Skocz do zawartości

Rejestracja przyczepy z Anglii


Ja2

Rekomendowane odpowiedzi

To mam na myśli, że obniżanie DMC tylko po to aby móc ciągnąć zbyt małym autem to wg mnie głupota. Nie sztuką jest tak obniżyć DMC aby w papierach się zgadzało. Przede wszystkim ma być bezpiecznie. Więc najpierw sprawdź masę rzeczywistą tych przyczep, żeby się nie okazało że masz po prostu za słabe auto na takie ciężkie przyczepy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje bardzo za wszystkie podpowiedzi, sprawa została załatwiona przez rzeczoznawce, z Jego opinią poszedłem do diagnosty i przyczepa już dzisiaj otrzyma tablice.

 

Za dwa / trzy tygodnie przyciągne Swift Challenger 470 / 2 se. -  Zobaczymy jak będzie z rejestracją tej drugiej. :) Miło tu u Was na forum i ludzie pomocni, będe zaglądał częściej. :)

 

Mieszkam na stałe w Anglii i mam teraz ściągnąć kilka przyczep dla znajomych, z pewnością będę potrzebował kilku rad, już wiem gdzie szukać pomocy. :)

 

Dziękuje i Pozdrawiam!

 

PS. Gdyby ktoś potrzebował jakiejś pomocy (związanej Z z UK lub szukał przyczepy stamtąd) to bardzo chętnie pomogę jak tylko będę mógł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qwerty633, dnia 23 Lut 2016 - 10:23, napisał:

PS. Gdyby ktoś potrzebował jakiejś pomocy (związanej Z z UK lub szukał przyczepy stamtąd) to bardzo chętnie pomogę jak tylko będę mógł.

 

Myślę kolego, że możesz okazać się bardzo pomocny dla wielu forumowiczów myślących o zakupie przyczepy. Warunek jest w zasadzie jeden. Musisz być bardzo rzetelny i drobiazgowy w weryfikowaniu poszczególnych egzemplarzy. Na forum masz całe kompendium wiedzy nt. tego, na co zwracamy uwagę szukając tych wymarzonych. Jeśli podejdziesz do sprawy z sercem, tak jakbyś Ty sam szukał dla siebie, to i zainteresowanie z drugiej strony powinno być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do sprawy zawsze podchodzę rzetelnie, właśnie przy zakupie tej pierwszej troszkę się "wkopałem", bo nie wiedziałem na co należy zwracać uwagę, teraz MNIEJ więcej wiem. Możesz mi kolego wskazać gdzie jest ten temat? Nie chce mi się przekopywać całego forum, a jestem ciekawy co dla większości jest najważniejsze, poczytam i pogadamy. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam,

w zeszłym roku kupiłem przyczepę która od paru lat była już w polsce. Kupując zobaczyłem że ma wbijane co rok przeglądy więc kupiłem. Wczoraj na przeglądzie diagnosta pyta mnie o tabliczkę znamionową z numerem. Znalazłem kilka tabliczek jedne z waga dmc 1100 inne bez konkretnych danych. Na dyszlu natomiast mam wybity numer ten co w dowodzie. Ale nie podbił mi przeglądu bo nie mam tabliczki znamionowej. Co robić ? Jeden z innych diagnostów jak dzwoniłem pytać to dodał że drzwi mam ze złej strony :/ Więc jak tyle lat przeglądy były robione a teraz takie jaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

w zeszłym roku kupiłem przyczepę która od paru lat była już w polsce. Kupując zobaczyłem że ma wbijane co rok przeglądy więc kupiłem. Wczoraj na przeglądzie diagnosta pyta mnie o tabliczkę znamionową z numerem. Znalazłem kilka tabliczek jedne z waga dmc 1100 inne bez konkretnych danych. Na dyszlu natomiast mam wybity numer ten co w dowodzie. Ale nie podbił mi przeglądu bo nie mam tabliczki znamionowej. Co robić ? Jeden z innych diagnostów jak dzwoniłem pytać to dodał że drzwi mam ze złej strony :/ Więc jak tyle lat przeglądy były robione a teraz takie jaja.

 Powinien wytłumaczyć ci co masz zrobić jak nie masz tabliczki znamionowej . jeżeli faktycznie jej nie masz i nie znajdziesz sa dwie drogi . 

1. Idzesz do tego dniagnosty czyli na przegląd i niech czyni swoją powinność w procedurze braku tabliczki . Czyli wydaje zaświadczenie z wynikiem negatywnym za brak tabliczki znamionowej. Idziesz z tym zaświadczeniem do WK i otrzymujesz skierowanie na nabicie nowej zastępczej. Udajesz się na OSKP w celu wykonania i zamontowania tabliczki, wykonuje diagnosta ponowne badanie z wynikiem pozytywnym . Płacisz i jedziesz 

2. Udajesz sie sie sam do WK i zgłaszasz brak tabliczki , wydają ci decyzje a procedura jak wyżej 

 

A z tymi drzwiami to :lol:  :lol:  :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
On 4/24/2011 at 8:32 AM, Karlik said:

 

 

He he i co jeszcze ? jakie to obowiązki jeszcze ma ? nawet nie wiesz , jak bardzo się mylisz .........

 

 

I za 78 zł. brutto jeszcze kawą poczęstować , obiad postawić , bo podczas tego opisywania , ważenia i mierzenia klient może zgłodnieć .....:banan:

 

Edytowane przez TomJ (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam.

Kilka dni temu stałem się szczęśliwym posiadaczem angielskiej przyczepy.

Aktualnie jestem w trakcie oczekiwania na "twardy" dowód rejestracyjny.

Przygoda z rejestracją była bliźniaczo podobna do opisanych na forum ( dużo biegania, jeszcze więcej niewiadomych ) no i suma-sumarum mam w dowodzie dmc = masie własnej. Oczywiście dmc jest prawdziwe.

Proszę o informację czy taka sytuacja może spowodować kłopot w przyszłości ?

 

Z góry dziękuję.

Pozdrawiam.

Edytowane przez Michaello1980 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, jeżeli DMC jest prawdziwe i realne a Ty go nie przekroczysz to nie.

Zasadniczo wyszło na to, że masz 0kg ładowności ale do póki nie przekroczysz wartości DMC to w zasadzie nie ma znaczenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strus 251 dziękuję za odpowiedź.

Pozostaje jeszcze wnikliwość diagnosty podczas badań technicznych...

Jednak to dopiero za rok, więc nie ma sensu teraz tym się przejmować :)

Pozdrawiam.

Edytowane przez Michaello1980 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.