Skocz do zawartości

Za małe napięcie w gniazkdku 13 pinowym


Zorro

Rekomendowane odpowiedzi

Musiałem wymienić gniazdko 13 pinowe ( stare się rozpadło robiąc zwarcie i wywalając bezpieczniki komputera). Wymieniłem na nowe i podłączyłem wszystko jak w starym. W czasie pracy miałem jakieś zwarcie bo prąd z akumulatora wyparował :-). Koniec końców udało się wszystko podłączyć ale jest feler. Nie działają światła drogowe pozycyjne zarówno z tyłu jak i w obrysie. Oczywiście obrys miga jak włączam awaryjne ale na pozycyjnych i drogowych niet.. Zmuszony zostałem podłączyć miernik i testowałem. Migacze i hamulec wykazują ( migacze skokowo) do 12 V. A tym czasem pozycyjne w granicach 5 do 7 V. Jak to możliwe - pomocy, za 3 dni muszę wyjechać na drogę :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoni facet do lekarza

- Panie doktorze boli mnie głowa. Co mi jest?

- Boli Pana głowa, co ja mogę przez telefon

 

Podobna sytuacja z Twoim problemem, przez internet trudno cokolwiek poradzić a najlepsze co możesz zrobić to podjedź do dobrego elektryka. Bo z prądem nie ma żartów i pomimo bezpiecznego napięcia prądy mogą pojawić się całkiem spore a to może z kolei doprowadzić do zapłonu instalacji i pożaru. Dla bezpieczeństwa odłącz aku na noc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może podczas dużego zwarcia nadpaliło przewody? a może masz moduł który ucierpiał podczas zwary? Jeśli nie masz smykałki i podstawowej wiedzy, polecam elektryka. Tymbardziej jak wyjazd za pasem. Lepiej żeby w trasie nie zawiodło :sciana:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tyle to ja wiem. Forum nie jest po to żeby prawić oczywistości tylko wspierać się doświadczeniem. Nie oczekiwałem diagnozy od człowieka który nie miał takiego przypadku , tylko szukałem kogoś kto już z czymś takim się spotkał i wie.

Ale mimo wszytko dzięki.

Edytowane przez Zorro (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj. Gdybym mógł to dotknąć.... pomacać..... obejrzeć... etc to moze bym Ci powiedział co jest. Na odległość to o prądach cieżko coś podpowiedzieć. Przejrzyj kable czy nie są popalone? Sprawdź czy masz moduł, jeśli tak to czy przekaźniki są wporządku? No zrób to co podpowiada rozsądek. Zmierz napięcie na początku kabli idących do gniazda później na końcu. Pomyś a dopiero później zadawaj pytania. Odpowiedzi są banalne tylko niestety nie takie jakich oczekujesz.

Jak chcesz moge bardziej łopatologicznie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może nie masz jednej z mas podłączonej (w 13 pin są dwie) lub po zwarciu któryś przewód się upalił . Miernik w łapki i sprawdzaj przewody po kolei od początku aż do samych lamp. Ale na 89,2% nie masz jednej z mas.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.