Skocz do zawartości

Jaką trasa do Włoch?


Rekomendowane odpowiedzi

 

1 godzinę temu, dudek_t napisał:

Opcja pierwsza

Dzięki

Godzinę temu, jacekzoo napisał:

W villach zjedź na tankowanie, tam mają zawsze najtaniej ?

Lubię tanie paliwo ? po prostu w Villach czy jest jakieś źródełko? 

Fajnie nam się teraz zrobiło "tanie paliwo" do niedawna 6zł to był jakiś kosmos cenowy. 

58 minut temu, grzerog napisał:

Ja jechałem trzy tygodnie temu z ominięciem Austri. Kraków - Katowice - Ostrawa - Brno - Bratysława - Szombathley - Lublana - Triest. Nocleg na termach koło Szombathely, Kenderesi u. 2, 9700 Węgry. Powrót z Como do Krakowa w odwrotnej kolejności.

Przez Węgry droga mi nie odpowiada no i chcę jechać jak najlepszymi drogami. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 88
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

46 minut temu, Benior napisał:

 

Dzięki

Lubię tanie paliwo ? po prostu w Villach czy jest jakieś źródełko? 

Fajnie nam się teraz zrobiło "tanie paliwo" do niedawna 6zł to był jakiś kosmos cenowy. 

Przez Węgry droga mi nie odpowiada no i chcę jechać jak najlepszymi drogami. 

 

Omijałem Austrię ponieważ tam można być zważonym. A z tą wagą może być różnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaję sobie sprawę i też nie mam zbyt dużego zapasu. Praktycznie wszystko ląduje w samochodzie i box dachowy a w przyczepie podstawowe rzeczy na styk. 

Ponadto piszą w różnych miejscach, że na Węgrzech też ważą więc nie ma co kombinować tylko odpowiednio spakować zestaw. 

Niedawno ktoś zamieścił kolejny z serii tego typu post. https://www.facebook.com/groups/251109028753949/permalink/1341575076374000/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Benior napisał:
Zdaję sobie sprawę i też nie mam zbyt dużego zapasu. Praktycznie wszystko ląduje w samochodzie i box dachowy a w przyczepie podstawowe rzeczy na styk. 

Ponadto piszą w różnych miejscach, że na Węgrzech też ważą więc nie ma co kombinować tylko odpowiednio spakować zestaw. 

Niedawno ktoś zamieścił kolejny z serii tego typu post. https://www.facebook.com/groups/251109028753949/permalink/1341575076374000/

Ja byłem na tym przejściu i tam na stałe jest znak i waga dla wszystkich pojazdów ciężarowych pow. 7.5t. Każdy pojazd zjeżdża na bok i przejeżdża przez wagę. Kampery też tam niektóre jechały, jak nie ogarniały, że to ich nie dotyczyło.

 

To dokładnie to miejsce: https://maps.app.goo.gl/1oDXnk5eo8Z7nhA48

d210c95375b4e11e1c6871622f323356.jpg

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jackas napisał:

"Łapanka " u nas to kontrola pojedynczych wytypowanych,a nie łapanka nie u nas,  to utrudnianie przejazdu wszystkim i brak szansy na uniknięcie kontroli.

Jakież to utrudnienie? Dotyczy tylko ciężarówek, a tym przejechanie przez ścieżkę do wagi i z powrotem na autostradę zajmuje może minutę, dwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
W dniu 7.08.2022 o 08:55, jacekzoo napisał(a):

W villach zjedź na tankowanie, tam mają zawsze najtaniej ?

Na stronach OMV masz aktualne ceny online wiec łatwo sobie wynaleźć stacje w miarę blisko autostrady. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wylocie z Wiednia po prawej będziesz miał ogromny mop ale często zapchany pod korek.Jak się z niego wyjeżdża niechcący pomyliłem pętlę i zamiast wyjechać  na autostradę przecielem ja i musiałem nadrobic 5km ale... Ceny na stacji paliw mnie mocno zaskoczyły . Bardzo duża różnica a wystarczyło zabłądzić na 10 min? Odnośnie noclegu proponuje dociągnąć do wieczora jeszcze do Leobersdorf ( znany mopik  z dużym placem zieleni - park4night ,albo za Neustadt jest już większy mop z restauracją i stacja paliw.Z tamtad już na 10 byłem w Fusina (Wenecja)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Krakowa jadę przez Wadowice, Andrychów, (Najgorszy docinek bo to krajówka) Zwardon Bratysława tutaj tanie tankowanie na stacji Tesco w Złotych Piaskach.
Potem zaraz za granicą Austryjacka z prawej strony jest fajny parking daleko od autostrady więc nie słychać, nowoczesny i czysty. Generalnie to parkingow szukamy jak już jestem zmęczony bo czas przejazdu zawsze jest różny i wyjazd z Krakowa też o różnych godzinach. W aplikacjach do parkowania albo na stronie autostrad Austryjackich masz informacje o parkingach i MOPach.
Potem tankowanie na automatycznej stacji w Villach - znów najtańsze paliwo. Płacisz gotową lub karta w automacie.
Teraz nie pamiętam nazwy ale w moich postach już podawałem nazwę stacji i adres.
Ponadto do sprawdzania cen paliw używam aplikacji Fuelio, Fuel Flash, clever-tanken. Zależy jaki kraj akurat zwiedzam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, tamtam napisał(a):

Z Krakowa jadę przez Wadowice, Andrychów, (Najgorszy docinek bo to krajówka) Zwardon Bratysława tutaj tanie tankowanie na stacji Tesco w Złotych Piaskach.
Potem zaraz za granicą Austryjacka z prawej strony jest fajny parking daleko od autostrady więc nie słychać, nowoczesny i czysty. Generalnie to parkingow szukamy jak już jestem zmęczony bo czas przejazdu zawsze jest różny i wyjazd z Krakowa też o różnych godzinach. W aplikacjach do parkowania albo na stronie autostrad Austryjackich masz informacje o parkingach i MOPach.
Potem tankowanie na automatycznej stacji w Villach - znów najtańsze paliwo. Płacisz gotową lub karta w automacie.
Teraz nie pamiętam nazwy ale w moich postach już podawałem nazwę stacji i adres.
Ponadto do sprawdzania cen paliw używam aplikacji Fuelio, Fuel Flash, clever-tanken. Zależy jaki kraj akurat zwiedzam.

u nas podobnie tyle że my z Wrocławia jeździmy na Boboszów , Brno Wiedeń. 

Przez Węgry jeździliśmy kilka razy nam nie pasuje ta droga, wolimy przez Wiedeń.

Z reguły wyjeżdżamy po południu z Wroc i pierwszy nocleg robimy za Wiedniem na którymś z MOPów , miejsca na nocleg też szukamy na bieżąco ,  rajki dla ciężarówek faktycznie zabite na max ale na miejscach dla osobowych czy autobusów nigdy nie było problemów.  Na niektórych parkingach są specjalnie wydzielone miejsca dla kempingów czy przyczep. Czasem też zjeżdżamy z autostrady na nocleg i śpimy poza autostradą ale to z reguły na powrocie wówczas najczęściej szukamy przy okazji jakiś atrakcji typu zamek, termy, jaskinie itd.

Tankowanie tylko poza autostradami różnice rzędu 30 eurocentów na litrze. Na chwilę obecną już nie trzeba instalować żadnych aplikacji bo w mapach google po kliknięciu na stacje paliw wyświetlają cię bieżące ceny.  Wcześniej używaliśmy Fuelio. Co do stacji to nie trzeba daleko szukać najczęściej max 5 min jazdy od najbliższego zjazdu.

:5f967108777d2995ec2ef5dc3d8c46eb.jpg

Wysłane z mojego SM-S901B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Suzu4x4 napisał(a):

pierwszy nocleg robimy za Wiedniem na którymś z MOPów

tak samo my. tylko ważny szczegół ZA WIEDNIEM, bo jak rano się startuje to można utknąć w korkach jak się kima przed Wiedniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.