działa bez zarzutu już kilka lat

Edytowane przez marko6 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.