Skocz do zawartości

Rejestracja przyczepy z Anglii


Ja2

Rekomendowane odpowiedzi

A Ty do tych przedsiębiorczych się nie zaliczasz? ;)

...

Do "tych" zdecydowanie nie :nono:

W mojej materii nie muszę tak jak oni.

Fakt, kilka angielek sobie sprowadziłem, ale sobie - rotacja była.

Edytowane przez WojtEwa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj byłem w referacie komunikacji w mojej wichurze i sympatyczna koleżanka chyba pierwszy raz miała do czynienia z rejestracją budki z Anglii. Wzięła segregator, tam znalazła jakiej rozporządzenie z tabelkami (wymogi rejestracyjne dla pojazdów z Anglii) i powiedziała nie ma problemu, rejestrujemy na podstawie umowy K-S. Przedstawiłem swoją umowę z osobą z PL i pośrednika z osobą z Anglii (i tu był zong bo musi być tłumaczona), i qwa za przetłumaczenie słów price, seller, buyer musiałem zapłacić 60 zł bo traktują to kompleksowo przy rejestracji (dowód, umowa i inne co są przy pojazdach).

Na chwilę obecną czekam na tłumaczenie, dotychczasowe koszty to: ubezpieczenie na rok 40 zł, tłumaczenie 60 zł. Zobaczę czy przy składaniu wniosku da się ominąć próbna tablice ;) i założyć od razu właściwe....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idąc dalej tym tropem, uczmy się medycyny w domowych warunkach, bo okresy oczekiwania na wizyty u specjalistów zabiły już niejednego. Od tego są urzędnicy, by znali przepisy i wiedzieli, jak je interpretować. Jeśli my mamy robić to za nich, to po co mają etaty, za które wypłacane są im pensje? 

No tak, racja - etaty są dla szwagrów, stąd ta fachowość na stanowiskach...

Nie popadajmy w skrajności, ale jeśli zdarzy nam się wygrana walka z urzędnikiem, to nie cieszmy się z tego w zaciszu domowym, tylko piszmy skargę na takiego pajaca z wnioskiem o odpowiedź co z tym fantem urząd zrobił. Tylko w taki sposób wyeliminujemy tą patologię. Najwięcej jest kretynizmów w samorządach i nie zmienimy tego tylko głosowaniem, bo ta patologia to farbowańcy, którzy potrafią się dostosować do każdej opcji politycznej.

Przepraszam za OT.

 

Bienias, czasowej rejestracji nie ominiesz, gdyż w dokumencie identyfikacyjnym, oraz przeglądu technicznego musi być wpisany nr tablic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Bienias, czasowej rejestracji nie ominiesz, gdyż w dokumencie identyfikacyjnym, oraz przeglądu technicznego musi być wpisany nr tablic.

Wiem, ale powiem Wam, że jak np. sprowadzałem sobie moje mk4 to dostałem dowód tymczasowy ale numery tablic czarne - bez próbnych czerwonych i tak będę próbował załatwić - odpada koszt tablic. Choć wątpię żeby mi się udało, bo samochód miałem już po pierwszym przeglądzie... Myślę, że do piątku już będę wszystko wiedział...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i d... ;) musiałem zapłacić za czerwone tablice.

Pani nie mogła wydać stałych bez badania technicznego, diagnosta nie mógł zrobić badania bez dowodu i kółko się zamyka, takie perpetum mobile na pieniądze dla starostwa ;)

 

Badanie 78 zł, tablice 41 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam wszystkich

Mam pytanko. Sporo Polakow zajmuje sie przywozem przyczepek z Anglii. Stoi to gdzies w Polsce, nie zarejestrowane. Sprzedaje Polak ale faktura, a raczej tylko umowa bedzie z Anglii. Dowodu cepka nie ma poniewaz w Anglii sie nie rejestruje. Co ja mam robic??

Jak mam sprawdzic ze ona w ogole nie skradzona z gdzie-kolwiek? Jak oddam do rejestracji i mi udowodnia ze pochodzi w ogole z Rumunii albo jeszcze cos- prawo mi pomoze? Macie jakie porady?

Z gory dziekuje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie da się na 100% pewności bo jest ogromne ryzyko kupienia nie tylko pokradzieżowej nawet z UK, ale przede wszystkim przekłamane masy i roczniki szczególnie jak pachnie okazją.

Pewna budka będzie równie wartościowa jak inne z kontynentu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rok da sie sprawdzic w-g VIN, a nawet i nie jest az tak wazny, tylko stan najwazniejszy.

Wage.. Mozna sprawdzic w internecie u podobnych modeli. To jak by nie jest problem.

Ja w ogole nie kumam jak oni w Anglii sprzedaja te przyczepy. Jest tak ze osoba przywatna nie musi nawet udowodnic wlasnosci na cepke?? Jak bym ja dlugopis sprzedawal? Dawaj grosz, bierz i idz stad! A po co nawet f-ra, jak to nie jest towar rejestrowany?? Tak wyglada?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytaj się jak w Irlandii sprzedaje się auta ;) Wypisujesz ostatnią stronę dowodu (który leży u Ciebie w domu - nie powinieneś go wozić w aucie), wkładasz w kopertę i wysyłasz do wydziału komunikacji (JEDNEGO na cały kraj!). Po paru dniach do nowego właściciela przychodzi dowód z jego danymi. Wszystko to w cenie znaczka. Po co sobie życie utrudniać? Tylko potem my Polacy mamy problem to mentalnie ogarnąć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pytanko. Przyczepa dojechala do Polski na kolach wlasnych. Wlasciciel odczepil od swojego auta na angielskich rejestracjach, szylda ta zolta zostala. Ale ja moge ja w kraju teraz ciagnac tylko na lawecie jak kupie? Nie moge przeciez zaczepic do miejsca rejestracji bo tamte angielskie nie sa wazne dla mnie,tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.