Skocz do zawartości

Jaką trasa do Włoch?


Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie tak jak Piotrek napisał. Kiedyś różnica na trasie Tarvisio - Wenecja przejazd autostradą a drogami lokalnymi wyniosła prawie 4 h. Od tego czasu jeżeli jest opcja autostrady to staramy się nimi jeździć.

Jasne, że na wakacjach się nie spieszymy, ale kilka godzin dłużej jadąc lokalnymi drogami na pewno do przyjemnych nie należy.

We Włoszech w terenie zabudowanym i na ograniczeniach prędkości często można spotkać spowalniacze - jak najedziesz za szybko, to za 100 m, za karę odstoisz swoje na czerwonym świetle. W sporej większości miasteczek na głównych skrzyżowaniach stoi Policia Municipale i kieruje ruchem.

 

Moim zdaniem nie warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 88
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 2 miesiące temu...

Kiedyś też chcieliśmy dojechać do Wenecji lokalką nad morzem i po kilkunastu kilometrach czym prędzej szukałem powrotu na autostradę ( piesi , motorynki , samochody dostawcze , rowery itp cuda wianki ) a jechaliśmy solówką z przyczepą nie wyobrażam sobie takiej jazdy - szkoda urlopu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie wiem czy było już na forum, ale we Włoszech jest już obowiązek opon zimowych lub łańcuchów , nie tylko w górach jak wcześniej ale nawet na autostradzie.

15.11-15.04

post-4433-0-09881100-1389635674_thumb.jpg

Edytowane przez piotrekbb (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Herzoberg < nasze ulubione parkingi w obie strony przy A2, na chwilowy odpoczynek + siusianie

... jadąc w stronę słońca  > SUD

... wracając > NORD

 

Pozdrawiam,

PS

Wszystkie parkingi (wybierz A2) ASFiNAG < polecamy

Edytowane przez Spablo1 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

pomógł by mi ktoś ułożyć trase na wakacje we Włoszech na początek lipca.

 

autostrada wyjazd z centrum Polski- A2

wyjazd z dziećmi 6 i 10 lat

6 dni nad wodą (camping przy samej wodzie)

1 dzień zwiedzania Wenecji najlepiej żeby było po drodze (jaka ulice w Wenecji wpisać w navi żeby z przyczepą wjechac swobodnie,zaparkować i pieszo dojść do centrum Wenecji ?)

może jakaś propozycja co by jeszcze zwiedzić po drodze do Włoch ?

 

Wyjazd najlepiej lajtowy żeby nie był męczący dla dzieci - mało zwiedzania a dużo plażowania

 

z góry dziekuję za pomoc doświadczonych już kolegów i koleżanek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marcin777

Zapoznaj się z naszym pełzaniem posty #42, #50 i #52 tego wątku.

Na pewno jak poklikasz na naniesione znaczniki na mapie dowiesz się więcej ... przybliż.

Drugi sposób to przewijanie panelu na lewo obok mapy i klikanie na w/w znaczniki informacji...

 

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomógł by mi ktoś ułożyć trase na wakacje we Włoszech na początek lipca.

Ja z rodzinką jeżdżę zawszy przez Czechy i Austrie... autostradami do samej Wenecji. Wychodzi najszybciej i wbrew pozorom najtaniej :) Do Wenecji nie wiedziesz chyba że masz przyczepke-amfibie ale raczej wątpie. Plażowanie... polecam godzinke w dół od wenecji ... piękne campingi przy samym morzu... ja jestem tam co rok i zawsze chcemy tam jechać znowu...

Edytowane przez pianim (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Wenecji bardzo wygodnie (wysiada się przy Pl. Św. Marka) i stosunkowo tanio można się dostać z Punta Sabbioni http://goo.gl/maps/eBTe6, gdzie najlepiej dojechać już bez przyczepy z jednego w wielu tam campingów (opisy znajdziesz na forum) albo samochodem albo autobusem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.