Skocz do zawartości

Rejestracja przyczepy z Anglii


Ja2

Rekomendowane odpowiedzi

Paweł 84. Trzymam kciuki by ci się udało. Ja rejestrowałem angielkę 2 lata temu i wiem co przechodzisz. W naszym kraju przepisy są interpretowane w zależności od regionu bo są niejasne.Każdy urzędas ma własną interpretację i jeśli natrafia na jakiś problem to lepiej klienta odesłać z kwitkiem niż mu pomóc. Musisz uzbroić się w cierpliwość i męczyć tych nierobów z urzędu do skutku. Pisma nic nie dają a tylko odwlekają sprawę. Ja się nie poddałem i się udało. Pytałem ,szukałem czytałem i pukałem do drzwi naczelnika rzucając mu nowe informacje do sprawy i to chyba poskutkowało , bo po pół roku w końcu mogłem się cieszyć polskimi tablicami. Moją przyczepę zarejestrowałem na podstawie dwujęzycznej umowie kupna - sprzedaży i zerowym przeglądzie u diagnosty . Ważne abyś trafił do dobrego który pofatyguje się i zrobi to dobrze. Aaa i zapomniał bym jeszcze o skarbówce . Ten urząd musi wystawić ci zaświadczenie dla wydziału komunikacji że tego typu pojazdy nie są objęte podatkiem ponieważ to nie są pojazdy silnikowe bo urzędnik z wydziału komunikacji pewnie tego nie wie . Jednym słowem powodzenia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym odpowiedział pisemnie, że pojazd nie ma i nie miał dowodu rejestracji, nigdy nie był rejestrowany. bo takiego wymogu nie ma w Anglii. Dopisałbym, że oczekuję rejestracji bez zbędnej zwłoki i utrudnień.Pismo wysłałbym poleconym lub złożył w UK za potwierdzeniem odbioru. I czekać-coś muszą zrobić, zapewne, jeżeli będzie durny urzędnik to wyda decyzję odmowną, a tam bedzie pouczenie co robić dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytaj czy to pierwsza przyczepa sprowadzona i rejestrowana w ich urzędzie z UK, że oni wymagają dowodu rejestracyjnego którego nie ma. Koniecznie zrób pierwszy przegląd. W razie schodów zapraszam do mnie !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mowa w pismoebjest o zaświadczenie o badaniU technicznym pojazdu więc Diagnosta nie przystąpi do badania jeżeli pojazd nie będzie posiadał tablic rejestracyjnych w ttym wypadku próbnych i czasowego dowodu rejestracyjnego więc koło się zamyka. Czasowa rej wydaje się właśnie po to aby pojazd legalnie jeżeli nie posiada oryginalnych tablic dotarł na badanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mowa w pismoebjest o zaświadczenie o badaniU technicznym pojazdu więc Diagnosta nie przystąpi do badania jeżeli pojazd nie będzie posiadał tablic rejestracyjnych w ttym wypadku próbnych i czasowego dowodu rejestracyjnego więc koło się zamyka. Czasowa rej wydaje się właśnie po to aby pojazd legalnie jeżeli nie posiada oryginalnych tablic dotarł na badanieD

Dzwoniłem do diagnosty i powiedział że muszę mieć tablice czasowe

To samo co powiedział lukpyr.

Mam jeszcze jedno pytanie jak bedzię z rocznikiem bo nie mogę go nigdzie znaleść

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Build year codes:

 

N = 1992

P = 1993

R = 1994

S = 1995

T = 1996

V = 1997

W = 1998

X = 1999

Y = 2000

1 = 2001

2 = 2002

3 = 2003

4 = 2004

5 = 2005

6 = 2006

7 = 2007

8 = 2008

9 = 2009

A = 2010

B = 2011

C = 2012

D = 2013

E = 2014

 

 

 

10 pozycja w numerze VIN 2001

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diagnosta wpisze co mu podasz, jeżeli nie ma w umówię, chyba ze jest kumaty i sie pofatyguje sprawdzić z numeru VIN ! Barany zza biurka wpiszą to co sprawdzić powinien Pan diagnosta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obowiązkiem diagnosty jest ustalanie wszystkich parametrów łącznie z rocznikiem . Ty jako właściciel możesz mu pomóc danymi jak by nie posiadał a ty masz.

A czy Diagnosta wpisze co mu podasz to, wszystko zależy od jego wiedzy i profesjonalizmu

Pawel spróbuj wykorzystać pismo które załączyłem wyżej

Edytowane przez lukpyr (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz oświadczenie, że przyczepa w Anglii ne była zarejestrowana, lecz była użytkowana, więc zgodnie z Art. 72.1.5) tego przypadku nie dotyczy. Na podstawie tego powinni Ci wydać tablice i dowód rejestracji czasowej, aby zrobić identyfikację i przegląd techniczny.

Nie mogą żądać homologacji i innych pierdół, gdyż przyczepa nie jest nowa tylko używana, a dodatkowo wynika to z nr VIN, który urząd moze sam sobie zweryfikować (jak potrafi :laugh: ).

To pismo, co załączył lukpyr: http://forum.karawaning.pl/uploads/monthly_07_2013/post-3922-0-85857600-1374942925.jpg

odpowiednio wykorzystaj.

Mam podejrzenie, że w tym urzędzie pracują ludzie do których bardziej pasuje określenie "nepotyzm" niż fachowiec.

Edytowane przez kmtaxi (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.